TAPICERKA SYRENY 104

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
maciej_s31
Posty: 9
Rejestracja: 2010-05-14, 17:58
Lokalizacja: poznan

TAPICERKA SYRENY 104

Post autor: maciej_s31 »

WITAM DROGICH KOLEGOW.CHCIALBYM SIE PORADZIC,A MIANOWICIE ODBUDOWUJE TAPICERKE W 104-CE.ORYGINALNA BYLA NIEBIESKA SPLOWIALA,A CZY BYLY TEZ MONTOWANE W KOLORZE CZERWONYM?I CZY NA TO NADAJE SIE EKO-SKORA.MOJA SYRENKA TO ROCZNIK 1970 JESLI TO MA ZNACZENIE.PROSZE O PORADE.POZDRAWIAM I DZIEKUJE.MACIEJ.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

W 104-kach były montowane niebieskie, czerwone i również widziałem szare.
Tak jak najbardziej niema żadnych przeszkód abyś założył eko-skórę.
maciej_s31
Posty: 9
Rejestracja: 2010-05-14, 17:58
Lokalizacja: poznan

Post autor: maciej_s31 »

BARDZO KOLEDZE DZIEKUJE.POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

ja mam kolego 104 z 1972r i miałem fabrycznie szara tapicerkę a aktualnie mam zrobiona z eko skóry na wzór oryginału i eko skóra świetnie się sprawdza bo nie wpływają na nią warunki atmosferyczne tak jak było to z dermom która sztywniała na mrozie , jak chcesz to zapraszam do tematu moje 104 , tam są zdjęcia wnętrza i tapicerki oto on : http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=11318
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

syrena104bili pisze:eko skóra świetnie się sprawdza bo nie wpływają na nią warunki atmosferyczne tak jak było to z dermom
A ekoskóra, skaja, derma to nie jest to samo? Szmata pokryta plastikiem?
Bo coś mi się wydaje, że ta ecoskóra to tylko chwyt marketingowy.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Kolega Yanosik ma chyba racje. Ja mam tapicerki oryginalne do 104 i są czerwone(wiśniowe).
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Yanosik pisze:
syrena104bili pisze:eko skóra świetnie się sprawdza bo nie wpływają na nią warunki atmosferyczne tak jak było to z dermom
A ekoskóra, skaja, derma to nie jest to samo? Szmata pokryta plastikiem?
Bo coś mi się wydaje, że ta ecoskóra to tylko chwyt marketingowy.



raczej nie to samo bo oryginalne tapicerki w syrenie sztywniały na mrozie i robiły się miękie na słońu a to co mam teraz u siebie w 104 nie zmienia własiciwość pod wpływem temperatury i słonica
Awatar użytkownika
Chamarka
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2009-04-26, 17:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: Chamarka »

to jest to samo
billi a nie masz tak ze w lecie jest mieciutka jak material a w zimie sztywnieje ? to jest cos jak guma a guma jak wiadomo w cieple jest plastyczna a w zimie sztywnieje
zeby robic z dermy to trzeba kupic derme wysokiej klasy ma miec grube lico a cienki laminat a nie jak to jest ze wsystkimi tanimin dermami po 30 zl, dobra derma to koszt nawet 400 zl za m2 z hanka reikera
ja osobiscie polecam skóre bardzo dobrej jakosci kosztuje ok 70 zl za m2 polecam firme DAP z łodzi maja najlepsza jakosc i cena przystepna a i paleta kolorow duza
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

nie możesz przyjechać do mnie w zimę i wystawimy fotel ze 104 na mróz i zobaczysz że oprócz tego ze będzie zimny to nic mu się nie dzieje , nie to co w 105l że jak w zimę siadam to strach żeby nie popękał
Awatar użytkownika
Chamarka
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2009-04-26, 17:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: Chamarka »

ok bede w zime :P
Arturek
-#Junior
-#Junior
Posty: 186
Rejestracja: 2011-10-25, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: TAPICERKA SYRENY 104

Post autor: Arturek »

maciej_s31 pisze:WITAM DROGICH KOLEGOW.CHCIALBYM SIE PORADZIC,A MIANOWICIE ODBUDOWUJE TAPICERKE W 104-CE.ORYGINALNA BYLA NIEBIESKA SPLOWIALA,A CZY BYLY TEZ MONTOWANE W KOLORZE CZERWONYM?I CZY NA TO NADAJE SIE EKO-SKORA.MOJA SYRENKA TO ROCZNIK 1970 JESLI TO MA ZNACZENIE.PROSZE O PORADE.POZDRAWIAM I DZIEKUJE.MACIEJ.
Witam
Mieliśmy Syrenę 104 / 1969 - tam tapicerka była metriałowa
Na siedzeniach był niebieski materiał (nie wiem co to)
Skay (czy coś takiego) było tylko na górnej częsci oparcia przedniego i na bokach siedziska
Boczki były ze skayu
Pisząc skay mam na myśli jakieś tworzywo sztuczne (w znaczeniu, nie skóra i nie materiał)
pozdrawiam
Arturek
P.S. Nie znalazlem w odpowiednim kolorze ale chodziło mi o wygląd i to z czego były wykonane

niebieskie boczki tak wyglądające (nie znalazłem w necie w kolorze niebieskim)

Obrazek

fotele niebieskie, częsciowo materiałowe a częściowo skay

Obrazek
była Syrena 104, 105L oraz PF125p
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Chamarka, ile wychodzi m2 na Syrenę 104? Ile ze wstawkami materiałowymi, a ile jakby się robiło całe fotele ze skóry?
Ja się przymierzam raczej do tej drugiej opcji o ile tak było w oryginale, bo widziałem takie Syrenki 104, ale jeżeli nie to wyprowadźcie mnie z błędu.
Syrena 104, Syrena Bosto
maciej_s31
Posty: 9
Rejestracja: 2010-05-14, 17:58
Lokalizacja: poznan

TAPICERKA 104

Post autor: maciej_s31 »

URZYJE WISNIOWEJ/CZERWONEJ EKOSKURY,PLYTE PILSNIWOM MAM OK,JEDEN BOCZEK TYLKO DOTNE NOWY,ALE PATRZAC NA ZDJECIA KOLEGOW TO U MNIE JAKOS DZIWNIE,BO FOTELE MAM CZRWONE ZE SKAJU OCZYWISCIE,KANAPE Z MATERIALU CZERWONEGO,A BOCZKI TYLNE I DRZWI BYLY NIEBIESKIE TAKIE SPLOWIALE PRZEZ CZA,PODOBNE DO ZDJECIA POWYZEJ.ZROBIE NA CZERWONO,BEDZE WSZYSTKO W JEDNYM KOLORZE.POZDRAWIAM .
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Re: TAPICERKA 104

Post autor: syrena104bili »

maciej_s31 pisze:URZYJE WISNIOWEJ/CZERWONEJ EKOSKURY,PLYTE PILSNIWOM MAM OK,JEDEN BOCZEK TYLKO DOTNE NOWY,ALE PATRZAC NA ZDJECIA KOLEGOW TO U MNIE JAKOS DZIWNIE,BO FOTELE MAM CZRWONE ZE SKAJU OCZYWISCIE,KANAPE Z MATERIALU CZERWONEGO,A BOCZKI TYLNE I DRZWI BYLY NIEBIESKIE TAKIE SPLOWIALE PRZEZ CZA,PODOBNE DO ZDJECIA POWYZEJ.ZROBIE NA CZERWONO,BEDZE WSZYSTKO W JEDNYM KOLORZE.POZDRAWIAM .
to ze przednie fotele masz cale z czerwonej skaj to zajżyj pod spodem to prawdopodobnie pokrowce , które były modne w tam tym okresie , ja tez myślałem ze miałem czarne skajowe fotele w 104 i takie też zamówiłem tapicera ale w trakcie roboty okazało się ze pod spodem jest oryginalny materiał ;/
maciej_s31
Posty: 9
Rejestracja: 2010-05-14, 17:58
Lokalizacja: poznan

TAPICERKA 104

Post autor: maciej_s31 »

WITAM KOLEGOW.
PROSZE O PORADE,JAKIEJ UZYC EKO-SKORY NA BOCZKI DO 104,CHCE ZALOZYC WISNIOWA ALE MAM DYLEMAT,MAT CZY Z POLYSKIEM.PROSZE O PORADE KTORA BARDZIEJ PASUJE?POZDRAWIAM.
ODPOWIEDZ