104-Celinka...

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
Awatar użytkownika
kriz87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-09-28, 18:10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: kriz87 »

Na chwile obecna musze wywalić wirusy z pc i żadnych zdjęć wobec tego nie dodam- Interpol mnie ściga haha;). Chce aby byla oryginalna ale chce ją obszyć skórami naturalnie czerwonymi, no i mam pytanie bo autko musi mieć żółte (wyrejestrowana, mam dowod i wszystkie umowy). Jak te nie oryginalne siedzenia będą sie miały do rejestracji, czy będzie problem.
Dzisiaj tak naprawdę zacząłem coś robić przy niej. Właściwie zdecydowałem ze ściągnę ja z ramy i dokładnie wszystko posprawdzam i wyczyszczę. Z braku czasu zdjąłem tylko grill i blotniki, za resztę zabiorę sie w nowym tygodniu.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Czegoś tu nie rozumiem....Auto po remoncie a Ty ją chcesz z ramy ściągać? Po co? Co zobaczysz więcej niż po zwykłych oględzinach.... Weź jąna podnośnik i popatrz sobie. Ale zrzucac bude z ramy to chyba zbędny temat.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

kriz87, może zanim zabierzesz się za jej remont to pojeździj trochę i naciesz. Nawet jak nie masz zamiaru robić nic wielkiego to znając życie rozbierzesz ją i nie będzie czasu na jej zmontowanie.
Pojeździj trochę dopóki masz ku temu pogodę.
Awatar użytkownika
kriz87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-09-28, 18:10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: kriz87 »

Myślisz, hm, pomysle o tym. Auto do końca nie jest zrobione, trzeba je konkretnie zakonserwować. Tam nie byla nic rusza w a rana ma jeszcze chyba oryginalny brud od nowości. To trzeba wszystko wyczyścić i ja pomalować i wydaje mi sie ze najlepiej by było sciagnac bude. Powiem tak autko prezetuje sie swietnie ale wedlug mnie nie jest wycackane a takie ma byc. Dodatkowo trzeba wspawać profil bo nie ma gdzie tak do końca wsadzić lewarka z obu stron. Zrobie dokładne zdjęcia i porzadnie przyjrzycie sie celince.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

uuuuu no to nie była po remoncie tylko po odmalowaniu....No to ciekawe jak bez ściągania budy podłogę ładnie zrobili..... Masz rację...jak masz kasę i chęci to remontuj. Ile chcesz w nią wrzucić jeszcze?
Awatar użytkownika
kriz87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-09-28, 18:10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: kriz87 »

Lesiu,
Nie mam instalacji, poza tym chce ja naprawdę konkretnie zrobić bo później mógłbym zostawić temat i sobie powiedzieć a jak juz jezdzi to nie będę nic ruszał, wiecie jak to jest.

Takie sprawy są dla mnie bezcenne to znaczy tyle żeby zrobić z niej prawdziwa królowa, choć by to miało zajac kilka lat, to sprawa honoru :P. Ale realia jak to polskie realia oby jak naj mniej ;)

[ Dodano: 2014-10-10, 22:46 ]
Panowie jak tam spraw z tymi siedzeniami, wie coś ktoś? Czy obszycie ich skóra będzie jakoś kolidowało z rejestracja na żółte?
Ostatnio zmieniony 2014-10-10, 22:37 przez kriz87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

kriz87 pisze:Myślisz, hm, pomysle o tym. Auto do końca nie jest zrobione, trzeba je konkretnie zakonserwować. Tam nie byla nic rusza w a rana ma jeszcze chyba oryginalny brud od nowości. To trzeba wszystko wyczyścić i ja pomalować i wydaje mi sie ze najlepiej by było sciagnac bude. Powiem tak autko prezetuje sie swietnie ale wedlug mnie nie jest wycackane a takie ma byc. Dodatkowo trzeba wspawać profil bo nie ma gdzie tak do końca wsadzić lewarka z obu stron. Zrobie dokładne zdjęcia i porzadnie przyjrzycie sie celince.
NIE ZDEJMUJ budy , bo będziesz miła ja potem problem poskładać i poprasować , zakonserwuj i obmaluj ja na tyle na ile możesz bez zdejmowani i tyle , bo tak to cały lakier pójdzie na marne
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Rób siedzenia i się nie przejmuj. Nie ma czegoś takiego jak 75% czesci oryginalnych na zabytek. Dostała by nawet żółte gdybyś zółte fotele lotnicze wrzucił.

A z budą jest tak jak Billi pisze. Jeżeli nie chcessz ruszać lakieru to nie zdejmuj jej. Ale jezeli chcesz robić remont konkretny to idz ostro.
Awatar użytkownika
mariusz.w06
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 294
Rejestracja: 2011-11-07, 19:19
Lokalizacja: Mińsk-Maz.

Post autor: mariusz.w06 »

Nie ma znaczenia, mozesz zrobic nawet ze skory weza :)
Syrena 105l
Warszawa Garbus 201
WFM
WSK x5
Motorynka M3
SHL m11
MZ ETZ 250

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
kriz87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-09-28, 18:10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: kriz87 »

Sam już nie wiem czy zdejmować czy nie. Chcialem pozdejmować przednie błotniki, maskę, drzwi siedzenia i ja w 4 osoby ściągnąć i powoli sobie dłubać. Ale w tym momencie mam mętlik w glowie skoro mówicie ze problemy z pasowaniem później są.
PRL
Simson S 51 78r - był
Simson SR 50 88r - obecny
Ursus c-328 65r - obecny
WSK 125 85r - obecna
Syrena 104 71r - obecna
Plany - ????
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

kriz87, to Ty za 11 000 PLN kupiłeś Syrenę do remontu???

kriz87 pisze: problemy z pasowaniem później są
no nie łatwo DOBRZE popasować to wszystko... To jest Syrena.
Awatar użytkownika
kriz87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-09-28, 18:10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: kriz87 »

To nie jest maszyna do remontu, ja ją chce zrobić dużo bardziej dokładniej niż zakładał poprzedni właściciel, za te pieniądze nic lepszego bym nie dostał.
PRL
Simson S 51 78r - był
Simson SR 50 88r - obecny
Ursus c-328 65r - obecny
WSK 125 85r - obecna
Syrena 104 71r - obecna
Plany - ????
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wiadomo, kazdy robi po swojemu:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

kriz87 pisze:To nie jest maszyna do remontu, ja ją chce zrobić dużo bardziej dokładniej niż zakładał poprzedni właściciel, za te pieniądze nic lepszego bym nie dostał.
W tych pieniadzach rzeczywiscie ciezko kupic porzadna Syrene 104, ale w takich przypadkach jezeli samochod ma byc do remontu lepiej kupic niegrzebana troche taniej. Jak zaczniesz sciagac z ramy to pewnie sie okaze, ze trzeba bedzie na nowo lakier robic, a przynajmniej powazne poprawki. Tutaj Syrena juz kupiona, wiec jedynie co moge radzic, to tak jak koledzy powyzej - zakonserwowac bez rozbierania na czesci, jezdzic i sie cieszyc. Jezeli poprzedni wlasciciel robil jak robil, to pewnie i tak po kilku latach zacznie rdza wychodzic i za jakies 7 do 10 lat trzeba bedzie robic remont od nowa. Jezeli teraz zrobisz rame to znowu bedziesz mial dylemat podczas kolejnego remontu, czy nie robic ramy i wszystkiego od nowa, zeby bylo jak z fabryki.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

A powiedz mi czemu chcesz rejestrować na żółte blachy skoro masz dowód i umowę, czyli jesteś prawowitym i legalnym właścicielem.
Rejestrując na zabytek wcale nie jest taka kolorowa. Rzekł bym nawet że w porównaniu do rejestracji na normalne białe tablice to jedynym plusem jest nazwijmy to prestiż z posiadania zabytkowych rejestracji.

Osobiście swoją syrenkę jak będę rejestrował to wolę ją wyróżnić rejestracją imienną, a na zloty dorobić nie legalną żółtą z dowolnym napisem lub nawet czarną dwu literową z numerami jakie posiadała przy pierwszej rejestracji.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ