Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Zablokowany
romek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-30, 22:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: romek »

http://www.youtube.com/watch?v=Uzpda5DPOFE
link do matreiału o syrenie sport
romek
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Re: Syrena Sport replika

Post autor: syrena104bili »

romek pisze:Hurra, wreszcie jest pierwsza w PL replika którą widać. W TV Polsat News w piątek i sobotę pokazano Mirka Mazura z Lublina, wielki szacunek dla Niego.Ciekawe kto z szanownych kolegów widział ten film?

ja to oglądałem wczoraj z rana i miałem właśnie o tym pisać na forum , że już nadwozie wykonana :devil3
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Syrena - lol
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

o i pan Romek i petka też jest :D pozdrowienia z Rzeszowa, będzie pan na tegorocznej nocy muzeów?
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Jak jadą tym P70 to kierowca mówi tak: "3-ke włączymy zaraz na następnej ulicy" i wtedy ten co siedzi obok, co on podpowiada bo nie slyszę:
"jak sie rozfajda troche" czy "jak sie rozmajta troche" - co to za pustak używa takich fachowych słów?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

odnośnie dziennikarzy to nie każdy jest fachura: http://www.youtube.com/watch?v=qDUimSSiFCs
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Jacek B. pisze:odnośnie dziennikarzy to nie każdy jest fachura: http://www.youtube.com/watch?v=qDUimSSiFCs
Jeden z moich ulubionych filmików, zwlaszcza moment, jak w studiu slychać śmiech ekipy.

Co do syreny- fajnie, że jest ktoś, kto zamiast snuć plany i opowiadać bajki wziąl się do pracy.
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Witam!
Wlasnie jestem na etapie pelnego odwzorowania karoserii upragnionej przez wielu Syreny Sport.

Wszystko sie zaczeło od wymodelowania w systemie CAD kolpaka (z uwzglednieniem pozniejszych grubosci laminatu) w skali 1:1 oczywiscie. Tutaj screeny z prac:
Obrazek
Obrazek

Mam mianowicie problem odnosnie blueprintow (rzutow)... Otoz przymierzylem 2 zestawy (screeny na dole) wedrujace w sieci i stalo sie to co widac na screenie gdzie sa te rzuty naniesione na siebie. Jak widac w wiekszosci sie zgadzaja ale jeden z nich wskazuje na dluzszy przod. I teraz nie mam pojecia, ktory powinien byc tym wlasciwym Moze pomoglibyscie?? :)
Nie chce zrobic badziewia - chce zeby byla odwzorowana jak najlepiej. Zajmuje sie od paru lat grafika 3D (modelowanie samochodow - glownie) i posiadam frezarke CNC oraz pelny pakiet oprogramowania itd zeby wyrzezbic to autko. Co do umiejetnosci modelowania 3D to nie bede sie wypowiadal - mozna zweryfikowac je na 3dcreative.cba.pl . Oczywiscie nie chce sie chwalic tylko chce potwierdzic, ze biore temat na powaznie...

Docelowo koncentruje sie tylko i wylacznie na "skorupach" karoserii.

Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny!!

A tutaj pare screenow z prac 3D nad syrena (wraz z szybka symulacja programu wyznaczajacego sciezki dla CNC):

rozbieznosci w rzutach...
Obrazek
Obrazek

symulacja wycinania na CNC...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Jak już będziesz miał ten model to chcesz go wystrugać 1:1?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Tak, zdecydowanie.
Mam wszystko dopiete na ostatni guzik (jak sie to mowi...) tylko musze z tym modelem dojsc do ładu...
Te plany bodajze z Modelarza sa podejrzane... Sklaniam sie do wymodelowania wg tego rzutu z dłuższym przodem. Chciałbym zeby tutaj rozpatrzec ten problem/anomalie...
wiktor-art.za.pl
Awatar użytkownika
leniuk
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-02-28, 11:01
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: leniuk »

Może kolega W83 podać linki do źródła tych blueprintów lub umieścić je tu?
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Co do zrodla to nie mam pojecia gdzie dokladnie byly. Po prostu wyszukiwalem na google i tak sie mi trafily... Przymierzajac do fotek odrys 3D wskazywaloby na to ze ta wersja dluzsza jest poprawna!! Szok... Musze dokonac jeszcze pare pomiarow.... Jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o informacje.
wiktor-art.za.pl
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

W83 pisze:Co do zrodla to nie mam pojecia gdzie dokladnie byly. Po prostu wyszukiwalem na google i tak sie mi trafily... Przymierzajac do fotek odrys 3D wskazywaloby na to ze ta wersja dluzsza jest poprawna!! Szok... Musze dokonac jeszcze pare pomiarow.... Jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o informacje.
A to ciekawostka – od dwóch lat przekopuję internet, z niedużą przesadą, prawie codziennie, i w życiu takiego rzutu nie widziałem. Przed chwilą przeszukałem ponownie. Może jednak dałbyś radę przypomnieć sobie źródło? Myślę że nie tylko mnie bardzo to ciekawi.

Do tej różnicy długości przodu: na moje nie-inżynierskie oko, bliższe oryginałowi są jednak plany z Modelarza. Nie było aż takiego nawisu z przodu. Zrobiłem sobie porównanie przodów na którym widać to dosyć wyraźnie, 2 wycinki z oryginałów i 2 wycinki z wizualizacji, robionych na podstawie planów z Modelarza. Różnicy raczej nie widać. Nie wrzucam tego tutaj, z powodów wiadomych, ale jak co to daj znać na priva. Poza tym jest jeszcze to zdjęcie z boku, z grupą pracowników ustawionych półkolem (czy półtyraliera) po lewej stronie auta, od kierownicy. Nawis przed przednim kołem jest dosyć krótki. Mam je w dosyć dobrej rozdzielczości, i w kolorze plakatówkowym z Motoru. W sieci tez łatwo je znaleźć.
A skąd ta różnica? No własnie, tu jeszcze większa ciekawostka. To nie jest ten silnik. Widać po tym jak mocno wystaje z dołu. Wystarczy spojrzeć na dowolne zdjęcie oryginału, Panard-Junak tak nie wystaje. Nie wiem jaki to, ale wysokie umieszczenie wału i grzebieniowaty kształt z dołu wskazuje na jakiś motocyklowy, BMW może. W motocyklu wysoko umieszczone cylindry pomagają uniknąć szlifowania cylindrami po asfalcie, i w ogóle lepiej rozłożyć komponenty silnika, w samochodzie to by tylko przeszkadzało. BMW R100 od biedy mógłby być, nowsze BMW są jeszcze wyższe. Parę stron wcześniej wrzuciłem rysunek, jak to wypada. Oczywiście jakiś inny może być, którego nie kojarzę. Więc ma mój gust, przód został wydłużony żeby wpasować ten inny silnik, wydechy, coś tam jeszcze. Kto , kiedy i po co zrobił taki rysunek, zwłaszcza że wygląda na stary, jest ciekawsze niż tajemnica bursztynowej komnaty.

Różnica która się rzuca w oczy w pierwszej sekundzie to zupełnie inne zamocowanie amortyzatorów – na pewno nie takie jak w oryginalnym prototypie, tam były poziomo. Jeszcze minimalnie inaczej umieszczone są pedały, ale reszta jest identyczna. Włącznie np. z błędnym umieszczeniem foteli. Kiedyś to przeliczyłem i wyszło że od oparcia to klaksonu wyszło by 40 cm, kierowca miałby kierownicę pod brodą i ręce tak zgięte w łokciach ze nie dałby rady prowadzic. Na zdjęciach, np. tam gdzie Nawrot siedzi za kierownicą i "rozmawia przez komórkę", widać że siedzenia są dużo bardziej z tyłu. Tylny zarys fotela lekko wystaje nawet za tylny zarys drzwi.

Czy Syrena z dłuższym przodem będzie ładniejsza, ciężko powiedzieć, kto wie. Ale wg mnie bliższa oryginałowi nie będzie, tylko wręcz przeciwnie

A co do Twojego projektu, to kibicuje cały sercem. Moim skromnym zdaniem, punktem wyjścia do zrobienia porządnej repliki są właśnie od wysokiej jakości grafiki. Spawarka nie ucieknie.
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Witam!
Wielkie dzieki za odpowiedz!!! Jestem bardzo wdzieczny za to, ze ktos sie zainteresowal tym.

Co do zrodla to wygladalo tak ze google znalazlo te rzuty ale strona sie nie otwierala... Takze zrodlem jest "blad wyswietlania strony...". Tak to ujme. Mozliwe, ze ktos robil jakas wariacje, moze wersje ulepszona (choc ciezko stwierdzic...), moze to byl jakis projekt dla ew wersji produkcyjne. Ogolnie za duzo slowa "moze"...

Porownujac pewna odleglosc na fotkach w stosunku do rzutow z Modelarza najbardzej razi/daje do myslenia odleglosc zaznaczona ponizej:
Obrazek

Jest to ciekawe, bo wydaje mi sie, ze to foto sklania mnie bardziej do tej dluzszej opcji... Dlatego prosze o pomoc i chcialbym zebysmy tutaj znalezli rozwiazanie.

Co do tych planow to tak jak wyzej pisalem moze to jakas wariacja...
Siedzenia to i tak indywidualna sprawa wg mnie. Ja jestem wysoki i zrobilbym wszsytko zeby ten fotel dac max do tylu... Musimy pamietac ze to byl przedprototyp... Nie mieli okazji zrobic poprawek, bo niestety nie ma juz czemu robic tych poprawek :(

Z tym fotelem to na rzutach jest po prostu jakies max przesuniecie do przodu bo na tym foto ponizej widac ze oparcie fotela jest na poziomie krawedzi drzwi i tylnego "słupka" (tak jak napisales). To ewidentnie tylko i wylacznie jakis celowy rozrys na rzutach (moze zeby rysunek oparcia nie zlewal sie z rysunkiem krawedzi drzwi):
Obrazek

Co do zawieszenia to tym niech sie zajmie inna ekipa. Ja poki co koncentruje sie na Karoserii i wnetrzu. oczywiscie musze uwzglednic techniczny aspekt, ale po prostu MUSZE wiedziec napewno jak rozwiazac problem z tym przodem.

Mam nadzieje, ze nie zamotalem w mojej odpowiedzi za bardzo. Pisze z cudu techniki zwanym "telefon kom."... Nie jest to wygodne... ;)


EDIT:
Przymierzylem jeszcze do takiej fotki:
Obrazek
Niestety mamy tutaj zjawisko dyspersji i nie wiem jakie parametry ogniskowej w aparacie byly (szkoda ze nie mieli cyfrowek ktroe zapisuja do pliku takie info ;P )
Faktycznie wynika z tego, ze te plany z Modelarza sa najbardziej zblizone do rzeczywistosci.
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

Dokładnie to zdjęcie z Nawrotem miałem na myśli... :)

Moje próby graficzne to zupełnie inna klasa, ale chyba to samo zdjęcie u siebie też porównałem. Wiadomo że cyrk jest z tymi kątami, i bardzo to ciężko odtworzyć. Ale i chyba tak widać, że tak daleko ten nos nie sięgał. I jeszcze to zdjęcie z pracownikami.

A link do tej strony mógłbyś wrzucić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zablokowany