Podłoga - cięzko wymienić??

(karoseria, blachy, lakierowanie)
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Moim zdaniem brak pieniędzy nie jest żadnym wytłumaczeniem, że każdy robi jak może, etc.
Ja wychodzę z założenia, że jak mam coś zrobić, a nie mam wystarczających funduszy to zwyczajnie odkłam temat na później (kiedy uzbieram kasę). Półśrodki to nic dobrego.
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Mateusz pisze:Moim zdaniem brak pieniędzy nie jest żadnym wytłumaczeniem, że każdy robi jak może, etc.
Ja wychodzę z założenia, że jak mam coś zrobić, a nie mam wystarczających funduszy to zwyczajnie odkłam temat na później (kiedy uzbieram kasę). Półśrodki to nic dobrego.
I dlatego nie robię remontu mojej R-20, tylko utrzymuję stan jaki jest :)

Swoją drogą trochę nie rozumiem po co od razu po kupnie robić remont, wiele syren jest w dobrym stanie ale większość od razu je rozbiera i nie zawsze już później składa z powrotem.
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

a mi sie podoba, i pitolicie glupoty i nawet ty Mateusz, a twojej syreny nikt nie widzial tak jak i mnie na tym forum

fajnie zrobil i pomyslal, ocynk nie zgnije- nie tak jak zwykla blacha, teraz sa farby na ocynk i smialo mozna pomalowac jakby komus malo bylo- jakos u mnie na podworku 10 lat stoi juz kibel z ocynku na dworze i nie zardzewial...... dziwne rzeczy??
nity aluminiowe i tez im nic bedzie- znakomity sposob na rdze moim zdaniem

a co do pochlastania..to predzej zabije go kierownica czy brak pasow a nie podloga juz takie farmazony gadacie jakby syrena byly mistrzynia w testach bezpieczenstwa, poza tym jest na ramie wiec ta podloga niczego nie utrzymuje i nie usztywnia
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Chamarka
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2009-04-26, 17:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: Chamarka »

mi ten pomysl sie podoba i wykonanie dobre, niestety to juz nie ten 100% oryginał ale niestety to juz jest towar deficytowy wiec lepiej dorobic nowa niz ze starej latac a i cena i jakosc super ,
szkoda tylko ze w polsce nikt jeszcze nie dorabia elementow karoserji T_T
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

ja też zrobiłem sam podłogę możesz to zobaczyć w dziale relacje z remontów odbudowa syreny r20
Awatar użytkownika
nitro
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2010-08-17, 22:27
Lokalizacja: Ożegów/ Bełchatów

Post autor: nitro »

Ja u siebie w R20 jestem zmuszony wymienić cała podłgę kabiny oraz skrzyni ładunkowej, tylko muszę gdzieś poszukać na forum wymiarów ...
Syrena 105L '77r & Syrena 105 '76r , Syrena 104 '72r , Syrena R20 '76r , Syrena Bosto '83r , Skoda 105 S '81r. / WSK 125x2, WSK 175x2, Ogar 200x2,Komar 2351, 126p '85r. 126p '88r. 126p '90r. 126p '92r. 126p '97r. 126p '99r. Niewiadów N126e. Zetor 3011.
Martinteo
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-21, 21:35
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Martinteo »

Widze że wiele osób decyduje się na podłoge własnej roboty.Nic dziwnego,dziś za orginał trzeba dać około 1,5tys a pojawia się coraz rzadziej.Ja też chyba zdecyduje się na dorobioną podłoge.Tego elementu po zakończonym remoncie praktycznie nie widać a zaoszczędzoną kase można lepiej zainwestować w dobrą tapicerke i porządnego lakiernika.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

w tej chwili można chodziłby u mnie dostać różne elementy podłogi które potrzeba , do remontu z oryginalnymi przetłoczeniami , wszystko w tym temacie http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=18552
Awatar użytkownika
nicnikt
Posty: 18
Rejestracja: 2006-08-22, 17:37
Lokalizacja: warrington
Kontakt:

Post autor: nicnikt »

Ja wymienialem cala podloge z kawalkiem sci any grodziowej. Zdjecia dostepne name money stronie.
http://www.knstudio.co.uk/2013/08/03/my ... ng-poland/
Zanim to zrobisz musisz wzmocnic slupkii zeby side Nie rozeszla buda.
Powodzenia
syrena 105 lux z 1980roku
mieszka w Warrington
w moim posiadaniu od 1998 roku
krzysztofk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-01-10, 10:50
Lokalizacja: KROBIA

Re: Podłoga - cięzko wymienić??

Post autor: krzysztofk »

Marcin105l pisze:Patrząc na moją podłogę obawiam się że potrzebna będzie wymiana.
Czy może ktoś borykał się z wymianą?
Jak znam życie to po wymianie całej płyty mogą być problemy z pasowaniem blach itp.
Ktoś brnął przez ten temat??
jeżeli podłoga jest zrobiona według oryginału będzie wszystko pasowało tel 730324590
bo,w końcu chodzi o to,żeby obie strony były zadowolone
krzysztofk
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Właśnie ja będę za jakiś czas wymieniał podłogę, progi, podciągi progowe oraz te
podłużnice "U" pod spodem pod fotelami. Jakby tego było mało, podjedzone mam
też słupki, te z przodu bardziej, te środkowe tylko trochę.

I się zastanawiam, jak najlepiej się za to zabrać. Tzn w jakiej kolejności to zrobić.
Myślałem żeby tak: oprzeć budę nie na progach, ale na tym kątowniku poprzecznym
co jest w tej szparze (gdzie jest nożny włącznik świateł) oraz gdzieś tam z tyłu za ta
krawędź podłogi przy tylnym zawieszeniu. Wtedy wspawać reperaturki słupków.
Następnie wyciąć progi i podciągi. Nowe podciągi wspawać do zreperowanych słupków,
później można dospawać progi. Z racji że ja do wymiany mam tylko przednią część
podłogi, fragmenty z tyłu mógłbym przyspawać do podciągów.

Ok, czyli na ten moment mam nowe progi, podciągi, słupki, i to wszystko przyspawane
do tego fragmentu podłogi, który nie podlega wymianie. Zmieniam oparcie budy, tzn. od
teraz buda będzie się opierała na nowych podciągach. Mogę elegancko wyciąć fragmenty
podłogi (te bardziej z przodu), przyspawając je na bieżąco do podciągów. Później wkładam
profil-kątownik w tą szparę, przyspawam go do podłogi i ściany grodziowej i koniec :-)

Jak myślicie, będzie to dobre podejście? :-D
krzysztofk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-01-10, 10:50
Lokalizacja: KROBIA

Post autor: krzysztofk »

Martinteo pisze:Widze że wiele osób decyduje się na podłoge własnej roboty.Nic dziwnego,dziś za orginał trzeba dać około 1,5tys a pojawia się coraz rzadziej.Ja też chyba zdecyduje się na dorobioną podłoge.Tego elementu po zakończonym remoncie praktycznie nie widać a zaoszczędzoną kase można lepiej zainwestować w dobrą tapicerke i porządnego lakiernika.
podłoga do syrenki 900zl do R-20 na pewno mniej
bo,w końcu chodzi o to,żeby obie strony były zadowolone
krzysztofk
ODPOWIEDZ