Pasy bezpieczeństwa w 104 ,kto ma?

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Z tego co ja się orientuję obowiązek montowania pasów bezpieczeństwa powstał w 71 roku, do tego czasu nie było pasów i nie trzeba ich zakładać. :)

Co do diagnosty to poprostu się obsrał... że to nie przejdzie, żeby mu ktoś w papiery nie narobił itp...

Auto w dniu przeglądu musi spełniać wymagania jakie obowiązywały w dniu jego produkcji.... No bo przecież nie zażąda od Ciebie normy spalania Euro 2 ;]

Mi syrenki tez nie chcial przepuscic wymyslajac jakies bzdety, a ze mamy wolny rynek to pojechalem gdzie indziej i problemow nie bylo.
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

tak samo zobaczcie w autobusach i busach , przecież do tej pory nie są wymagane tam pasy wiem bo jezdzę na codzień do szkoły sprinterem z 09r i tam pasy ma tylko kierowca i tagrze niema obowiązku jako przewoźnik ich zapinać , więc tym bardziej wiekowa syrena która z godnie z ustawą po przekroczeniu 25 lat ałtomatycznie jest samochodem zabytkowym bez względu na to czy jest zarejstrowana na zabytek czy na nowe blachy czy tak jak moja jeszcze nadal na czarne gumowe :faja tak samo mam nyse n522 i ona równiez niema pasów z tyłu bo nigdy nie miała i nikt ani policja ani na przeglodzie sie oto nieczepia a co do tego w którym roku zaczęto montować pasy to niewiem ale ja mam 104 z kwietnia 72r i nie mam i fabrycznie napewno nie było bo starsza pani od której ją kupowałem mówiła ze jak ja kupili to nie było pasów
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

adameo2 pisze:Z tego co ja się orientuję obowiązek montowania pasów bezpieczeństwa powstał w 71 roku, do tego czasu nie było pasów i nie trzeba ich zakładać.
adameo2 z autopsji wiem, że od aut po 80 tym roku ( z hakiem) wymagano posiadania pasów. ;-)
macius104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-03-08, 15:53
Lokalizacja: TOMICE

Post autor: macius104 »

W moim przypadku na przeglądzie nie miałem żadnych problemów, ponieważ diagnosta (mechanik z tamtych czasów) powiedział że dopiero od 74 roku w autach są seryjnie montowane "miejsca kotwiczenia pasów", nawet nie miałem problemów z tym że z tyłu zamontowałem pasy ponieważ, mam tam dwa foteliki dla dzieci. Spytałem kiedyś policjanta czy mogę jechać z dziećmi w fotelikach ale bez pasów bo ich nie mam, czy też muszę zamontować pasy, a on mi powiedział że to są moje dzieci :zdziwko
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

syrena103, kolego nie znam cie ale szanuje, jednak jak chcesz doradzac to ja ciebie bardzo prosze rob to przemyslanie bo głupoty piszesz... jaka roznica czy pojazd ma czarne biale czy niebieskie tablice.... homologacja z ktoregos roku dopuszczała samochody bez pasów (podajze dla osobowek 72 ale niechce skłamac a 92 chyba dla ciezarówek) tak samo jak rolls ma statułetke i co bede musiał ja wyrwac czy cos bo sie panu diagnoscie nie podoba??

jak by sie chciec czepiac to zadna syrenka by niemogła teraz jezdzic bo:
gdzie przeciwmgielne?
gdzie pasy z tyłu?
gdzie normy spalan?
gdzie zaglowki?
gdzie mase innych rzeczy?

[ Dodano: 2010-07-17, 16:45 ]
syrena104bili, po przekroczeniu 40 jest wiekowa :) a 25 to tylko z papierem:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

jakie pasy? 104 nigdy nie miala pasów. Aczkolwiek mlodsza 104 z 69 ma punkty mocowania a buda jest oryginalna...
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Tacy diagności są żałośni, najlepiej poprosić na piśmie o powód odmowy.
Prawo nie działa wstecz i pojazd musi spełniać wymagania jakie mu stawiano w momencie kupna.
To przecież oczywiste, że zabytki nie spełniają większości parametrów, oświetlenie, hamulce, itd.
Najlepiej jak by ją "wrzucił" jeszcze na analizator spalin, może by go szczęśliwie zapchał. :)
Pawlasty
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 40
Rejestracja: 2010-03-23, 19:36
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Pawlasty »

Ja mam u siebie w eRce zaczep na pasy ale ani mi się śni ich montować ;) O ile dobrze pamiętam to wymóg montowania pasów w autach ciężarowych wprowadzili dopiero w późnych latach 90-tych.

Filmik co prawda nie przedstawia Syreny, ale są dwa suwy i spotkanie z policjantem któremu nie spodobało się to, że chłopaki nie mają zapiętych pasów :)

http://www.youtube.com/watch?v=-ejCravB9co
Piotrek75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-03, 15:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Post autor: Piotrek75 »

macius104 pisze:W moim przypadku na przeglądzie nie miałem żadnych problemów, ponieważ diagnosta (mechanik z tamtych czasów) powiedział że dopiero od 74 roku w autach są seryjnie montowane "miejsca kotwiczenia pasów", nawet nie miałem problemów z tym że z tyłu zamontowałem pasy ponieważ, mam tam dwa foteliki dla dzieci. Spytałem kiedyś policjanta czy mogę jechać z dziećmi w fotelikach ale bez pasów bo ich nie mam, czy też muszę zamontować pasy, a on mi powiedział że to są moje dzieci :zdziwko
Witam,kolego czy mógłbyś wkleić fotki mocowania tych pasów z tyłu.
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Zeby wyjasnic raz na zawsze
Każde auto w Polsce zarejestrowane po 1971 roku musi być wyposażone w przednie pasy bezpieczeństwa. Posiadanie tylnych pasów jest obowiązkowe w wypadku aut zarejestrowanych po 30 czerwca 1993 roku.
A zgodnie z zasadą że prawo nie działa wstecz montować nie musisz.
Jednak syrena 104 była przystosowana do pasów fabrycznie
Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem meijsce fabrycznie wspawane nakretki do przykrecenia pasów, a w podłoge między fotelami wklrecalo sie pałąk
PS sory za jakos fotki ale lepszej pod reka nie mialem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Ja również w mojej 104ce nie mam pasów i wcale nie śpieszy mi się, żeby je montować. Po prostu jestem zdania, że średnio mogłyby pomóc w razie kolizji.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

za to jakieś stylowe zagłówki mejdin rzemiosło -jak najbardziej mogą Cie uratować przed przetrąceniem karku. Tzn jakkolwiek zmniejszą taką możliwość. A pasy syrenowskie to Cie co najwyżej mogą udusić.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

tynium pisze:Zeby wyjasnic raz na zawsze
Każde auto w Polsce zarejestrowane po 1971 roku musi być wyposażone w przednie pasy bezpieczeństwa. Posiadanie tylnych pasów jest obowiązkowe w wypadku aut zarejestrowanych po 30 czerwca 1993 roku.
A zgodnie z zasadą że prawo nie działa wstecz montować nie musisz.
Jednak syrena 104 była przystosowana do pasów fabrycznie
Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem meijsce fabrycznie wspawane nakretki do przykrecenia pasów, a w podłoge między fotelami wklrecalo sie pałąk
PS sory za jakos fotki ale lepszej pod reka nie mialem

na jakiej podstawie twierdzisz że po 1971r musi być samochud wyposażony w pasy bezpieczeństwa ???? moja 104 jest z 72r i niema pasów to co ??? muszę założyć ???
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie Syrena 105 przewidziane są dla osób siedzących na przednich siedzeniach. Ułożenie pasów pokazano na rysunku 13. Pasy bezpieczeństwa stanowią seryjne wyposażenie samochodu.
za: Instrukcja obsługi samochodu Syrena 105, wyd. 1978 WKiŁ.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Z tego co wiem 104 nigdy nie miała pasów.
Samowolny montaż pasów jest nielegalny jeśli chcemy nim się poruszać po drochach publiczynych bo auto przy takiej modyfikacji traci homologację.
Czsem możemy oczywiście trafić na policemana jak w filmiku wyżej, ale wtedy nie przyjmujemy mandatu i napewno wyższa instancja przyzna nam rację.
Ja ma właśnie z tym problem bo chciałbym założyć pasy w Wawce i pewnie bedę musiał szukać rzeczoznawcy.
Swoją drogą niezła grupa jest tych trabanciarzy, przydała by się tak Syrenek w Łodzi. :)
Fajny ten filmik zwłaszcza podkład.
a jak już z przy Tramkach jesteśmy widzieliście ten niezły czad:
http://www.youtube.com/watch?v=w3Wc-U28 ... re=related
ODPOWIEDZ