Zmarł Marian Repeta

Informacje, sugestie, opinie, zażalenia, sprawy forumowiczów
Awatar użytkownika
coltrane
Posty: 8
Rejestracja: 2008-09-12, 01:17
Lokalizacja: z lasu

Zmarł Marian Repeta

Post autor: coltrane »

W piątek 10 grudnia 2010 roku zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Marian Repeta. Przez całe życie związany z FSO, m. in. był pracownikiem Biura Konstrukcyjno-Doświadczalnego, członek zespołu fabrycznego, który startował na Syrenach w Rajdzie Adriatyku i Rajdach Monte Carlo. Dzięki tym doświadczeniom Syrena ewoluowała i zyskiwała na sprawności i jakości. Pan Marian brał również udział w powstawaniu nadwozia sedan dla Warszawy 223 i 224. Wielokrotny rajdowy mistrz i vicemistrz Polski.
Pogrzeb odbędzie się w czwartek 16.12.2010 r. o godz. 11 w kościele przy ul. Puławskiej 436 w Warszawie - Pyrach.
wolna sobota, to i wolny jestem, nie robię...
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

[']
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Dejwid104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-02-21, 15:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Dejwid104 »

[']
Awatar użytkownika
Joseph
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2006-10-19, 12:06
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Joseph »

[']
Mam najszybszą R20 w mieście. Od zawsze chciałem mieć taką bestię;-)
Awatar użytkownika
matik91
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-03-10, 16:40
Lokalizacja: Nisko

Post autor: matik91 »

[*] Pokuj jego duszy[*]
...SyReNa MoDeL 105...
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

[*]
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
grzegorz7713
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 406
Rejestracja: 2009-05-11, 15:43
Lokalizacja: WRZESNIA

Post autor: grzegorz7713 »

[*]
0hynus0
-#Junior
-#Junior
Posty: 175
Rejestracja: 2008-10-17, 21:35
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: 0hynus0 »

[*]
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

[*]
Obrazy samochodów na zamówienie.
Awatar użytkownika
kryniu 2973
-#Junior
-#Junior
Posty: 105
Rejestracja: 2010-08-09, 08:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kryniu 2973 »

[*]
„Toż dziewuszki wygody pragną, więc najlepiej Syrenkę 105 Lux. Lux - jak sama nazwa wskazuje, model luksusowy, gotów zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta...”
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

może zamiast stawiać internetowe świeczki to niech każdy przypomni jakieś fakty z życia wielkiego człowieka, bo w innym wypadku mogę sam postawić świeczki za wszystkich użytkowników forum i zamknąć termat, bo nic więcej niż świeczek w nim nikt się nie spodziewał...
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Nazwisko Pana Repety wystepuje w opisie rajdu samochodów cięzarowych.
Wspomina o nim Witold Rychter biorący w tym rajdzie udzial na samochodzie Star.
et lux perpetua....
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

adameo2 pisze:może zamiast stawiać internetowe świeczki to niech każdy przypomni jakieś fakty z życia wielkiego człowieka, bo w innym wypadku mogę sam postawić świeczki za wszystkich użytkowników forum i zamknąć termat, bo nic więcej niż świeczek w nim nikt się nie spodziewał...
Fakt, trochę jest to przykre, że niektórzy zamiast napisać chociaż jedno zdanie, stawiają (w mojej opinii) idiotyczne znicze- czuję sie, jakbym wszedl na forum onet.pl.
Jeszcze smutniejsze jest to, że ani jedna informacja n.t. śmierci p. Repety nie ukazala się w mediach, chyba, że takową pominąlem.
Mialem kiedyś okazję przez moment porozmawiać z tym czlowiekiem, przy okazji otrzymując autograf- bardzo sympatyczny starszy pan. Szkoda, że odchodzą takie asy- najpierw p. Wierzba, teraz Marian Repeta.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

dokładnie najpierw Wierzba teraz Repeta..... przykra sprawa.... , szkoda że teraz nie ma w fabrykach samochodowych takich ludzi jak oni , którzy przez całe życie służyli polskiej motoryzacji.... [*]
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Ludzie umierają bo taka kolej rzeczy a mi nasuwa sie refleksja jak mało materiałów zostało z tamtych czasów. Istnieje może z 5 zdjeć syren w RMC i artykuły w Automobiliście o startach zrobione na podstawie wspomnien Wierzby i Repety. Strasznie ubogo pod tym względem i teraz po śmierci uczestników już nic nowego chyba sie nie ukaże. W tygodnikach "Motor" z tamtych czasów kompletnie nic ciekawego nie ma. Takie to były czasy nędzy i szarości, że prawie nikt nie robił zdjeć ani filmów. Zadnych relacji spisanych zaraz po startach nie znalazłem.
Założyciel tego wątku coś tam napisał w Classicauto o startach ale to zupełnie nic ciekawego lub nowego nie wniosło. A szkoda bo jak się okazało był ostatnim który miał taką szansę.
Swoją drogą to chyba nikt teraz nie może nawet pojąć jak ci ludzie musieli być ustawieni w FSO. Zeby wyjechać z gomułkowskiego PRLu na zgniły zachod, w dodatku za panstwowe pieniądze i na taką impreze to trzeba było być wyjątkowo uprzywilejowanym wśród decydujących towarzyszy. Chętnych było z pewnością na pęczki.
Minie jeszcze pare lat i jakieś dzieci bedą pisać, że na przykład "zawodnik" Andrzej Jaroszewicz poświecił swoje życie dla polskiej motoryzacji :devil3
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Zablokowany