Co to ?? Syrena 607

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

artur.konkol pisze:propozycja moze niezbyt madra ale moze zrobimy jakas zrzute na remont .
Pomysł bardzo dobry, ale jak właściciel przekarze ją muzeum, albo jakiejś fundacji, co raczej nierealne.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

arturromarr pisze:
artur.konkol pisze:propozycja moze niezbyt madra ale moze zrobimy jakas zrzute na remont .
Pomysł bardzo dobry, ale jak właściciel przekarze ją muzeum, albo jakiejś fundacji, co raczej nierealne.
Remont będzie wymagał np 50 tys zł. Zbierzesz 1020zł. i bedziesz chciał żeby do muzeum trafiła?

Pozatym napisz szczerze czy jak Ty miałbyś wpakować 50 tys zł z własnej kieszeni to oddałbyś ją do muzeum? No chyba że w totolotka bys walnął 6
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Ciekawe niby gdzie by miało wejść 50 tyś... może 10 max.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

zzr2320 pisze:Ciekawe niby gdzie by miało wejść 50 tyś... może 10 max.
50 tys to była kwota przykładowa. 10 tys zł?? nawet nie wiadomo jakie wnętrze miała 607? a jeżeli trzeba robić wnętrze od zera? to też 10 tys zł? No chyba że Ty byś wrzucił wszystko od normalnej 105 i już. Piszemy o REKONSTRUKCJI a nie odmalowaniu. 10 tys zł? to jest niemożliwe.

Akurat remontujemy Mercedesa W114 Coupe i już przekroczył remont 14 tyś zł a był kompletny (temat na forum) a to środek remontu.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Kozak90 pisze:
zzr2320 pisze:Ciekawe niby gdzie by miało wejść 50 tyś... może 10 max.
50 tys to była kwota przykładowa. 10 tys zł?? nawet nie wiadomo jakie wnętrze miała 607? a jeżeli trzeba robić wnętrze od zera? to też 10 tys zł? No chyba że Ty byś wrzucił wszystko od normalnej 105 i już. Piszemy o REKONSTRUKCJI a nie odmalowaniu. 10 tys zł? to jest niemożliwe.

Akurat remontujemy Mercedesa W114 Coupe i już przekroczył remont 14 tyś zł a był kompletny (temat na forum) a to środek remontu.
kozaK90 dobrze mówi :piwo: w remont powiecmy 105 na zicher na wieksszość nowych część to ponad 10 ty a przy prototypie to już wogóle , np samo malowanie to koszt około 4tys niewispomne juz o tapicerce czy mechanice .... ten samochud jest goły wnim trzeba wszystko od nowa to nie tak jak z większośća naszych syren że wystarczy blacharka i lakierowanie a syrena jest przed remontem na chodzie i z działająca elektryką , tu nie mam nic tu teżeba wszystko od podstaw , kupić silnik skrzynie wszystkie podzespoły wyremontować je itp
Awatar użytkownika
vikadan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 486
Rejestracja: 2010-11-25, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vikadan »

arturromarr pisze:
artur.konkol pisze:
... ale jak właściciel przekaże ją muzeum, albo jakiejś fundacji.
Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
:) KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :) KRÓLOWA POLSKICH SZOS :)
http://syrena.nekla.pl/forum/album_pers ... er_id=3096
Awatar użytkownika
jacur8
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2009-01-08, 14:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jacur8 »

vikadan pisze:
arturromarr pisze:
artur.konkol pisze:
... ale jak właściciel przekaże ją muzeum, albo jakiejś fundacji.
Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Jeżeli tak by się stało, podzieliła by swój żywot z innymi unikatami niszczejącymi w Muzeum Motoryzacji... NIE CHCEMY TEGO ! :klnie
acke
Posty: 8
Rejestracja: 2011-09-21, 19:22
Lokalizacja: eee

moja syrena 607

Post autor: acke »

Drodzy KOLEDZY, szanuję Wasze wszystkie komentarze. Jestem szczęśliwy i dziękuję za opinie i rady jeżeli chodzi o środki do remontu to jasne, że byłoby fajnie aby spadły one z nieba- niestety jestem realistą! W pierwszej kolejności potrzebuję wsparcia technicznego które pomogło by mi odbudować mój skarb :lol: Pozdrawiam wszystkich :ok2 Mariusz :majk
Phinek
-#Junior
-#Junior
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-18, 21:03
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Post autor: Phinek »

Drogi Mariuszu, wprawdzie zapierniczam na kilka fajerek naraz, więc wiele Tobie fizycznie nie pomogę, jednak jeśli miałbyś jakieś zapytania natury inżynierskiej czy też poszukiwał jakiś dostawców elementów nietypowych, to deklaruję swoją chęć pomocy.

Możesz mnie śmiało atakować na PW lub wprost ma maila, którego mam na serwerze tlen.pl... loginu pewnie się domyślasz 8)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-13, 20:16
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: Ursus »

Odnośnie kosztów jeśli już taki wątek się pojawił to dodam coś od siebie. Remontowałem traktor, powiecie pewnie, że to inna sprawa. Tak! Inna, ale dużo prostsza w konstrukcji i detalach. Rocznik 1958. Części, szpachle, farby itd kosztowały ok. 5-6 tys.
Podejrzewam, że odbudowa takiej Syrenki to kilkanaście tysięcy przynajmniej - nie licząc nakładu pracy, bo tego w swojej kalkulacji też nie brałem pod uwagę.

Nie mniej jednak należy kibicować! Zawsze jak się pojawia jakiś taki "smaczek" to aż się pysk cieszy - bo to przecież unikatowe cacko i mimo, że nie zapnie się do tego pługa, to i tak mi się podoba ;)
Awatar użytkownika
jacur8
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2009-01-08, 14:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jacur8 »

Ursus pisze:Odnośnie kosztów jeśli już taki wątek się pojawił to dodam coś od siebie. Remontowałem traktor, powiecie pewnie, że to inna sprawa. Tak! Inna, ale dużo prostsza w konstrukcji i detalach. Rocznik 1958. Części, szpachle, farby itd kosztowały ok. 5-6 tys.
Podejrzewam, że odbudowa takiej Syrenki to kilkanaście tysięcy przynajmniej - nie licząc nakładu pracy, bo tego w swojej kalkulacji też nie brałem pod uwagę.

Nie mniej jednak należy kibicować! Zawsze jak się pojawia jakiś taki "smaczek" to aż się pysk cieszy - bo to przecież unikatowe cacko i mimo, że nie zapnie się do tego pługa, to i tak mi się podoba ;)
Kolejny od kosztów się znalazł :F Ludzie jeden wyremontuje przykładowego komara za 100 zł, drugi za 1500 zł - osobiście nie widzę sensu podawania kwot ile kogo kosztował remont. Wszystko zależy od stanu pojazdu, dostępności części, umiejętności właściciela - dlatego każdy remont jest inny.
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Najważniejsze że jest uratowana. A z remontem to spokojnie, lepiej poczekać i uzbierać więcej cennych informacji technicznych i pieniędzy bo robić na szybko i byle tanio a potem żałować że zrobiło się tak a nie inaczej to nie ma sensu. Gratuluje nabytku! :ok3
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

jacur8 pisze:
Ursus pisze:Odnośnie kosztów jeśli już taki wątek się pojawił to dodam coś od siebie. Remontowałem traktor, powiecie pewnie, że to inna sprawa. Tak! Inna, ale dużo prostsza w konstrukcji i detalach. Rocznik 1958. Części, szpachle, farby itd kosztowały ok. 5-6 tys.
Podejrzewam, że odbudowa takiej Syrenki to kilkanaście tysięcy przynajmniej - nie licząc nakładu pracy, bo tego w swojej kalkulacji też nie brałem pod uwagę.

Nie mniej jednak należy kibicować! Zawsze jak się pojawia jakiś taki "smaczek" to aż się pysk cieszy - bo to przecież unikatowe cacko i mimo, że nie zapnie się do tego pługa, to i tak mi się podoba ;)
Kolejny od kosztów się znalazł :F Ludzie jeden wyremontuje przykładowego komara za 100 zł, drugi za 1500 zł - osobiście nie widzę sensu podawania kwot ile kogo kosztował remont. Wszystko zależy od stanu pojazdu, dostępności części, umiejętności właściciela - dlatego każdy remont jest inny.
Ale tu piszemy o konkretnym remoncie.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

kolego JACUR wejdz NA FORUM RETROTRAKTORY I WPIERW POCZYTAJ O DOKONANIACH ursusa I DOPIERO PO ZASTANOWIENIU SIĘ CZY WARTO
podjac pisanie [kolejny od kosztów się znalazł]zacznij polemike
dla przykładu podam ci , ze syrenke wyremontowac to PIKUŚ ale wyremontować traktor np
zetor 25 ,ursus 25, 28 to juz jest COŚ
dostęp do części syrenowskich jest jako taki ,jakis zakup ,wymiana ,ew nabycie sztrucla ,ot i wszystko
ale dostęp do części wym traktorków to już jest CUD

POZDRAWIAM :ok3
kombi
Awatar użytkownika
jacur8
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2009-01-08, 14:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jacur8 »

kombi pisze:kolego JACUR wejdz NA FORUM RETROTRAKTORY I WPIERW POCZYTAJ O DOKONANIACH ursusa I DOPIERO PO ZASTANOWIENIU SIĘ CZY WARTO
podjac pisanie [kolejny od kosztów się znalazł]zacznij polemike
dla przykładu podam ci , ze syrenke wyremontowac to PIKUŚ ale wyremontować traktor np
zetor 25 ,ursus 25, 28 to juz jest COŚ
dostęp do części syrenowskich jest jako taki ,jakis zakup ,wymiana ,ew nabycie sztrucla ,ot i wszystko
ale dostęp do części wym traktorków to już jest CUD

POZDRAWIAM :ok3
Człowieku opanuj się ! Radzę samemu najpierw czytać dokładnie co pisze. Nie umniejszam dokonań kolegi Ursusa, nie wspominam nawet o jakimkolwiek porównywaniu remontu Syreny i traktora. Wypowiadam jedynie swoją refleksję odnośnie zasadności podawania kosztów remontu tej Syrenki, jak podkreśliłem w moim poście każdy remont jest inny i wszystko zależy od masy czynników.
ODPOWIEDZ