Pomocy Jak Otworzyc SYRENE/Warszawe

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
kagie
Posty: 19
Rejestracja: 2009-03-13, 20:58
Lokalizacja: Stolica

Pomocy Jak Otworzyc SYRENE/Warszawe

Post autor: kagie »

Mam pytanko koledzy jak otworzyć drzwi od warszawy czy syreny bo maja chyba takie same zamki ale nie jestem tego pewien konkretnie interesuje mnie wawa bo kurcze zgubiłem kluczyk a nie chce niszczyć zamka rozwiercając go czy coś napewno jest jakis sposób ale ja nie wpadłem na to. proszę o pomoc moze znajdzie się jakiś forumowicz który wie co i jak POMOCY POZDRAWIAM!!!!
Kagie Miłośnik Syren Mery Jean Pięknych Kobiet I Dobrego Rapu
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no nieładnie krac nieładnie....

najlepszym sposobem jest dopasowanie kluczyka, w tych zamkach niema duuuuzo mozliwosci wiec szansa ze otwozysz jest latwa, ale nierozumie jak niemasz kluczyków czemu niechcesz psuc wkładek??

o co tu chodzi?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Jak składałem drzwi to doszedłem do wniosku że da się je otworzyć bez klucza. Trzeba zdjąć tą czarna uszczelkę nabijaną na krawędź (ta co "uszczelnia" szybę), później dorobić sobie z drutu sztywnego pętelkę i próbować złapać za cięgno... Tak myślę, nie sprawdzałem.

No i opis odnosi się do Syreny, w Wawie chyba nie jest tak wesoło.

Motonita, rozwiercenie zamka często nic nie daje, a drzwi można pokiereszować.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
kagie
Posty: 19
Rejestracja: 2009-03-13, 20:58
Lokalizacja: Stolica

Post autor: kagie »

nie chcę psuć wkładek ponieważ jest mi ich szkoda morze kiedys dorobie kluczyk znajde pasujący czy sprzedam na alegro jest mi ich szkoda a jak bym chcial krasc jakies takie auto to bym wybil szybe i tyle albo łomem wiec nie sugeruj takich dziwnych jazd panie motonita a jesli chodzi o drucik to pomysle sprawdze moze cos z tego bedzie DZIEKI i czekam na kolejne pomysly POZDRAWIAM kAgIe!!!
Kagie Miłośnik Syren Mery Jean Pięknych Kobiet I Dobrego Rapu
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

chyba nikt nic nie sugeruje, to są chyba takie forumowe "wolne żarty" .

No chyba , że juto pojawi się post pt. :" ktoś mi ku.... zaje.... Wawę w Warszawie, co robić" :)

PS:
Tyle na ile się znam (ze słyszenia) na takim fachu to chyba specjaliści robią to na zakrzywionego pręta.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

kagie pisze:nie chcę psuć wkładek ponieważ jest mi ich szkoda morze kiedys dorobie kluczyk znajde pasujący czy sprzedam na alegro jest mi ich szkoda a jak bym chcial krasc jakies takie auto to bym wybil szybe i tyle albo łomem wiec nie sugeruj takich dziwnych jazd panie motonita a jesli chodzi o drucik to pomysle sprawdze moze cos z tego bedzie DZIEKI i czekam na kolejne pomysly POZDRAWIAM kAgIe!!!
Może nie koniecznie chodzi o Ciebie, tylko o to, że takie rady forumowe może przeczytać jakiś małolat z masą niezbyt dobrych pomysłów.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Dlatego nikt nie wstawia foto poradnika itp... Jak ktoś chce coś ukraść to ukradnie. Kolega nie może otworzyć samochodu, proste. Skończmy już tą dyskusję.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Z ta kradzieza to tak jak arturromarr, napisał był to zart,
rozwiercanie jak sie to dobrze zrobi to daje tylko po co?
zamek (o ile pamietam) ma 5 zapadek, kazda zapadka moze miec 3 wysokosci co daje 3 do potegi piatej teoretycznie... czyli dwiescie czterdziesci cos kombinacji kluczyków, to wszystko teoretycznie...

zaleznie od tego jak czesto była uzytkowana tym jest bardziej wyrobiona (zapadki i "klocek" w srodku co powoduje ze zamek mozna otworzyc kluczykiem ktory juz jest wyslizgany,
zeby otworzyc taki zamek mozna uzyc 2 drucików, tylko trzeba je dobrze wyprofilowac, niewiem jak to dobrze opisac ale trzeba"wyczuc" ktora zapadka blokuje w jakim miejscu, raz na dole raz na gorze, czasem na srodku,
zapadki sa dociskane w jedna strone sprezynkami,

oj chyba nieumie pisac manuali.... ale to sie da zrobic, nawet na nowym zamku...

Mimowszystko polecam probowac innymi kluczykami, czesto pasuja
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

zginasz drut w litere U, ok. 0.7 milimetra, stalowy.
sklepujesz na imadle, żeby był bardziej płaski
wsadzasz w bębenek, rozciągasz w górę i w dół i kręć.
otwierasz, wyjmujesz.
ciapok
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-22, 23:55
Lokalizacja: kołobrzeg

jak otworzyc

Post autor: ciapok »

jak wkładka używana to proponuję śrubokrętem płaskim delikatnie próbowac, lub zadzwonic do profesjonalisty od zamków, u nas w kołobrzegu taka usługa to około 50 zł i dorabiają kluczyki do wkładek
ciapok
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Dorobienie zamka pod kluczyk albo na odwrot wcale niejest trudne, gorzej opisac jak to zrobic.... Miałem fajnie obfotografowane jak to zrobic ale pad dysk....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

syrene ,wawe zapalam i otwieram SUFMIARKĄ [ale t'z głębokościomierzem ]
to działa troszke wprawy ,troszke merdania i OTWARTE
SAM OJCU W LATACH 76- 78 WYPROWADZAŁEM SYRENE JAK CHCIAŁEM POJEZDZIĆ [A NIE CHCIAŁ DAĆ KLUCZYKÓW ]
na tym patencie jezdziłem
kombi
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Stare wkladki mają to do siebie ( Te przed 105) że jak kluczyk wejdzie (ale tak bez nadmiernych oporów) i ciut nim po merdasz to praktycznie każdą Warszawe i Syrene otwozysz. Tak samo Żuka i Nysę.
105 i 105L miała klamki z Fiata i calkiem inny kluczyk.
:???:
motomania na luzie
Awatar użytkownika
strugu
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-07, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: strugu »

Ja kilka razy zatrzaskiwałem klucze w środku Warszawy. Otwarcie w 30s.
Potrzebny śrubokręt, duży, płaski i drut lub linka.
Śrubokrętem delikatnie podważyć trójkącik (okno), wsunąć drut założony w pęlę,
złapać klameczkę, pociągnąć, otwożyć, wsadzić rękę i otwarte.

A ukraść i tak się nie da, bo 90% aut z tamtych czasów miało jakiś hebel czy inny patent.
Warszawa 201 '61
Syrena 104 '68
Awatar użytkownika
kagie
Posty: 19
Rejestracja: 2009-03-13, 20:58
Lokalizacja: Stolica

Post autor: kagie »

dzieki za rady koledzy bede próbował narazie nie mam czasu ale wielkie dzieki i jak ktos jeszcze ma jakies sposoby to pod klepcie bede wdzieczny a tak poza tematem wlasnie sie dzisiaj dowiedzialem ze u mnie na rewirach facet ma syrene LAMINAT stan spoko wlasnie powoli ciułam flote bo dowiedzialem sie ze mial z pół roku temu kupca na nia chciał 6 tysi narazie sie do niego nie odzywam zeby nie wiedział ze sa chetni na nia postawie go przed faktem dokonanym jak juz bede mial flote POZDRAWIAM
Kagie Miłośnik Syren Mery Jean Pięknych Kobiet I Dobrego Rapu
ODPOWIEDZ