syrena 101 stylizowana na 103;)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

-lutek- pisze:A więc mówicie że powinienem zrobić taką jak na tym zdjęciu http://allegro.pl/syrena-102-foto-z-epo ... 83159.html dokładnie się jej przyjrzyjcie i powiedźcie co to jest ?


[ Dodano: 2014-11-03, 21:47 ]
pietrekder pisze:Do Anglii się wyprowadzasz? Będziesz robił przekładkę? ;-P
A tak na serio, no z tego zdjęcia dużo nie wynika...



niema sprawy mogę sie podjąć takiej przekładki , od dawna o tym maże żeby przełożyć syrene na angola , ale chętnego brak :/
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

syrena104bili, Swoją 104 przełóż :smiech
-lutek-
Posty: 15
Rejestracja: 2013-09-28, 12:16
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: -lutek- »

abc pisze: Na 100 procent 101 z progami i krótkimi drzwiami, oraz krótką klapą jak najbardziej się zdarzały (1961, tuż przed 102), ręczny miały w podłodze, długą kanapę i światła tylne osobno kierunek osobno stop. Widziałem taką u jej drugiego (tj. od 1965 roku) właściciela. Teraz ponoć sprzedał. Zmiany wchodziły stopniowo, także jak dla mnie to może być wczesna 102, choć to nic pewnego, zasadniczo montowali (znaczki, lampy, kanapy, ręczne i in.) co mieli.
Wracając do tematu jak według Was powinna wyglądać taka wczesna 102, cytując kolegę:
1) drzwi krótkie z listwami progowymi,
2) ramki drzwi z zaokrąglonymi trójkątami,
3) krótka klapa,
4) tylne kierunkowskazy jajeczka,
5) lampy stop takie jak w Warszawach (prostokątne) czy także jajeczka ?
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

-lutek- pisze:
abc pisze: Na 100 procent 101 z progami i krótkimi drzwiami, oraz krótką klapą jak najbardziej się zdarzały (1961, tuż przed 102), ręczny miały w podłodze, długą kanapę i światła tylne osobno kierunek osobno stop. Widziałem taką u jej drugiego (tj. od 1965 roku) właściciela. Teraz ponoć sprzedał. Zmiany wchodziły stopniowo, także jak dla mnie to może być wczesna 102, choć to nic pewnego, zasadniczo montowali (znaczki, lampy, kanapy, ręczne i in.) co mieli.
Wracając do tematu jak według Was powinna wyglądać taka wczesna 102, cytując kolegę:
1) drzwi krótkie z listwami progowymi,
2) ramki drzwi z zaokrąglonymi trójkątami,
3) krótka klapa,
4) tylne kierunkowskazy jajeczka,
5) lampy stop takie jak w Warszawach (prostokątne) czy także jajeczka ?
te detale które wymieniłeś są charakterystyczne dla ostatnich modeli 101 tak jak kozak pisał po 9690 , i na 100% model 102 musiał sie różnić którymś z wymienionych wyżej elementów , bo na chłopski rozum , jaki był by sens wprowadzić nowy model 102 bez żadnych zmian?? , z tego co mi wiadomo to faktycznie 1 modele 102 miały długie klapy i Ręczyn w podłodze, ale sadzę że lampy tylne , i lufciki , były już nowsze
-lutek-
Posty: 15
Rejestracja: 2013-09-28, 12:16
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: -lutek- »

A więc jak nie sprawi to żadnego problemu korzystając jeszcze z pogody poprosiłbym o zdjęcie 102 jakie są zarejestrowane na forum, przeglądałem forum i jest kilka 102 ale niestety linki ze zdjęciami wygasły wiec jak możecie podesłać na "PRIVA" bądź załadować do posta aby móc zerknąć jak taka 102 dokładnie wygląda, nie muszą to być odrestaurowane auta ale także mile widziane są zdjęcia jeszcze przed remontem w ORYGINALE.
ODPOWIEDZ