Śmierdzi spalinami

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Śmierdzi spalinami

Post autor: anabol »

Czy u was w syrenach też śmierdzi w srodku spalinami? tak ostatnio się nad tym zastanawiałem, nie jest tak żle ale czasem ciuchy mi śmierdzą. dodam że wydech mam szczelny
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

anabol jechałeś ze mną na bielski wiec chyba znasz odpowiedz ??? to że ciuchy śmierdzą to norma bo zawsze trochę sie ob kopcisz :devil3 , ale po za tym w kabinie nic nie czuć
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

połączenie między gitarą a 1 tłumikiem musi być zaspawane i to po wyjęciu na stół ładnie dookoła,, inaczej nie wiem co będzie śmierdzieć zawsze,,,, plus gitara musi być dowalona do kolektora na 2 nakretki najlepiej bo czasem sie to luzuje ,, w innych miejscach wystacza cybanty fabryczne tam trzeba zaspawac bo blacha jest zbyt gruba, mało podatna i zawsze będzie dmuchac
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

smierdzi bo masz bak paliwa zaraz za siedzeniem
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

U mnie rozszczelnił się tłumik środkowy w miejscu zgrzewów- bez wyjęcia z auta nie zweryfikujesz tego dokładnie.
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Syrenka podczas jazdy dba o zdrowie psychiczne dostarczając uśmiechu na twarzy, jak również o zdrowie fizyczne-dostarczając świeżych i niczym nie zatrutych inhalacji mikosolowych. Ci bardziej wybredni, albo alergicy stosują inne środki inhalacyjne np. malinkowe z orlenu.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ciesz się ze po odpaleniu po dłuższym postoju na ssaniu nie masz całego wnętrza w spalinach :d
niektóre osoby na tym forum widziały gdy wyjeżzam z garażu co sie dzieje ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Hmm, to może zamiast zwykłej lampki w suficie, przydałaby się przeciwmgielna? ;-)
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Żadnego zespawywania !!
Wystarczy płótno i żywica--po 1/2 roku kamienieje od gorąca i można tłumik zdemontować tnąc meslem+młotek (tę żywicę).
Owszem--z początku trochę śmierdzi żywicą na gorąco ale potem już nie. Najgorzej tu gdzie najblizej gitary ale daje radę.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Ja zastosowałem ma wszystkie łączenia rur z tłumikami pastę do montażu tłumików. Od kilku lat mam spokój i tak jak opisał taeda, zawsze to można zdemontować bez używania szlifierki.
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Re: Śmierdzi spalinami

Post autor: DarioRec »

anabol pisze:Czy u was w syrenach też śmierdzi w srodku spalinami? tak ostatnio się nad tym zastanawiałem, nie jest tak żle ale czasem ciuchy mi śmierdzą. dodam że wydech mam szczelny
Może zaciągać spaliny przez nieszczelność między pokrywą bagażnika a uszczelką. Kolejne miejsce to nieszczelność pomiędzy fartuchem tylnym a błotnikiem. Jeśli w czasie jazdy masz otwarte okno, a w szczególności trójkąty, wysysają one powietrze z wnętrza. Wtedy, w wyniku cyrkulacji zasysa powietrze z każdej dziury. Miałem ten problem przed uszczelnieniem fartuchów z tylnymi błotnikami. Warto też zamocować na trwałe a wcześniej uszczelnić płytę podszybia tylnego i przegrodę spod oparcia kanapy.
Jeśli masz sparciały wąż gumowy wlewu paliwa, śmierdzi przy tankowaniu i ostrej jeździe na rondach. Paliwo ulewa się na koło zapasowe i paruje.
Inna sprawa że w Syrenie, nawet gdy stoi, jest specyficzny zapach. Samo przebywanie w samochodzie "naznacza" pasażera :helm
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

I wlasnie kolegama racje .piszecie jakies [b]banialuki o uszczelnianiu tlumikow[/b] a tu o bak chodzi a raczej o pozycje baku w samochodzie .................
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Lech »

....no cóż to jest syrena więc musi czuć spalinami i tyle ;)
Hurraa mam piękną 105L 1980
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

No to nie śmierdzi spalinami, tylko mieszanka benzyny z miksolem :-P A do tłumików ja używałem taki specjalny cement i jest ok, robi się twardy jak skała.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

brunoSS pisze:I wlasnie kolegama racje .piszecie jakies [b]banialuki o uszczelnianiu tlumikow[/b] a tu o bak chodzi a raczej o pozycje baku w samochodzie .................
To przeczytaj pierwszy post że kolega pisze o zapachu spali a nie o zapachu paliwa. No chyba że u Ciebie paliwo w zbiorniku pachnie już spalinami i jest po procesie spalania.
ODPOWIEDZ