kupno wyrejestrowanej syrenki

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
sauer

kupno wyrejestrowanej syrenki

Post autor: sauer »

witam.Wlasnie bylem ogladać sprawną Syrene Bosto 79r wyrejestrowana w 1995r.Oto moje pytania :

1.Auta narazie nie chce opłacać.Cena jej -300zł czy musze od tej sumy odprowadzić 2% podatek do urzędu skarbowego ,wypełniać pit ????(groszowa sprawa ale do skarbowki mam 40 km i nie bardzo chce mi sie tam specjalnie jechac)
2.Ogólnie to chciałem kupic klasyczną 105-tke no ale nie ma. Jesli powiedzmy Syrena ta szybko mi sie znudzi i bede chciał ja sprzedac przed upływem 6 miesięcy od daty zakupu to bede musiał płacić podatek ??? jak tak to ile on wynosi ???
3.Powiedzmy ze bede chciał ją kiedys zarejestrować.Słyszałem ze nie wszystkie auta można z powrotem zarejestrowac?? jesli to prawda to co na to wpływa ???(moja syrena jest 100% oryginalna)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Muszę przyznać,że 300PLN za Bosto,to nie najgorsza cena.
Podatek od umowy kupna-sprzedaż musisz odprowadzić tylko wtedy,gdy przedmiot (kupowany - sprzedawany) kosztował powyżej 1000PLN.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
tomek
-#Junior
-#Junior
Posty: 143
Rejestracja: 2005-06-20, 21:51
Lokalizacja: Świętochłowice

kupno wyrejestrowanej syrenki

Post autor: tomek »

Do Urzędu Skarbowego udać się musisz. Wypełniasz tam jakiś formularz, ale podatku od wzbogacenia nie płacisz jeśli cena autka nie przekroczyła 1000zł
Gość

Post autor: Gość »

Jeśli syrena jest wyrejstrowana to ciężko będzie ją z powrotem zarejstrować... chyba że masz dobre znajomości...jedyny sposób to zarejstrować jako pojazd zabytkowy, na żółte tablice< do tego bedzie potzrzebna opinia rzeczoznawcy że samochód jest 100 % oryginalny... ale to troche kosztuje..
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

sadze ze nie powinno byc problemow kupuj i remontuj w razie czego zarejestrujesz jako zabytek
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

jeśli na umowie masz poniżej 1000pln to nie płacisz podatku tylko wypełniasz druczek i bulisz 5 zeta za znaczek skarbowy także do urzędu i tak sie musisz udać. jeśli chodzi o wyrejestrowanie to nie ma rzadnego problemu z rejestracją takiego auta jeśli było wyrejestrowane przed 1 stycznia 1998 albo 1999, nie pamiętam w tej chwili. w wydziale komunikacji napewno Ci powiedzą. kolega tak rejestrował ostatnio shl-ke i nie miał żadnych problemów. jeśli ją popchniesz do ludzi przed 6 miesiącami nic nie płacisz. taki przepis jest tylko do aut sprowadzonych. cene masz konkretną także jeśli przypomina syrene to nic tylko brać. wytrwałości w czasie remontu :)
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Co do podatku musiałbyś się dowiedzieć jak jest w twoim wydziale i urzędzie. W Łodzi nie musisz poniżej 1000zł załatwiać urzędu skarbowego, w Warszawie w niektórych Wydziałach (mają podobno kilka) wołają poświadczenie umowy z urzędu (znaczek) a w niektórych nie.
Co do sprzedaży jeśli sprzedasz drożej niż kupiłeś ktoś może się dopatrzeć i będziesz miał podatek od wzbogacenia. Pół roku szybko minie :)
Z rejestracją też jest różnie. Jak mieszkasz na jakiejś wiosce możliwe że Ci zarejestrują bez problemu, wszystko zależy od Urzędu i urzędnika. W jednym miejscu Ci powiedzą że nie da rady, gdzie indziej zarejestrują po przeglądzie, a jeszcze gdzie indziej będziesz musiał rejestrować jako zabytek albo unikat kolekcjonerski (rzeczoznawcy wydający te opinie też są różni - jedni wydają na nieoryginalne 103-ki opinie a inni na w pełni oryginalną 105 powiedzą że takich jest dużo i się na zabytek nie nadają).
Najlepiej moim zdaniem kupić zarejestrowaną Syrenkę i najlepiej z opłaconym OC. Ale poytaj jak będzie z rejestracją w Twoich stronach.
sauer

Post autor: sauer »

Dziekuje za pomoc !!!Jesteście świetni !!! jade po nia w czwartek.Dam fotki w jakim stanie stoi i jak jest "zaparkowana" bedzie na co popatrzec :) hehehe

pozdrawiam
ODPOWIEDZ