Syrena 105 WSM 1972r...Moja Perełka:)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Robi83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2014-10-11, 22:09
Lokalizacja: Skawina

Syrena 105 WSM 1972r...Moja Perełka:)

Post autor: Robi83 »

Witam wszystkich z dniem wczorajszy stałem się posiadaczem syrki z wyprodukowanej w zakładach WSM w Bielsku w 1972 roku autko znane już na forum poprzedni właściciel włożył dużo pracy ale projektu nie dokończył, ja mam nadzieję to zrobić:) od dawna myślałem o syrence jest to autko które kojarzy mi się z moim dzieciństwem kiedy to pierwszy raz na tylnej kanapie takiego bolidu przewiózł mnie mój wójek:) w miarę postępów będę się starał zamieszczać kolejne fotki...


tuż przed wyjazdem od poprzedniego właściciela po kilku latach postoju lekki kurz się osiadł 8)



Obrazek

Obrazek

Obrazek


dzisiaj skorzystałem z okazji pięknego dnia i tak po kilku latach przyszła pora na pierwszą kąpiel chyba wyszło nieźle, ponadto posprzątany środek bo troszkę gratów się przez te lata nazbierało...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

za niedługo na pierwszy rzut maska pójdzie do malowania ze względu na to iż jako jedyny element pozostał nie zrobiony następnie syrenkę czeka kompleksowa polerka wraz z zabezpieczeniem powłoki lakierniczej ale to za niedługo... 8)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

WSM-ka spoko :ok3 Historyczny model Skarpety, naprawdę bardzo mało ich wyszło.
Gratuluję nowego nabytku, oby służyła jak najdłużej :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Wywal podświetlenie ze zderzaka.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Kozak90 pisze:Wywal podświetlenie ze zderzaka.
kozak co ty za herezje wyznajesz , przeca to prawilne i oryginalne podświetlenie swoja droga wyśmienita syrena , widać , że dobra baza do dokończenia , można wiedzieć w przybliżeniu ile kosztowała ??
Awatar użytkownika
Robi83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2014-10-11, 22:09
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Robi83 »

syrena104bili pisze:
Kozak90 pisze:Wywal podświetlenie ze zderzaka.
kozak co ty za herezje wyznajesz , przeca to prawilne i oryginalne podświetlenie swoja droga wyśmienita syrena , widać , że dobra baza do dokończenia , można wiedzieć w przybliżeniu ile kosztowała ??
gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają :helm
w przybliżeniu dałem tyle co zakładałem maksymalnie, jak pisałem posty na forum z ofertą kupna :P
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Piękny egzemplarz.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
abc

Post autor: abc »

syrena104bili pisze:
Kozak90 pisze:Wywal podświetlenie ze zderzaka.
kozak co ty za herezje wyznajesz , przeca to prawilne i oryginalne podświetlenie swoja droga wyśmienita syrena , widać , że dobra baza do dokończenia , można wiedzieć w przybliżeniu ile kosztowała ??
Billi dobrze mówi, 105 FSO i 105 WSM miały od początku takie a nie inne oświetlenie.

Bardzo ładna Syrena, tylko złożyć i w drogę :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Kozak90 pisze:podświetlenie ze zderzaka
syrena104bili pisze:ty za herezje wyznajesz
:smiech :D :helm

Wczesne 105ki miały pasy (przynajmniej szerokie wnęki - co do mocowań i otworów na żarówki od podświetlania tablicy to nie wiem - być może w 105 były te otwory u góry zaślepione z uwagi na podświetlenie na zderzaku ale to posiadacze 105 z szeroką wnęką muszą się wypowiedzieć czy są nad tablicą te otwory czy nie) tylne jak w 104 (późniejsze 103).

Robi83 są u Ciebie otwory nad tablicą dla żarówek schowanych od strony wnętrza bagażnika..?? :piwo:

Piękna,wczesna Syrena :) :ok3 :piwo: :piwo: :piwo:

p.s. tak nawiasem mówiąc to raz widziałem gdzieś 105'76r. z pasem z szeroką wnęką.. i niby z fabryki tak wypuszczona..
Awatar użytkownika
Wars223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-08, 22:40
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Wars223 »

Piekna Syrena :ok3
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Bardzo dobrze,że wyszła taka dyskusja :faja . Człowiek uczy się całe życie. Zawsze myślałem,że 105 WSM miały pasy tylne ze 104. Ale z tego wynika,że 105FSO 105WSM i wczesne 105 FSM miały pasy w wnęką 104 ale bez miejsca na podświetlenie tablicy.

Nie ma możliwości,żeby zostały dziury. Ewentualnie zaślepki.....

Moje stwierdzenie o montażu pasów ze 104 do wczesnych 105 wynikało z tego,że znaczki 104 jak i "105 na szaszłyku" mają identyczny rozstaw dzurek.

Druga sprawa to troszkę pasów NOWYCH widziałem w życiu i nigdy nie widziałem oryginałów (nie rzemieślnictwa) bez dziur na podświetlenia... Czy ma ktoś zdjęcia archiwalne 105WSM bagażnika?

Z drugiej strony nie możliwe,że tak ściśle trzymali się pasów tył....To była tylko Syrena a w WSM robili 104 i 105....Więc pasy mogły być montowane jak leciało.....
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

Fajny rodzynek :D
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

Tomasz pisze:ale to posiadacze 105 z szeroką wnęką muszą się wypowiedzieć
Moj ojciec miał 105 z 76 i miała ona podswietlenie na zderzaku i szeroka wneke
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Tomasz pisze:
Kozak90 pisze:podświetlenie ze zderzaka
syrena104bili pisze:ty za herezje wyznajesz
:smiech :D :helm

Wczesne 105ki miały pasy (przynajmniej szerokie wnęki - co do mocowań i otworów na żarówki od podświetlania tablicy to nie wiem - być może w 105 były te otwory u góry zaślepione z uwagi na podświetlenie na zderzaku ale to posiadacze 105 z szeroką wnęką muszą się wypowiedzieć czy są nad tablicą te otwory czy nie) tylne jak w 104 (późniejsze 103).

Robi83 są u Ciebie otwory nad tablicą dla żarówek schowanych od strony wnętrza bagażnika..?? :piwo:

Piękna,wczesna Syrena :) :ok3 :piwo: :piwo: :piwo:

p.s. tak nawiasem mówiąc to raz widziałem gdzieś 105'76r. z pasem z szeroką wnęką.. i niby z fabryki tak wypuszczona..
szerokie wnęki były fabrycznie do liftingu czyli do 77 roku , a w tej syrenie po prostu ktoś zmienił pas na 104kowy i nie zaspawał otworów i dlatego zostały
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Zdjęcia Panowie, dajcie zdjęcia.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Hmm, bardzo ciekawa dyskusja się wywiązała...

Powiem tak ===z moich wieloletnich obserwacji wynika co następuje:

1) We 104 ===pas "szeroki" z podświetleniem od góry. Odblaski okrągłe na błotnikach, znaczek umieszczony wysoko.

2) WSM ===pas szeroki, odblaski na błotnikach znaczek 105 czcionką FSO ale nieszczęsne podświetlenie rejestracji już od DF'a.

3) Normalna 105 FSM ===początkowo pas szeroki, oświetlenie rejestracji ze 125p ale odblaski już prostokątne i znaczek przeniesiony na dół. Prawdopodobnie na przełomie 76 i 77 roku pojawił się nowy pas z wąskim przetłoczeniem usztywniającym. Oświetlenie rejestracji z Malucha, schowane w zderzaku.

Ten ostatni pas "wąski" na 1000000% procent miały Syreny najnowsze z kilku ostatnich lat produkcji kiedyś będąc w podstawówce sobie nawet takie rzeczy zapisywałem. Nowy pas najczęściej występował w zestawieniu z doniczkami na piasty i czarną zaślepką radia. Oczywiście zdarzał się też w 104 ale najczęściej w tych dłubanych ==z innym kolorem deski. Kiedyś był to bardzo popularny tjunink ==cała Syrena jakaś pomarańczowa czy zielona a deska w środku żółta :)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ