Remont syreny 104

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Moim zdaniem po co robić coś czymś czym nigdy to nie było. Z drugiej strony rzeczywiście szkoda takiej budy. Może kupić inną a tą komuś sprzedać.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

motonita pisze:to nie ma buc WSM ta ma byc fso:)

z tym ze kolego rada dla ciebie nie tnij tej budy, ona wiecej warta niz ta 104...

a ty nie zabardzo rozumiesz o czym my piszemy:)

pobedziesz na forum to zrozumiesz:)
dokładnie kierownik dobrze mówi jak byś zrobił tak jak mówimy to nawet wytrawnego znawce tematu udało by się omamić i wmówić mu ze to przed produkcyjna 105 bo ma kilka elementów kontrowersyjnych które nawet znawcą narobiły by mętliku w głowie i uwierzyli by w to ze to oryginalna 105 z fso z 70roku , jeszcze jej założyć z przodu okrągłe ramki na reflektorach i znaczek fso tak jak miała któraś 105 na starych czarno-białych zdjęciach , a jeśli się już uparłeś na tą 104 to zrób tak jak pisze kolega "PawelOlesno " kub dobra budę 104 i załóż na ramę a tom od 105 sprzedaj komuś bo to kary godne ciąć taką budę
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

Na poczatek bardzo dziekuej wam za komentarze i opinie, kazdy wpis traktuje bardzo powaznie i rozwazam sumienie wasze slowa. Pewnie macie troche racji, ale poszukiwania nowej budy jeszcze ze 104 to jak szukanie igly w stogu siana, rejestrowanie tego teraz na 105 to jzu tez sredni problem bo zaraz po zakupie papiery zostaly uporzadkowane i jest na mnie juz zarejestrowana (tablice narazie grzeja miejsce na szafie w pokoju :) ) Mógl bym kupic dach od jakiej kolwiek syreny i wspawac do tej 104 co mam ale to nei ma sensu bo w niej ktos wstawil na podloge caly plat blachy nierdzewki, a po progach zostalo juz tylko wspomnienie. chyba ze jest ktos w okolicy co ma uczciwa bude ze 104 to mozna wtedy rozwazyc zamiane.

[ Dodano: 2012-01-08, 14:10 ]
Kozystajac z okazji to mam pytanie które od dawna mnie nurtuje:
od którego roku zamieniono swiatla odblaskowe z okrąglych na prostokątne?

moja syerna 104 z 67r ma prostokątne a dopiero pół roku wczesniej wprowadzili 104 do produkcji a czasami widze 104 z okragłymi z ciekawostek jak kupiłem ta 104 bez dachu to maiła z tylu znaczek z 103 na półke bedzie jak znalazł :D
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

adam104 pisze:od którego roku zamieniono swiatla odblaskowe z okrąglych na prostokątne?
Myślę, że od tego roku, w którym zaczęto produkować 105.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Tak jak Yanosik pisze. Masz prostokątne jak ja bo za komuny w taki sposób można było Syrenę odmłodzić itd.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

kiedys tez tak myslalem ale wiekszosc 104 jakie widzialem mialy prostokatne swiatelka.

[ Dodano: 2012-01-08, 14:39 ]
aha dzieki za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

każda 104 miała oryginalnie okrągłe odblaski pod lampom na błotnik ja jak kupiłem swoją 104 to miała tak w oryginale i tak zostało :D i tak samo każda wsm-ka miała oryginalnie okrągłe odblaski jak w 104 , a wiele osób przy wymianie błotników lub tylnego pasa zakładało prostokątne od 105
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

rzecz prosta...

warszawa okragłe
bielso kawadraty
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

adam104, jak byś chciał to ja mam dużo blach do 105 jeśli narzekasz na brak elementów do 105.. a ja się rozglądam za jakąś 104..
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

Tomasz Dziekuje ze propozycje ale jak narazie to dalej jestem nastwaiony na zrobienie sobie 104 tylko jeszcze nie wiem na jakiej budzie, ale gdyby sie cos zmienilo to bede o tobie pamietal
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Kurcze tutaj u mnie jest 105L w krzakach za 500zł może dach byś sobie z tej własnie wziął.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

PawelOlesno Dzieki za propozycje moze bym sie nawet skusil, ale moje syreny stoja w ok Brzeska woj malopolskie wiec do ciebie mam troche ponad 250km w jedna strone, gra byla by warta swieczki gdyby podloga w mojej 104 byla dobra ale tak jak pisalem tam jest ona cala do odtworzenia -w iem wszystko sie da zrobic ale czy to ma sens wstawiac dach i cala podlge odtwarzac, zastall by pas przedni i fartichy tylne które nie wiem w jakim satnie sa. Gdybym tylko wiedzial ze bede mail mozliwosci w przyszlosci wyremontowac jeszcze jakas syrene to szukal bym na sile innej budy albo chodzby tego dachy a ta moja z 105 bym zostawil an nowy projekt, ale jak narazie to nie wiem czy starczy sil i finansów na ten pierwszy projekt, o calym placu zastwaionym syrenami nie wspomne, dobrze ze rodziców mam wyrozumialych ;)
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Podłączam się do tematu.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

adam104 pisze:PawelOlesno Dzieki za propozycje moze bym sie nawet skusil, ale moje syreny stoja w ok Brzeska woj malopolskie wiec do ciebie mam troche ponad 250km w jedna strone, gra byla by warta swieczki gdyby podloga w mojej 104 byla dobra ale tak jak pisalem tam jest ona cala do odtworzenia -w iem wszystko sie da zrobic ale czy to ma sens wstawiac dach i cala podlge odtwarzac, zastall by pas przedni i fartichy tylne które nie wiem w jakim satnie sa. Gdybym tylko wiedzial ze bede mail mozliwosci w przyszlosci wyremontowac jeszcze jakas syrene to szukal bym na sile innej budy albo chodzby tego dachy a ta moja z 105 bym zostawil an nowy projekt, ale jak narazie to nie wiem czy starczy sil i finansów na ten pierwszy projekt, o calym placu zastwaionym syrenami nie wspomne, dobrze ze rodziców mam wyrozumialych ;)
Rozumiem Cię. Ja właśnie sobie o tej Syrenie pomyślałem i Ci po prostu dałem znać.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

PawelOlesno dzieki wielkie, tak sobie teraz pomyslalem ze szukajac syren zrobilem bląd moglem was pytac a nie szukac po jakis allegro itp

[ Dodano: 2012-01-09, 18:58 ]
Ps zapraszam dolanczajcie sie do dyskucji jesli tylko macie ochote
ODPOWIEDZ