Remont 102 i 105l

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Jakie rynny? Wstaw jakąś fotkę to będzie wiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
piotker
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 237
Rejestracja: 2010-04-08, 21:41
Lokalizacja: Turek, woj.Wlkp.
Kontakt:

Post autor: piotker »

Pewnie chodzi o te rynny co łączą budę z ramą :D
---------------------------------------------
Syrena 105L, 1979, biegi w kier.
Romet 750, 1978 oryginał od nowości
Silnik rowerowy GNOM
Tu filmik z moją syrenką
http://www.youtube.com/watch?v=RtEnMOXyeME
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

tak z grubsza mi właśnie o to chodzi. Słupki są do tego przyspawane i progi. Ciekawe ile ze mnie dekarz zedrze :P wstawiać jakieś rozpórki, jak to będe wspawywał?

[ Dodano: 2010-05-16, 15:20 ]
apelowałbym do kogoś, kto ma teraz rozebraną syrenke o zebranie wymiarów tych profili dużych co się ciągną przez całe nadwozie; naprawde nie mogę ich zwymiarować, bo nie ma ani jednego fragmentu, który by był cały.
Awatar użytkownika
krzysztof7707
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2010-04-07, 18:33
Lokalizacja: wlkp

Post autor: krzysztof7707 »

Witam oto wymiary
A-17 mm
B-47,5mm
C-43mm
D-78mm
długość całkowita 1500mm
Profil jest wykonany z 2mm blachy

[ Dodano: 2010-05-16, 19:42 ]
Kolego.wymiary A C D są mierzone po zewnętrznych stronach .a wymiar B z pod falca do samego dołu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

bardzo, bardzo dziękuje! Będzie ktoś potrzebował? Będe zamawiał dwie pary u dekarza to moge zamówić więcej-będzie taniej.


jeszcze raz dziękuje, zobaczyłem na date posta i zauważyłem że musiałeś wyjść zmierzyć i zrobić zdjecie. Więcej takich ludzi! jak ją kiedyś skończe, to masz u mnie jazde próbną na jakimś zlocie :)
Awatar użytkownika
krzysztof7707
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2010-04-07, 18:33
Lokalizacja: wlkp

Post autor: krzysztof7707 »

Dziękuję za zaproszenie na pewno skorzystam :piwo:
Jak będziesz wymieniał te profile,to proponowałbym dać rozpórki po między słupkami środkowymi ,a drugą na przednich słupkach,bo lubią się zejść do środka(a wtedy będzie mały problem z liną autka) i dodatkowo pionowe aby nie siadł dach .(tak asekuracyjnie).Przypuszczam,ze u Ciebie za wiele z podłogi w tych miejscach nie zostało.Pozdrawiam. :ok3
Syrena 103S 1966r
Skoda Oktavia 1961r
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

podłogi za bardzo nie ma. Jakie te rozpórki dać? Nawierciś słupki i dać pręty gwintowane? Robił to ktoś? po co do dachu?

Kolejne problemy :)

-profil koło tunelu na resor, do którego są przykręcone dwie śruby ramy- jak go wytne, żeby wstawić dorobiony, to mi sie buda nie rozjedzie?
-nadkola-będe robił, i chciałbym to zrobić tak, żeby błoto i woda nie wlatywały w błotniki. Zrobić ranty? wstawiać jakieś maty? jak wyście to zrobili?

Edit: ekipa jawkarzy w końcu przyszła i voila:



Niestety, na przyczepę tego nie załadowałem, bo się chmura oberwała. W przyszłym tygodniu piaseczek (jak mi jakaś kasa wpadnie :devil3 )

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 2010-05-23, 15:37 ]
syreniarz1992 pisze:podłogi za bardzo nie ma. Jakie te rozpórki dać? Nawierciś słupki i dać pręty gwintowane? Robił to ktoś? po co do dachu?

Kolejne problemy :)

-profil koło tunelu na resor, do którego są przykręcone dwie śruby ramy- jak go wytne, żeby wstawić dorobiony, to mi sie buda nie rozjedzie?
-nadkola-będe robił, i chciałbym to zrobić tak, żeby błoto i woda nie wlatywały w błotniki. Zrobić ranty? wstawiać jakieś maty? jak wyście to zrobili?

Edit: ekipa jawkarzy w końcu przyszła i voila:



Niestety, na przyczepę tego nie załadowałem, bo się chmura oberwała. W przyszłym tygodniu piaseczek (jak mi jakaś kasa wpadnie :devil3 )

[url=http://img22.imageshack.us/img22/2093/p5200076.th.jpg]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us
Edit:

powolutku, bo powolutku posuwam się z robotą. Na razie zostało samo zawieszenie i układ kierowniczy którego zdjąć nie mogę, odkręciłem amorki i zabieram się za odkręcanie hamulców ;) pytanie:

Z tyłu mam u góry metalowe szklanki na amortyzatorach. z przodu też takie powinny być? ja mam gumowe.
Awatar użytkownika
krzysztof7707
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2010-04-07, 18:33
Lokalizacja: wlkp

Post autor: krzysztof7707 »

Ja w mojej niuni z przodu tez mam gumowe osłony amorków.
Syrena 103S 1966r
Skoda Oktavia 1961r
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Dałem na razie spokój z nadwoziem, bo zrobie i na czym postawie? Wziąłem się więc za rozbiórkę podwozia i w efekcie została golusieńka rama. No prawie, bo zostały dwie rzeczy, których jak wyjąć-nie wiem.

a) ośka pedałów-wymaga wymiany, bo jest bardzo mocno wyślizgana
b) ośka ręcznego.

Z ośki pedałów zdjąłem segera, zdjąłem kalamitke, teraz...jak to wybić? za cholere nie idzie, a boje sie rozklepać. Podgrzewać, stukać, pukać? Z tego co słyszałem, wyjęcie tego elementu jest bardzo przykre. A ja bardzo nie lubię mieć luzów w aucie, także chciałbym to wybić, dotoczyć nową, wytulejkować pedały i złożyć nazot.

ośka ręcznego- zdaje sobie sprawe, że element, który jest na ośce (105lux) jest wybijalny-a może się myle? z jednej strony jest rozprasowane, i na logike, to trzeba by te takie niby widełki z tuleją zdjąć-ale siędzą, zapiekły się skurczysyny. Uciąć rozklepany koniec, wrzucić do nafty, żeby sie przeżarło, obspawać, założyć? co robić?

Kolejna sprawa to malowanie ramy. Niestety, piaskować będe tylko pachwiny i wszelkie miejsca gdzie nie dotre mechanicznie, tj. tłuczką pneumatyczną i murzyńskim włosiem na szlifierce. Dalej to chce odtłuścić, reaktywny podkład i na to chlorokauczuk. Starczy to?
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Oś pedałów - przykra sprawa.
Ja z moją walczyłem jakis tydzień. Codziennie podlewałem penetring oil'em i waliłem młotem. Rzeczywiscie sie rozklepuje, ale ch.. z nią - i tak do wymiany. Po tygodniu bezproduktywnego pierd...nia zrobiłem tak:
Obciąłem końce, prawie przy ramie. Zaspawałem jeden koniec tej rurki migomatem (uważaj, by nie przyspawać do ramy). Spawanie ładnie podgrzało rurkę - lepiej niż palnik. Następnie wybijak odpowiedniej średnicy (śruba od głowicy z Łady ;)) włożyłem od strony tej niezaspawanej, młot 5kg i poszło :)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
krzysztof7707
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2010-04-07, 18:33
Lokalizacja: wlkp

Post autor: krzysztof7707 »

Witam chodziło mi o takie rozpórki jak zastosowała KEMI.
ps.Zapozyczyłem fotkę z jej remontu chyba mi wybaczy :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 103S 1966r
Skoda Oktavia 1961r
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

oo, bardzo dobre, podoba mi się, dziękuje :)
Awatar użytkownika
krzysztof7707
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2010-04-07, 18:33
Lokalizacja: wlkp

Post autor: krzysztof7707 »

Witam . .Jak tam remoncik coś się posunęło do przodu .Zapodaj jakieś fotki :piwo
Syrena 103S 1966r
Skoda Oktavia 1961r
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

z remontem nic do przodu się nie posunęło, bo mam na warsztacie dwa auta w robocie. Ostatnio odpalałem silniczek na podłodze, żałuje, że filmiku nie zrobiłem :)
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 680
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Remont 102 i 105l

Post autor: Babcia »

Witam, jestem ciekaw jak tam przebiega remont 102-ki , coś z tego wyszło ?
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
ODPOWIEDZ