Kilka ważnych kwestii

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
arturos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2008-12-07, 00:29
Lokalizacja: Wrocław

Kilka ważnych kwestii

Post autor: arturos »

Witam,

Jestem w trakcie remontu mojej skarpety jednak natrafiłem na pewne niedogodności. Po pierwsze jaki jest zamiennik paska klinowego w 105? Mój długo nie pociągnie. Po drugie (i mam nadzieję że po ostatnie) chciałbym trochę wygłuszyć podłogę. Czytałem że trzeba to zrobić materiałami które nie chłoną wilgoci więc wnioskuję że mata bitumiczna odpada. Robił już ktoś podobny zabieg w syrenie?
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Coś Glinka o tym mówi, wpisz w allegro i zobacz co jest :grinser
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

paski do syreny sa nadal w produkcjii !! ja kupuje w sklepie z gumami w poznaniu zreszta na starym albo w glince powinny byc wymiary !!! , wygluszyc mozesz taka mata aluminowa co od spodu ma biteks i sie klei na cieplo (super antykorozja w srodku dodatkowo) generalnie wygluszenie malo daje bo najgorsze w syrenie sa te wibracje silnika i zespolu napedowego i to najbardziej przeszkadza a halas silnika jest do wytrzymania
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

ja przed malowanie miałem naklejone płyty, 50x 50 cm nie jestem pewien nazwy ale chyba kelera

czarne, jakby gumowate, klejone na ciepło
ale czy jest jakiś odczuwalny efekt??? chyba nie :/
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

jak byla tak jest masahuku :D

dobry efekt daje wymiana wydechu na porzadny - a konkretnie na nowa gitare wspolczesna a nie nowe z :"epoki"
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
arturos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2008-12-07, 00:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arturos »

A jeśli chodzi o elektrykę to znalazłem na allegro przerywacz kierunkowskazów ( niby nowy i oryginalny do 105) ale ma inny kształt od mojego. Mój jest takim jakby prostopadłościanem a tamten walcem. Przeszkadza to w czymś ( jakieś inne natężenia prądu czy coś w te deseń) ? Doczytałem na forum że zamiennikiem przerwyacza może być ten od malucha, ale nie chcę za dużo nie syrenowskich części stosować. Problem też mam z regulatorem przy prądnicy, nie spełnia oczekiwań ( po prostu się zj***ł).
Się gra się jak się nie ma to siema siema :)
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

roznica jest tylko w czestotliwosci migania i tyle , daj se luz z tym wydechem syrena ma robic halas , zreszta wibracje so moim zdaniem wynikiem roznych ciezarow tlokow i korbowodow w syrenie to nie bylo tak przestrzegane jak w wartburgu i potem wszystko lata , jak bede skladal silnik to sie w to pobawie tym razem i zobacze czy bedzie roznica
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Moim zdaniem przerywacz do 105 ma kształt walca (metalowy) natomiast ten kanciasty to jest model 104. Oczywiscie--jest możliwe że na przejściu modeli wsadzano to co było akurat w fabryce.
W kwestii regulatora--trzeba sprawdzić czy jest to ten co trzeba w stosunku do prądnicy (ma on cechy=symbole), bo jeśli dawny właściciel coś zmieniał bez pojęcia to mógł namieszać (opis masz w Glince).
Osobiście wątpię ,żeby regler był uszkodzony---to bywa niesłychanie rzadko.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

arturos pisze:Po pierwsze jaki jest zamiennik paska klinowego w 105?
Pasek 1060 czyli 1060mm
arturos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2008-12-07, 00:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arturos »

Jeszcze mam jedno pytanie:
Otóż hamulec ręczny mi nie działa. Tzn. jak zaciągam to "czuję" że hamuje jednak nie pozostaje na swoim miejscu. Ciągle opada w dół. Częsty przypadek czy tylko ja mam takiego gruchota?
Się gra się jak się nie ma to siema siema :)
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

nie tylko ty masz takie g... ktore trzeba robic i wogole,,,, cala reszta ma syreny prosto z salonu z zerowym przebiegiem :lol: ,

masz zepsuta albo zacieta zapadke ktora to blokuje , podaj jaki masz reczny to bede wiedzial cos wiecej

1-ten wyciagany spod lady:0tam jest taka zapadka widac golym okiem zeby sa u gory jak krecisz w bok to luzujesz reczny
2 miedzy siedzieniami (moze byc zjechany wieniec ale raczej to sie zacielo ze starosci
arturos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2008-12-07, 00:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arturos »

Ten pomiędzy fotelami. Hamuje ale odskakuje, nie zostaje tam gdzie powininen. Mechanik mi to zrobił tydzień temu, dwa dni normalnie działało a teraz znowu.
Się gra się jak się nie ma to siema siema :)
ODPOWIEDZ