Syrenka z silnikiem Lady Samary

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

unimor
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-11, 16:30
Lokalizacja: Okolice sandomierza

Syrenka z silnikiem Lady Samary

Post autor: unimor »

Witam zamierzam kupić Syrenkę tylko chciałbym do niej załadować silnik od Lady samary który pozostał mi po rozbiciu Lady. Więc chciałbym się zapytać czy ktos próbował takie coś zrobić i czy taki silnik by pasował? Chciałbym też zapytać jak sprawa wygląda z wymianą resora poprzecznego na kolumny McPhersona oraz założeniem maglownicy. I uprzedzając wasze komentarze że źle robie i że tak nie wolno bo to syrena odrazu mówie że znalazłem syrenke bosto 3km odemnie i nie posiada ona silnika oraz calego zawieszenia przedniego a nie chce zakupowywać całego przedniego zawieszenia od syreny tylko wykombinowac cos z tego co mam. Z góry dziekuje za odpowiedź.
Szukam syreny bez silnika.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Jak już sie bawisz w swapy, to zainwestuj w coś lepszego jak części od samary, a po drugie jeśli masz zdolności to rób i sie nie pytaj, bo jeśli pytasz o takie rzeczy to dobrze nie wróży. Zresztą...zawieszenie jest tanie, silnik jest tani, nic nie zastąpi pyrkotu syreny.
unimor
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-11, 16:30
Lokalizacja: Okolice sandomierza

Post autor: unimor »

Nie no umiejętności to nie problem tylko mam do wzięcia syrenkę i nie wiem czy ją brać bo silnika przecież nie przymierze ale silnik to drobnostka W szczególnosci rozchodzi mi się o to czy kolumny mcphersona zmieszczą si pod blachami syrenki chodzi mi oto zeby nic nie poszerzac ani nic nie przedłużac bo juz widziałem takie i wyglądaja głupio.
Szukam syreny bez silnika.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Samara to jest...przepraszam, ale jakby to opisać...nie mogę użyć słowa samochód. I wsadzanie jej silnika do sarny to już w ogóle, genialny pomysł.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
unimor
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-11, 16:30
Lokalizacja: Okolice sandomierza

Post autor: unimor »

Nie chodzi mi o to żebyscie komentowali pomysł tylko powiedzieli czy takie takie cuś podejdzie.
Szukam syreny bez silnika.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Podchodziły już motory z: Wartburga, Dacii, Renault, Opla, BMW, Alfa Romeo, Daichatsu.
Więc co ma nie podejść z Lady?
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 20:04 przez Gieroy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

No to wszystko idzie zrobić. Tylko punktu widzenie kosztów i efektu to zupełnie nieopłacalne. Jak dla mnie to syreny właśnie wracają na drogi, a taka przeróbka to takie ~ lata 90.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Samara to poroniony pomysł. Trochę tak jak wsadzić silnik od warszawy. Co do sprężyn to coś takiego znalazłem na dysku:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
syrena to nie samochód.
unimor
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-11, 16:30
Lokalizacja: Okolice sandomierza

Post autor: unimor »

Dzieki mateusz własnie o takie cos mi chodzilo
Szukam syreny bez silnika.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Ale łagodnie kolega został potraktowany, no, no zmiany na forum. :)

PS:
Swoją drogą to czemu ciągle wykluwają się tematy "Syrena z silnikiem z ...", a nikt nie wpadnie np. na pomysł "(zag)Łada z silnikiem od Syreny." :)
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Mi się wydaje ze koledze i tak pomysł przejdzie...a z mechanicznego punktu widzenia samara- tego nie da się opisać słowami. Nawet na tej poradzie przeróbki- widać ze potrzeba wahacze, kolega w bosto nie ma zawieszenia. Samo szukanie wahaczy zniechęci. Mi ręce opadają jak słyszę samara. Już więcej tego nie powtórzę:). Chryste...
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

W moich okolicach jest (a przynajmniej rok temu była) Syrena z silnikiem łady. Ma nieco przedłużony przód. Była kiedyś na allegro, a że właściciel mieszka w miarę blisko mnie więc ją oglądałem i kilka zdjęć zrobiłem. Ogólnie projekt był do dokończenia, ale sił zabrakło...
Mam nadzieję, że swój projekt zrealizujesz choć zgadzam się z przedmówcami, że oryginał jest lepszy i są też lepsze silniki. Ale... Twoja kasa, Twój czas. Czekam na efekty przeróbki i życzę powodzenia.

I przenieś ten temat do działu: "modyfikacje Syren i Warszaw"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Ten człowiek na pewno pójdzie do piekła...
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

no i jak ta syrenka wyglada , jak g... , do przerabiania stylistyki trzeba miec troche polotu jak sie go nie posiada a wiekszosc nie ma :) to sie robi tak zeby nie bylo widac zmian na zewnatrz


ps odnosnie przerobki najtaniej wyjdzie wstawic wszystko oryginalne, unikniesz kombinowania a syrenka bedzie zostawiala 2 slady a nie cztery po tych kolumnach MC Person przymierzonych na miarke centymetrowa :) , ,skoro pytasz to znaczy ze nie robiles a jak sie robi po raz pierwszy to zawsze cos spier....
unimor
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-11, 16:30
Lokalizacja: Okolice sandomierza

Post autor: unimor »

Spokojnie mam gotowe całe kolumny ze wszystkim syreny też nie zamierzam przedłużać gdyś silnik który posiadam ustawiony jest poprzecznie i bez wiekszych problemow wejdzie tak aby niczego nie trzebabyło przedłuzac, widziałem już tą przedłużona syrenke i wygląda tak jakos nijak.
Szukam syreny bez silnika.
ODPOWIEDZ