SAN

Informacje techniczne innych pojazdów.
antonio 07
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-27, 04:03
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: antonio 07 »

Wiadomość do radekk i krzych 197,możecie sobie komentować I myśleć co chcecie i krytykować moją
budowę autobusu ale i tak będę go robił i zrobię zaczep przegubu lub może zlecę ale ukoncze projekt
MPA 62 .Nikt mnie nie zniechęci ,widzę że nie ma sensu tu dyskutować ,tylko jedno zaznaczę że jak się robi ogórka to uważam że powinien zewnętrznie wyglądać do oryginału z tamtych lat,
Już nic tu nie napiszę bo to nie ma sensu co z niektórymi osobami dyskutować co niektórzy głupio madrzy,
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

No rzeczywiście nie ma sensu nawet próbować rozmawiać gdy pytana strona obraża się nie rozumiejąc pytania. No trudno. Chciałem pomóc, ale widzę, że nie ma to sensu.
Buduj zatem antonio dalej, kończ swój projekt, ale wiedz, że swym postępowaniem daleko nie zajedziesz.
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Chłopaki, Wy tak na poważnie?

Forum to bardzo ograniczony sposób komunikacji, ciężko oddać w kilku zdaniach to, co faktycznie chce się powiedzieć. Tekst pisany bardzo łatwo jest zrozumieć opacznie - zwłaszcza jak się - nawet mimowolnie - dodaje jakieś podteksty...

Dlaczego to piszę? Bo widze co najmniej dwóch miłośników autobusów, z których każdy ma sporą wiedzę, prawdopodobnie jeden z nich wyraźnie więĸsze doświadczenie w odbudowie takich sprzętów... i się rozmijają, bo na forum padlo kilka półsłówek, z których nic nie wynika...

Wymieńcie się na priva telefonami, pogadajcie - jestem pewien, że będzie inaczej. :D
:piwo:
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Jako chyba największy miłośnik ogórków w Polsce to kolego Antonio zle mnie musiałeś zrozumieć, popieram twój projekt repliki „przegubowca” w 100 procentach.
Jak dla mnie to fajnie że sa tacy ludzie którzy podejmują się takiego wyzwania odbudowy czy repliki autobusu który zniknął z polskich ulic. Wiadomo jedni zrobia to szybciej a innym może z tym zejść dłużej, a szczególnie jak ktoś robi to sam. Robiąc replikę „przegubowca” to tak jak by remontować dwa ogórki. Antonio jak chcesz to odezwij się do mnie na priv czy krzych197@interia.pl to mogłbym Ci pomóc poszukać jakiś części np. podszybia do twojego projektu wiem gdzie stoi wrak ogórka w twoich okolicach.
Spoko ze zagląda tu coraz więcej osób remontujących zabytkowe autobusy
A tu taki przykład odbudowy z naprawdę totalnego wraku jeszcze większego niż ten mex z Lublina ale najważniejsze że wraca na drogi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzych197
antonio 07
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-27, 04:03
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: antonio 07 »

radekk pisze:No rzeczywiście nie ma sensu nawet próbować rozmawiać gdy pytana strona obraża się nie rozumiejąc pytania. No trudno. Chciałem pomóc, ale widzę, że nie ma to sensu.
Buduj zatem antonio dalej, kończ swój projekt, ale wiedz, że swym postępowaniem daleko nie zajedziesz.


[ Dodano: 2016-01-30, 20:22 ]
Nie obrażam się ale nie cierpię złośliwości związane z moim projektem, powinieneś trochę pochamowac się w komentarzach złośliwych. Bo moze nie mam zrobionego zaczepu głównego obrotnicy łączącego dwie części autobusu , ale powoli idę do przodu,

[ Dodano: 2016-01-31, 02:57 ]
radekk pisze:To robisz nadwozie już z poszyciami a nie ma kluczowego (i niezwykle odpowiedzialnego dla przyszłego bezpieczeństwa ruchu) rozwiązania? To tak jakby zakładać szyby do karoserii przez piaskowaniem.
A co w takim razie z podłogą, obrotnicą i baldachimem (to ta część z brezentem w harmonijkę)?
Wiem, to Twój pojazd i Twój wybór, ale w takiej kolejności auta (uwaga - trudnego! do odbudowy) nie zrobisz.
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Antonio pomału do przodu :ok3
A tu kolejny projekt zabytkowego autobusu w Polsce czyli Skoda 706RO, niedługo ma trafić na lakiernie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzych197
antonio 07
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-27, 04:03
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: antonio 07 »

Krzych197 mam pytanie jak zrobic ta obietnice do przegubowego chodzi mi o części ,czy pasuje to od jakieś przyczepy?
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Witaj Antonio 07. Z chęcia bym Ci pomógł ale az tak to ja się nie znam. Mam pare kontaktów do NAPRAWDE SPOKO osób które remontują w tej chwili ogórki i maja w planie pare projektów to Ci pomogą wyśle Ci w prywatnej wiadomośći z forum syreniarzy dwa nr. telefonów albo napisz do mnie na krzych197@interia.pl Chyba że ktoś z formułowiczów może pomóc. pozdrawiam
A tu następny projek odbudowy ogórka tym razem z północy polski. Jeszcze trochę i będzie jak nowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzych197
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Panowie, widzę że mocno siedzicie w temacie ogórków. Ile Waszym zdaniem jest obecnie zachowanych w Polsce tego typu autobusów?
Mam na myśli już wyremontowane egzemplarze, bądź będące w trakcie renowacji i Jelcze które czekają na swoją kolej? Ciekaw jestem ilości.
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Maciej HYsa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 678
Rejestracja: 2012-07-30, 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Maciej HYsa »

Ten pierwszy to na dodatek ciągnik holuje, a ten drugi z radości aż do góry podskoczył. :grinser
SYRENA 101 1961 r. "długa klapa"
SYRENA 104 1967 r.
SYRENA R20 1979 r.
SYRENA 105 1978 r.
KOMAR SPORT 2361 1972 r.
SIMSON SR2 1958 r.
Piaggio Bravo Ciao 1980 r.

Syrena jest bogiem, jazda nałogiem, remont podstawą a reszta zabawą :D
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Odnosnie „ogórków” to trochę ich jest, według mnie wyremontowanych (lepiej czy gorzej) jest blisko 50, kilkanaście jest remontowanych i duża ilość czekających na remont. Sporo jest remontowanych po cichu gdzie właściciel chce się pochwalić ogórkiem dopiero po całkowitym wyremontowaniu. Te zdjęcia co zamieszczam są od osób które nie maja nic przeciwko ich upublicznieniu. Każdy uratowany ogórek cieszy.
Zdecydowanie mniej jest Sanów H100, leczy ostatnio kilka się pojawiło.

Podkarpacki ogórek świeżo po lakierni, zdjęcia z przed 10 dni
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzych197
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

W Warszawie jakiś czas temu WPT1313 weszło w posiadanie takiego ogóra:
Obrazek
syrena to nie samochód.
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Ciekawe czy pojawi się w maju na zlocie zabytkowych autobusów w Warszawie.

A tu nowy ogórek Cabrio
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzych197
Awatar użytkownika
Apodemus
Posty: 18
Rejestracja: 2013-12-09, 16:22
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Apodemus »

krzych197 pisze:
A tu nowy ogórek Cabrio
Jaka jest historia tego egzemplarza? został odnaleziony jako cabrio, czy ktoś pociął "normalnego" ogórka?
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Krzychu, ten co stoi w Wawie to ponoć kiedyś należał do Lemańskiego, prawda to? Wiesz może który to konkretnie egzemplarz?
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
ODPOWIEDZ