moja następna syrena tym razem 105l z 77r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotker
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 237
Rejestracja: 2010-04-08, 21:41
Lokalizacja: Turek, woj.Wlkp.
Kontakt:

Post autor: piotker »

Jak by Ci brakło tych plastikowych kratek to chyba jakieś mam..u tesciowej w piwnicy :) :ok3
---------------------------------------------
Syrena 105L, 1979, biegi w kier.
Romet 750, 1978 oryginał od nowości
Silnik rowerowy GNOM
Tu filmik z moją syrenką
http://www.youtube.com/watch?v=RtEnMOXyeME
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

No mateuszu nieładnie niekażdy zarabia tyle co w stolicy :smiech i bebnów niebędzię.
Jakiś masz dar do zawierania nowych znajomości a przy tym bardzo błyskotliwy jesteś.Ale pomińmy to bo znowu okaże się że ja jestem najgorszy.
A ty kolego rób jak Ci się podoba najwyżej kiedyś stwierdzisz że ktoś miał rację lub jej niemiał.Syrka super najważniejsze że Twoja,
Co do malowania szybko działasz a podłoga kufra to wymieniana musiała być bo niema przetłoczeń czy ich niewidzę.Trzymaj szyk i niepoddawaj się cwaniakom
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

kapti2 pisze:No mateuszu nieładnie niekażdy zarabia tyle co w stolicy :smiech i bebnów niebędzię.
Jakiś masz dar do zawierania nowych znajomości a przy tym bardzo błyskotliwy jesteś.Ale pomińmy to bo znowu okaże się że ja jestem najgorszy.
A ty kolego rób jak Ci się podoba najwyżej kiedyś stwierdzisz że ktoś miał rację lub jej niemiał.Syrka super najważniejsze że Twoja,
Co do malowania szybko działasz a podłoga kufra to wymieniana musiała być bo niema przetłoczeń czy ich niewidzę.Trzymaj szyk i niepoddawaj się cwaniakom
Kolego, pokaż mi chociaż jedną wypowiedź, gdzie szczyścilem się miejscem zamieszkania. Możesz nie szukać, bo nie ma takowej- napisalem i powtórzę: to skąd pochodzisz nie ma dla mnie żadnego znaczenia, ale widzę, że dla niektórych forumowiczów myślących stereotypami miejsce zamieszkania to podstawa.
Ja osobiście kasę i przede wszystkim czas poświęcony malowaniu deski przeznaczylbym, np. na przejrzenie ukladu hamulcowego, zmianę plynu, etc. Poza tym umówmy się, nie jest to zrobione zbytnio profesjonalnie, vide tekst o przyklejonych owadach.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Mateusz pisze:Z tym malowaniem wnętrza to już jest mega drut...
zgadaz sie może nie jest to dobrze zrobione ale wygląda o wiele milej dla oka niż gęsie pióro w desce ,listwa na wkręty i aluminiowa blacha podradiem , a co do owadów to już usuniente , i nie porównujcie tego co robie do remontu , bo to nie jest remat tylko sprzątanie i doprowadzanie do stanu użyteczność , a co do hamulców to napewno z czasem zajrzę , choć narazię niema znimi problemów , a wnętrze jest bardzo ważne bo to wnim głównie będę zpendzał czas użytkowując ją , a remontu narazie nierobie bo po 1 nie mam na to miejsca , 2 nie mam pieniędzy w tej chwili na to , 3 syrena ma służyć mi na codzień a nie stać rozebrana wremącie pare lat tak jak 104 , 4 niem mam nto czasu teraz , a jakbym brał sie za remat to bym to zrobił tak jak 104 że rozebrana była by do gołej ramy ..

[ Dodano: 2010-11-14, 11:31 ]
wczoraj siedziałem w garażu do 12 w nocy , złożyłem deskę, założyłem nowa chromowaną listwe , umalowałem drugie dzwi od środka , wyczyśćłem dokońca podłogę a kolega "maximus_15" pomógł mi ją zakonserwować , niestety , tylko 2 zdiecia bo baterie siadły w aparacie , ale dzisiaj zrobię więcej :D http://yfrog.com/jvpa240285j http://yfrog.com/7bpa240288j
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Nieźle ci to idzie, widzę że chyba masz wycięty ten kawałek podłogi co wzmacnia podłogę "właściwą" z przednią przegrodą i tam tylko dwa płaskowniki pod przełącznik nożny. Co do konserwacji to w trakcie remontu mojej trafiłem na taką farbę a'la minia, tyle że oparta na alkoholu, ponoć coś z rodzaju okrętówek, istotna informacja, to co przy malowaniu zauważyłem, że wypiera wodę i jest w sumie całkiem fajna na podkład. Ja osobiście na podłogę wręcz wylałem z dwie puchy bitgumu i rozsmarowałem to, rozlało się ładnie, myślę że w roli wyciszenia też będzie dobre. Ponadto jak by ktoś chciał, to jest całkiem fajny i tani sposób na wyciszenie dużych płaskich płatów blachy, typu drzwi, czy dach... rzeczonym bitgumem można to przesmarować, rozumie się po podkładach i wszelkich konserwacjach, jak to sobie trochę przyschnie, to są takie styropianowo-aluminiowe ekrany zakaloryferowe w rolkach, w każdym markecie to kupisz, od strony styropianu też smarujesz tym bitgumem, niech przyschnie z godzinkę i przykładach do tamtego, tylko zanim wysmarujesz wszystko to sobie dopasuj kawałki, z własnego doświadczenia widzę że całkiem sporo to daje dzwoniącym blachom, ponadto dodatkowa izolacja termiczna, ponadto jak wspomniałem - tanio i całość naprawdę niewiele wpłynie wagowo, myślę że warto. A jeśli na brzegach dobrze zabezpieczysz przed wilgocią i dobrze przyłożysz równo, to masz jeszcze bomba konserwacje.
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

no i nowa porcja zdięć , wykładzina już włożona , z racji ładnej pogody wyprowadziłem obydwie syreny na podwórko , a co dotego co było wniej robione zpodłogą i co jest nieorginalne i jak powinno być to nie muśće mnie uświadamiać bo dobrze wiem co i jak , bo robiłem generalke swojej 104 a po za tym miałem doczynienia z już z niejedną syreną :devil3 http://yfrog.com/b8pa250292j http://yfrog.com/2rpa250293j http://yfrog.com/eipa250294j http://yfrog.com/6ppa250295j
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

kurde chyba nie wytrzymam i zajade do Ciebie zwykłym autem :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

anabol pisze:kurde chyba nie wytrzymam i zajade do Ciebie zwykłym autem :helm
serdecznie zapraszam :devil3
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Szybko Ci robota idzie ;) Sluchaj podsyłam Ci to zdjęcie. Jest to Syrena 1973 roku, Ten Pan ma ją od nowości :) Kilka lat temu wlaściciel odświeżył lakier i pomalowal felgi. Na syrenie nie ma ani grama rdzy. Mam bardzo dobry kontakt z tym Panem.

[ Dodano: 2010-11-17, 14:56 ]
Jeszcze jedno zdjecie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

Piękna, trzyma klimat!
Dlaczego ma pomarańczową kolumnę kierowniczą?
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

To były najlepsze 105ki jakie w ogóle wychodziły, te pierwsze.. Też mam z tego rocznika. Bogato wykończone (mam na myśli chromy, które usunięto w 105L) :piwo:
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

moja 105L ma dużo chromów :faja
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

anabol pisze:moja 105L ma dużo chromów :faja
..bo żeś jej podokładał.. a obwódkę grilla masz w chromie?? :devil3 :helm
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Bedę miał :faja jak podjadę do kolegi syrena104bili :majk
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Tomasz pisze:To były najlepsze 105ki jakie w ogóle wychodziły, te pierwsze.. Też mam z tego rocznika. Bogato wykończone (mam na myśli chromy, które usunięto w 105L) :piwo:
masz racje Tomek ..... wpóźniejszych 105l zrezygnowano już z charakterystycznych chromowanych kołpaków na żecz felg bez zaczepów i plastikowych buksów :/ , naszczęśćę ja w gratach od dziadka dostałem takie kołpaczki do mojej 105l :devil3 http://yfrog.com/9dpa290296j :devil3
ODPOWIEDZ