Przekładka silnika w 105-tce PILNE!!!

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Rafał Bąk
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-02, 14:01
Lokalizacja: Wrocław

Przekładka silnika w 105-tce PILNE!!!

Post autor: Rafał Bąk »

Witam Kolegów,
Mam syrene 105 (coś pięknego), lekko przerobiona z poszerzeniami felgą, jest biała i przepieknie się prezentuje (może widzieliście ją kiedyś na trasie) !!! Problem polega na tym, że pewien czas temu stanęła w ogniu w centrum wrocławia!!!
Bardzo chce postawić ją na koła. Jest już pryśnięta nowym lakierem, zamówiłem felgi, zabrałem się za wnętrze, ale silnika brak. Popytałem, posłuchałem i okazało się , żę swego czasu bardzo popularną była przeróga pt: silnik od wartburga. Dogadałem się z "PANEM ZBYSZKIEM", że podejmie się przekładki tylko musi mieć jakiś punkt zaczepienia. Jestem w 100% zdecydowany, jednak potrzebuje pomocy.
Panowie, pilnie poszukuje informacji, artukułów, publikacji, podpowiedzi, wiedzy fachowej itp na temat przekładki do 105 silnika z wartburga!!! goni mnie czas bo "PAN ZBYSZEK" ma go mało.
Proszę o pomoc, informacje co kolwiek dzieki czemu będe mógł zrealizować te plany. Piszcie, dzwońce zostawcie wiadomość, czekam na każdy odzew.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

A od czego zapaliła się?
ps.
co do przekładki to absolutnie wszystkie potrzebne wiadomości znajdziesz na tym forum po zastosowaniu "szukaj"
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

proszę bardzo:

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... +wartburga :)

Czekamy na więcej szczegółów o tej Syrenie i jej nieszczęśliwym wypadku :(

Pozdrawiam, Kamila
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

a to gasnicy sie w samochodzie nie chcialo wozic??? syrena sie niespecjalnie pali wiec musiales cos spier..ze do tego doszlo zakladam ,

silnik syreny o ile mi wiadomo palna rzecza nie jest wiec co jest nie tak ??? osprzet mozna latwo dostac, w przeciwienstwie do silnika od warba ktorego mimo poszukiwan nie moge znalezc od 1,5 miecha zobacz ile jest silnikow do syreny a do warba na allegro
Awatar użytkownika
boowa
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 218
Rejestracja: 2005-06-24, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: boowa »

Jack pisze:a to gasnicy sie w samochodzie nie chcialo wozic??? syrena sie niespecjalnie pali wiec musiales cos spier..ze do tego doszlo zakladam ,

silnik syreny o ile mi wiadomo palna rzecza nie jest wiec co jest nie tak ??? osprzet mozna latwo dostac, w przeciwienstwie do silnika od warba ktorego mimo poszukiwan nie moge znalezc od 1,5 miecha zobacz ile jest silnikow do syreny a do warba na allegro
chyba nie widziales nigdy palacego sie auta :) jedna gasnica mozesz co najwyzej ugasic peta na ziemi:D

silnik moze nie jest palna rzecza ... no chyba ze jest w poblizu benzyna ... a jest ! ... a do pozaru nie trzeba wiele wystarczy iskierka

(mojemu koledze ostatnio zapalila sie alfa romeo spider ... bez silnika ... w zasadzie bez niczego byla prawie cala rozebrana ... a jednak )

a co do gasnic ja zawsze woze 2 w samochodze jedna prawie pod nogami druga w bagazniku
Syrena 105 `76 , Jawa 50 typ 20 `74
J.
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2009-02-24, 02:55
Lokalizacja: GA

Post autor: J. »

coś słabo się kolego starasz. nam poszukiwania zajęły hmm 10 dni i silnik za mniej niz 1oo :)
n71.pl
i tyle w temacie.!
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

to sie nazywa szczescie po prostu, ja tez raz kupilem 2 silniki do syrki z osprzetem za 50 zeta sztuka , zwykle jak czegosc potrzeba to nie ma :), fakt studia i roznie z czasem, zreszta w poznaniu wszyscy stale auta wymieniaja i warburgi juz dawno na zyletki poszly,,, za to golfow , bemek, mercow jak mrowkow pozdro

[ Dodano: 2009-03-02, 22:48 ]
ja mowie o syrenie, gasnice tez mam 2 wiec luz :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

boowa pisze:chyba nie widziales nigdy palacego sie auta :) jedna gasnica mozesz co najwyzej ugasic peta na ziemi:D
Proszę nie pisać takich bzdur.
Zdarzyło mi się gasić samochód taką gaśnicą (taksiaż nie miał na wyposażeniu i ludzi woził !!!!) i dziwiłbyś się ile pożytku można z niej zrobić (oczywiście nie czekając aż pożar ogarnie całe auto).

Może to mały OT, ale po mojej "przygodzie" z taksiarzem mówię wszystkim: woźcie sprawne gaśnice.
Awatar użytkownika
boowa
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 218
Rejestracja: 2005-06-24, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: boowa »

arturromarr pisze:
boowa pisze:chyba nie widziales nigdy palacego sie auta :) jedna gasnica mozesz co najwyzej ugasic peta na ziemi:D
Proszę nie pisać takich bzdur.
Zdarzyło mi się gasić samochód taką gaśnicą (taksiaż nie miał na wyposażeniu i ludzi woził !!!!) i dziwiłbyś się ile pożytku można z niej zrobić (oczywiście nie czekając aż pożar ogarnie całe auto).

Może to mały OT, ale po mojej "przygodzie" z taksiarzem mówię wszystkim: woźcie sprawne gaśnice.
pożar pożarowi nie równy, jak sie ma dużo szczęscia to można ugasić coś w zalążku a czasem nie pomoże i 10 gaśnic samochodowych, ale taka gaśnica nie ugasisz płonącego auta co najwyżej można na początek troche stłumić ogień np pod maska, no ale ta dyskusja w sumie nie ma sensu ponieważ jak wyżej napisałem nie ma dwóch takich samych pożarów

ps mi sie kiedys zapaliła instalacja (samodiełka) od radia w syrenie - padał deszcz a syrena była super szczelna ... ugasiłem to ręką i nogą ...
Syrena 105 `76 , Jawa 50 typ 20 `74
ODPOWIEDZ