wygłuszenie syreny

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

wygłuszenie syreny

Post autor: anabol »

siema wszystkim mam takie pytanie czy wygłuszaliscie podłoge i sufut w syrenie? tzn czy kladliscie cos jeszcze pod wykładziny gumowe i czy warto>? oczywiście pasta glusząca odpada ... mało daje a pod nią gromadzi sie wilgoć...
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

JA w poprzedniej syrenie zrobiłem wygłuszenie z takich wojłoków, jaie były montowane w PF125p i w polonezach. Położyłem to na podłogę a na to gumowe wykładziny. NIe wiem czy to coś dało, bo w syrenie i tak było głośno :p
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

no własnie nie wiem czy wogole cos robić czy samą wykładzine gumową tak jak było orgianlnie...
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

zmiencie gitare na wspolczesną. to da wiecej.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

A gdzie taką współczesną zanabyć?
wcembruch
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-25, 14:14
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: wcembruch »

Co to jest współczesna gitara???
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

To takie coś co już nie wygląda jak gitara:) tylko taki mały, zwykły tłumik... Ja i tak uważam, że najlepszym sposobem na wygłuszenie syreny jest stary, zapchany środkowy tłumik... xD.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Bartłomiejszw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-06, 11:25
Lokalizacja: Czosnów

Post autor: Bartłomiejszw »

a po co wygłuszać syrenę ryk dwusuw-a to część zabawy w tym wozie.
I'm Boss, becouse i have Bosto :)
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

różnica pomiędzy normalną gitarą a wersją zastepczą, jest taka, że oryginalna rezonuje i hałasuje pod podłogą, do tego dudnienie idzie do wnętrza samochodu, w przypadku wydechu zastępczego firmy ferroz ( wydech całkowicie przelotowy) ta pierwsza pucha nie rezonuje, za to jest delikatnie głośniej z tyłu samochodu, polecam bo na przelotowym środkowym tłumiku fajniej się jeździ
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Brzmi ciekawie :) A gdie taką gitarę można zakupić i jaki jest rpzewidywany koszt?
Wartburg 353 '83
Wartburg 312/1 '66
Mercedes w123 240 D '82
MZ TS 150 '83
WSK M06 Z-150 '60
MR2 "Żak"
Yamaha Xj 600 J51 '87
... Syrena 105L
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

no tak ale w dwusuwie ma byc ten rezonans bo gitara to komora rozprezna i ma wystepowac odbicie fali i cofniecie niespalonego paliwa do cylindra ..

co do srodkowego to raz zrobilem sobie przelotowy z koncowego tlumika od pf125 glosnosc byla podobna moim zdaniem , jest troche orki ale dalem rade i to spawarka elektryczna , obecnie mam oryginalny w sumie tylko srodek bo reszte dorobilem z arkusza blachy 1mm
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

ta gitara jak pamietam była nie zrobiona do tego silnika tylko wzięta na tzw. "pałę" z czterosuwa, na zwykłym tłumiku zamiast niej skarpeta jezdzi bdb i pali mało, 6,5-7 w trasie
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

Ja u siebie mam środkowy tłumik ze 125p przelotowy i brak końcowego jeśli ktoś nie lubi hałasu nie polecam. Fajnie robi się huk na mieście ale jechanie w lecie na zlot z otwartą szybą bywa uciążliwe. Tutaj możecie usłyszeć jak chodzi :)

http://www.youtube.com/watch?v=XJdcAice7GY :devil3

a co do wygłuszenia to chyba to nie ma raczej sensu jak ma się dobre uszczelki w szybach i drzwiach i seryjny wydech to naprawdę syrenka "mówi szeptem" :) wiem bo porównywałem swoje decybele z seryjnymi :)

ps. moim zdaniem uroki tego auta są takie że jak bym nic w kabinie nie słyszał ze gdzieś stuka czy pryka wydech był bym zaniepokojony :) a tak jeżdżę spokojnie ;)
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Moim zdaniem gitara musi być fabryczna i już. A później będzie płacz, że silniki nie mają mocy, duże spalanie itp. Komora rozprężna nie jest dziełem przypadu w 2T
syrena to nie samochód.
ODPOWIEDZ