Syrena 104

Relacje z przeprowadzonych remontów.
bartek62000
Posty: 12
Rejestracja: 2014-11-05, 21:42
Lokalizacja: Iwanowice Duże

Post autor: bartek62000 »

Witam prace trwają choć idą bardzo powoli. plan jest taki zeby ją do świąt rozebrać ponieważ dopiero po świętach planuje zakup miga i wtedy prace powinny ruszyć do przodu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

jeśli potrzebujesz progów , podciągów lub elementów podłogowych to pisz do mnie , tu masz mój temat i moje wyroby http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=18552
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

A ja Ci doradzę parę rzeczy przy demontażu:

1. Dokumentacja zdjęciowa (ale to Ci każdy powie :-P )
2. Jak rozbierasz, to najlepiej z katalogiem części w łapie, patrz co jest opisane np śruba M8x35. Bo niektóre śruby sa opisane np "śruba specjalna mocowania tarcz kotwicznych" i tyle. To wrzuć do woreczka z kartką i opisz. Ja bym jeszcze ją zwymiarował :-P Aby wiedzieć z czego można dorobić.
3. Staraj się niczego nie wyrzucać! Czasami sobie myślisz "a to kupie nowe", a później się okazuje, że ciężko to kupić, i trzeba regenerować. Np kupisz bez problemu śruby M12x1.25 koronowe niskie? Są ale ciężko dostać.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Jak to Syrenka bez papiera wiadomo szału nie ma ale myślę że jeszcze idzie ją ogarnąć.
Fajnie ktoś zrobił jakby przedłużenie konserwacji dolnej linii nadwozia na laminatowych błotnikach. No ale przynajmniej jest symetrycznie :grinser
Laminaty są dobre tylko trzeba odpowiednio przygotować a co najważniejsze nie rdzewieją.

Zadziwia mnie ilość tych wszystkich Syrenek bez kwitów wypływających na alle. Coś jakby wszystkie egzemplarze 15 lat temu zjeżdżające z ulic nie szły na złom tylko były bunkrowane gdzieś na wiosce.
W každym razie w ogłoszeniach więcej Syrenek od zbliżonych wiekiem Polonezów.
Samochody z lat 90 zupełnie wyginął ze względu na ciągłość OC :klnie
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
tytoos
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-12, 13:17
Lokalizacja: poznań

Post autor: tytoos »

pietrekder - mam takie pytanie do Ciebie i może innych użytkowników, odnośnie katalogu części.
Ten do ściągnięcia jest oczywiście super, ale tam są tylko rysunki, nie ma opisu części - o czym piszesz. Skąd można ściągnąć (o ile można) taki katalog części z opisami??
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Mnie chodziło o ten katalog:
https://www.dropbox.com/s/2ajw4ffagxqss ... 5.zip?dl=0
Tam są rysunki i poniżej rysunków sa tabele z opisem oznaczonych części. Aczkolwiek, zauważyłem, że czasami są drobne rozbieżności z rzeczywistością, ale raczej one nie są istotne :-)
tytoos
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-12, 13:17
Lokalizacja: poznań

Post autor: tytoos »

Jestem Ci niezmiernie wdzięczny - kiedyś miałem ten katalog, ale później za żadne skarby nie mogłem go nigdzie znaleźć...
Może by go wrzucić do działu Download :)
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

A czemu nie. Ja obecnie pracuję nad jego ulepszeniem :-P
Ale co mogę obecnie powiedzieć, to tam chyba kształt niektórych piór resorów jest inny niż normalnie, i chyba śruba króćca wody co się przykręca do bloku jest za krótka wg katalogu.
Ale podejrzewam że tam pełno byłoby jeszcze innych nieścisłości.

A mam pytanie do wszystkich, czy można, ew. gdzie można a gdzie nie, zamiast nakrętek koronowych dać samohamowne?
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

bartek62000, sam zamierzasz remontować...? Masz jakieś wogóle doświadczenie...? :>

bartek62000 pisze:planuje zakup miga
obawiam się, że sam migomat nie wystarczy. .
bartek62000
Posty: 12
Rejestracja: 2014-11-05, 21:42
Lokalizacja: Iwanowice Duże

Post autor: bartek62000 »

O moje doświadczenie się nie bój bo go nie mam ale za to jestem bardzo uzdolniony we wszystkich operacjach manualnych.A tak przypominam sobie nie dawno skończyłem projekt buggy to jest moje doświadczenie w nawiasie mówiąc to nie ładnie tak nie znając kogoś na dzień dobry wytykać mu jakieś minusy. Wie ktoś czemu nie mogę dodać więcej niż 4 zdjęć naraz.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

To są chyba ograniczenia forum, ale chyba da sie to obejść :-P
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Niech się Kolega nie przejmuje! Doświadczenie trzeba jakoś zdobyć. Nikt fachowcem się nie rodzi. Waźne jest, by mieć przyjemność i satysfakcję z wykonywanej pracy nad autem. "My car is fantastic" i tego się trzymać!
bartek62000
Posty: 12
Rejestracja: 2014-11-05, 21:42
Lokalizacja: Iwanowice Duże

Post autor: bartek62000 »

Jestem tego samego zdania. Niektórzy juz tacy są ze mają sie za bóg wie jakich fachowców a jak ktoś inny nie mam papierka znaczy ze do niczego się nie nadaje ale tak nie jest
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Elementy podłogi będziesz wstawiał gładkie? Czy z przetłoczeniami?
bartek62000
Posty: 12
Rejestracja: 2014-11-05, 21:42
Lokalizacja: Iwanowice Duże

Post autor: bartek62000 »

powiem ci że spróbuje zrobić przetłoczenia ale jak nie będzie szło to sie nie będę tym stresował. tak jak pisałem dalszy ciąg prac ruszy dopiero po nowym roku.
ODPOWIEDZ