Syrena 103 MO - Milicyjna? - prawda czy fałsz

Awatar użytkownika
boowa
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 218
Rejestracja: 2005-06-24, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Syrena 103 MO - Milicyjna? - prawda czy fałsz

Post autor: boowa »

Slyszalem z kilku źródeł że były takie syreny w Milicji ... chociaż ja do końca w to nie wierze ... no więc pytam sie tutaj: byly? czy nie? i prosiłbym o jakies argumenty do waszych odpowiedzi o ile jakies będą
zalazłem taki skan zdjęcia na stronie u kolegi :

Obrazek

Zdjęcie ze strony http://www.foto.hoffman.auto.pl/ (właściciela m.in. syreny 103 którą chce przerobic na milicyjną)
Syrena 105 `76 , Jawa 50 typ 20 `74
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Oficjalnie CHYBA nie było. Nigdy nie widziałem takiej w stolicy ( w latach PRLu ).
Natomiast, BYĆ MOŻE, na prowincji, prywatna Syrena milicjanta, mogła być tak oznakowana przez samego właściciela gdy używał jej do czynnosci służbowych (dojazd). Ale raczej było to nielegalne i nieoficjalne (kogut pomagał mu zasuwać po pijaku 100 km/godz bez konsekwencji....). Podobny problem jest z oznakowaniem pojazdów " LP" = Lasy Państwowe, gdzie było identyczne zjawisko (byli leśnicy z Syrenami na których przyklejali takie oznaczenia, jednak były to ich pojazdy prywatne za używanie których dostawali dodatek finansowy ALE NIE BYŁY TO WOZY SŁUŻBOWE a o takie nam tu chodzi ).
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

argumentem są jej milicyjne blachy, zresztą zarąbiście rzadkie---- Y-xxxx
Awatar użytkownika
boowa
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 218
Rejestracja: 2005-06-24, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: boowa »

syreniarz1992 pisze:argumentem są jej milicyjne blachy, zresztą zarąbiście rzadkie---- Y-xxxx
no właśnie nie moge sie nigdzie ich doszukac bo jak wiadomo w tych latach powinny byc dwuliterowe - uklad LL CCCC* albo CCCC LL* (zakladam ze syrena jest z 64 - 66 ) no a wiadomo ze Y to wyroznik Milicyjny ... takze to (prawie) do mnie przemawia :)

L - litera
C - cyfra
Syrena 105 `76 , Jawa 50 typ 20 `74
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Ten milicjant zasnął (zobacz foto) i rozbił Syrenę , dlatego nikt już jej więcej nie widział... :grinser
PiotrB
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-30, 22:00
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: PiotrB »

W roku 1965 z wujkiem jego syrena 103 jechalismy z Włocławka do Łodzi.W okolicach Łęczycy widziałem właśnie syrenke z oznakowaniem MO.Jechało sobie nia 2 panow milicjantow.Dzwoniłem wczoraj wieczorem do wujka , który mimo,że ma lat 80 pamięć ma fantastyczną.Potwierdził, taką syrenke widzielismy.A więc były!
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

Myślę że nie ma większego znaczenia czy syreny służyły w MO czy też nie, bo tak odrestaurowana syrena wyglądała by świetnie i miała charakterek. :ok3

Nie długo przyjdzie czas na remont syreny bosto i przy okazji mam pytanie czy syreny bosto pracowały w jakichś służbach a może ktoś ma fotki ciekawych wersji bostonek ?
Chciałbym żeby następne remontowane autko trochę odbiegało od orginału / nie mylić z wiejskim tuningiem/ :grinser
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
RaDeK ŚrodA
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-02-12, 17:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: RaDeK ŚrodA »

SZTYC a może swojego Bostona przerobisz na wóz strażacki -pomalujesz na czerwono a z tyłu zamontujesz motopompę strażacką :helm
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Nie radze przerabiać na wóz strażacki...:)
Obrazek
Obrazek
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
RaDeK ŚrodA
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-02-12, 17:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: RaDeK ŚrodA »

nie chodziło mi o cięcie syreny na pół lecz raczej o pomalowanie CAŁEGO samochodu na czerwono,może jakiś napis typu "straż" na boku,a na dachu zamontowanie strażackiej "dyskoteki" (czyt.świateł) no i motopompa na pace. Byłbyś niepowtarzalny :ok3
to takie kilka moich luźnych refleksji pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Moim zdaniem bosto mogła by ciekawie wyglądać w oryginalnym lakierze z napisami na bocznych drzwiach: użytek własny. Albo w stylu serwisówki motozbytu.
syrena to nie samochód.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

jak dobrze pamietam -y to bostonki były na etacie badylarzy . ogrodników i słuzb utrzymania czystosci , ,w róznych działach zaopatrzenia
a moja jest na etacie historii prl i pokazuje ja na drogach woj. zachodniopomorskiego -ot i wszystko SZTYC TWOJA TERZ BEDZIE NA TAKIM ETACIE
kombi
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Kiedyś widziałem R 20 w stanie agonalnym, która na drzwiach miała napisane charakterystyczną czcionką „SŁUŻBA DROGOWA”. Sympatycznie to wyglądało
Ku drugiej młodości czyli reNOWAcja 105L 1979'
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=9245
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Możesz zrobić np słynnego dostawczaka jaj "ŚWIEŻE JAJA" lub mobliny wóz parafialny :smiech Obrazek
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

Myślę że ile głów tyle bedzie propozycji i za każdą juz z góry dziękuję.
Wiem że bosto nie zapisała się w histori naszej motoryzacyjnej jakąś wyróżniającą się modyfikacją i trudno będzie stworzyć coś wyjątkowego na razie najlepszą propozycją wydaje mi się SŁUZBA DROGOWA a na obecne czasy może AUTOSTRADOWA w żółtym kolorze z kogutami i innymi gadżetami ??
Dalej jednak czekam na propozycje i fotki.
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
ODPOWIEDZ