Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Zablokowany
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

Zastanawiałem się czy kupić, teraz już wiem że kupię.

Jakoś z tym historyjkami i legendami nie sposób walczyć, w każdym razie ja już nie mam siły - np by rozpisywać się w komentarzach pod sześćdziesiątym siódmym artykułem, że tak i tak nie było, a tak było tylko czesciowo, i dlaczego. Brak Gomułki to i tak niemały sukces.

Nie widziałem jeszcze artykułu (w prasie ogólnej) który by nie było co najmniej ze błędów i mitów. A naprawdę teraz nie jest już trudno o rzetelne informacje – wszystko jest w sieci.

Przy oglądaniu zdjeć modelu z modelu z wystawy, jedna rzecz sprawiła mi wielką satysfakcję. Otóż, do tej pory nie było odwzorowania w 3 wymiarach, na fizycznym modelu... I był u mnie jakiś cien obawy, czy to auto naprawdę jest takie ładne. Były zdjęcia, są liczne wizualizacje, ale to jednak nie to, zawsze jest jakaś możliwość przesunięcia, czy złudzenia.
Że kiedy auto w koncu powstanie, i będzie stało na parkingu… okaże się że owszem, ładne to jest, ale nie nadzwyczajnie ładne.
A teraz widzę że jej linia JEST doskonale piękna.

Pozostaje tylko czekać na model 1:1.

Nie byloby źle gdy jakaś notka o wydarzeniu pojawiła się też wcześniej tu na forum, do mnie np. nic nie dotarło (choć i tak nie mógłbym tam być ;(

pozdrowienia

Aelfric
E’ la piu bella vettura costruita oltre cortina.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

aelfric pisze:Przy oglądaniu zdjeć modelu z modelu z wystawy, jedna rzecz sprawiła mi wielką satysfakcję. Otóż, do tej pory nie było odwzorowania w 3 wymiarach, na fizycznym modelu... I był u mnie jakiś cien obawy, czy to auto naprawdę jest takie ładne. Były zdjęcia, są liczne wizualizacje, ale to jednak nie to, zawsze jest jakaś możliwość przesunięcia, czy złudzenia.
Że kiedy auto w koncu powstanie, i będzie stało na parkingu… okaże się że owszem, ładne to jest, ale nie nadzwyczajnie ładne.
A teraz widzę że jej linia JEST doskonale piękna.
Dokładnie wiem o czym mówisz.
Dopóki auto było dostępne tylko na fotografiach, zakładałem pewne ryzyko że w rzeczywistości może być inaczej odbierane.
To jak z ludźmi czasem ktoś ładny kiepsko wychodzi na zdjęciach a czasem jak ktoś jest fotogeniczny to może na nich wychodzić lepiej niż w realu.
Pytanie było więc jak będzie w przypadku syreny: zachwyci czy rozczaruje?
Z tego powodu byłem za zrobieniem zdjęć 3D (stereoskopowych) auta które popełniliśmy kiedyś żeby choć trochę się przekonać.
Moje odczucia były pozytywne, ale to ciągle nie było to.
Ci co widzieli model chyba zgodzą się że auto w istocie jest piękne.
Teraz jestem o tym bardziej przekonany niż kiedykolwiek wcześniej.
Warto było tyle "walczyć" z proporcjami auta, żeby się nie rozczarować, bo piękno tkwi w szczegółach.
Jak weźmiemy dla przykładu dwie kobiety jedną piękną drugą "troszkę mniej" to tak naprawdę obiektywnie niewiele będą się różniły. Obie będą miały dwie ręce,dwie nogi, dwie "coś tam", itd.. a jednak subtelne różnice powodują że jedna jest piękna a druga "troszkę mniej".
Nie chcę personifikować Syrenki, ale tak naprawdę piękno ma jakiś jeden wspólny mianownik i rządzi podobnymi prawami.
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

Hm... no cóż ja nie miałem wątpliwości...
I bardzo mnie cieszy, że podoba się Wam model, który (chwaląc się :P ) w dużym stopniu wygląda tak dla tego, że spędziłem przy nim sporo czasu robiąc go w komputerze :)

Tak, racja i to prawda, nie widać w komputerze proporcji.
Na pewno nie tak dobrze jak na żywym modelu, jak w naturze. Po to się robi takie modele!
My także po to go zrobiliśmy, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok.

Dokładnie wiem o czym Artur mówi. Wielokrotnie o tym rozmawialiśmy. Artur jak napisał wyżej często prosił o rendery 3D. Ja trochę inaczej na to patrze. Od lat zajmuje się modelowaniem w komputerze. Mi widoki 3d nie są potrzebne do oceny proporcji, ale i tak byłem niesamowicie zaskoczony... tym, że TO JEST TAK PIĘKNY SAMOCHÓD.

Aelfric. Na zdjęciach tego nie widać. Musisz przyjechać do nas... Trzeba to zobaczyć na żywo.

Nie wiedzieliśmy do końca czy weźmiemy udział w Oknie na Warszawę. Prawie do ostatniego dnia stało to pod znakiem zapytania. Plansze (skromne niestety) drukowałem dzień przed imprezą. Kończyliśmy model. Nie skończyliśmy... i zdecydowaliśmy zabrać go nie oszlifowanego. To był dobry pomysł. Ludzie cały dzień przychodzili co jakiś czas, żeby zobaczyć jak w trakcie imprezy model zostaje oszlifowany! Sam osobiście spędziłem ok 5 godzin na szlifowaniu. Marcin i Michał mi pomagali, ale zajęli się odpowiadaniem na pytania. Szło im to dobrze, a ja dobrze się bawiłem w szlifowanie... więc zamienialiśmy się tylko chwilami. Szlifowanie i szpachlowanie i malowanie i szlifowanie itp...
W każdym razie. Nie wiedzieliśmy czy będziemy w sobotę w Warszawie.

A jak już wiedzieliśmy, że tak - to Pan Romek napisał o prezentacji Pana Mirka.
Uznaliśmy, że tak skromny pokaz z naszej strony nie może się równać z pokazem gotowego samochodu... (!) bez względu na to czy jest idealny, czy nie i postanowiliśmy nie robić w tym momencie zamieszania.
Nie jesteśmy dla Pana Mazura konkurencją - z tego powodu nie ma sensu abyśmy próbowali w takim momencie wywierać wrażenie, że odwracamy uwagę.

Zdjęcia po imprezie to co innego.
Nadal uważam, że nasz udział był skromny... ale wielu ludzi mogło nas poznać, porozmawiać i okazało się, że nawet kobiety przyjechały specjalnie, własnie żeby nas poznać!

Było nam bardzo miło, i mam nadzieję, wielu z Was mogło zobaczyć o co chodzi w tym co robimy... i dla czego i po co i przede wszystkim może kilka osób zrozumie dlaczego trwa to tak długo.

Aelfric. Zapraszam do nas. Pozwolę Ci wyszlifować kawałek maski w modelu 1:1 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

Artiplast

W pełni cie rozumiem.... i masz 100% racji!
To jest gorsze od mrówek. Szlifowania nigdy dość. Zawsze wygląda, że można coś wyszlifować i wypucować lepiej. Co by się nie zrobiło, ciągle jest coś do roboty w tej materii

A ZZ Top lubię ! :)

Z tego co wiem, nie ma raczej szans na to aby wpłynąć na tekst w książeczce dołączonej do modelu. Wydaje mi się, że takie firmy przygotowują cały nakład jednorazowo i nie wycofają go / zmienią tylko dlatego, że ktoś ich poprawi... Nie było by to dla nich opłacalne...
sprytnyzbigniew
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-13, 19:29
Lokalizacja: Polska

Post autor: sprytnyzbigniew »

No właśnie chciałem zaproponować żeby fundacja zadziałała w sprawie błędów merytorycznych które wskazał arturromarr.

marcinm- Co z tym kolorem auta, wcześniej któryś z was pisał ze dobraliście kolor na podstawie "zeznań naocznych świadków"? To ten sam kolor jak na wizualizacji?

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

W przypadku tego nakładu niestety "mleko się rozlało".
Może jak zainteresowanie autem będzie tak się rozwijało jak to miejsce obecnie to doczeka się ono jakiejś historycznej pracy naukowej, albo chociaż rzetelniej publikacji.
Z kolorem to jest śmieszna sprawa bo faktycznie są rozbieżności i podawane są różne ale co ciekawe nie czerwony z którym to auto tak się wszystkim kojarzy.


PS:
Na przykładzie tego tematu którym się interesuje widzę jak łatwo rozprzestrzeniają się nieprawdziwe informacje.
Zastanawiam się wobec tego ile jest prawdy we wszystkich innych informacjach które do mnie na co dzień docierają i które wiele trudniej mi zweryfikować.
romek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-30, 22:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: romek »

Plac ŁOKIETKA przed lubelskim Ratuszem -sobota 28 maja godz.13.00-16.00 prezentacja SS Mirka Mazura w asyście innych Syrenek oraz kilkudziesięciu pojazdów innych marek,zapraszamy.Relacja w głównych Wydarzeniach w Polsacie w sobotę o godz.18.50 (taką informację mam od dziennikarza prowadzącego lubelski oddział Polsatu.
Pogoda zapewniona,wszyscy wypucowali już swoje maszyny...
romek
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

będę :)

[ Dodano: 2012-04-28, 13:40 ]
Forumowicze, czy wiecie do kogo należy domena www.syrenasport.pl ?
"it's a great car looks better than any MG or Triumph!" - Ben Collins

projekt Syrena Sport ---► www.sportsyrena.pl ◄---
Awatar użytkownika
monterr07
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-21, 18:28
Lokalizacja: Sulejów
Kontakt:

Post autor: monterr07 »

Ktoś ma zdjęcia z prezentacji Syrenki ?

W tym miejscu chciałbym pogratulować wytrwałości Panu Mirkowi. :) Na prawdę, podziwiam Pana, oby więcej takich replik :D
Mateo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-08-10, 16:16
Lokalizacja: xyz

Post autor: Mateo »

http://auto.dziennik.pl/galeria/388683, ... zdjec.html patrzcie jak równo uprawnienia to równo uprawnienia hehe
Mateo
romek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-30, 22:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: romek »

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/56 ... ,id,t.html
dzisiaj udało się zaprezentować syrenkę Mirka.Obok SS stanęły trzy syrenki limuzynki...
Gang silnika przyprawia o dreszcze....
Przy okazji zrealizowaliśmy Mirka pomysł aby raz w miesiącu wystawa pojazdów zabytkowych na Placu Łokietka i przy Bramie Krakowskiej towarzyszyła comiesięcznej giełdzie staroci.
Zapraszamy do Lublina już za miesiąc w sezonie- każda ostatnia niedziela miesiąca.Aktualnie w żadnym mieście w PL nie ma takiej inicjatywy. Ruch weterański się rozwija.
romek
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

Artiplast, to nie następna drużyna....
To samochód dla wódeczki, po którym oczekiwałem czegoś więcej. Po tych bardzo górnolotnych obietnicach, że będzie idealnie odtworzona... No cóż. Na obietnicach się skończyło.
Ostatnio zmieniony 2012-05-10, 09:57 przez marcinm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

Forumowicze, czy wiecie do kogo należy domena www.syrenasport.pl ?

gratulacje dla Mirosława Mazura! cześć i chwała, pogoda była chyba zamówiona :)
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

whois... i się dowiesz
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

jestem ciekawa jaka jest opinia o Syrenie Sport pana Mirka Mazura panów Marcina Możejki i Artura Markowskiego od syrenasport.eu?

w internecie jest mnóstwo informacji o tym projekcie (Syrena Mirka) projekt jest bardzo popularny, co o tym myślicie?
"it's a great car looks better than any MG or Triumph!" - Ben Collins

projekt Syrena Sport ---► www.sportsyrena.pl ◄---
Zablokowany