Przeguby, półośki

patenty, przeróbki, ulepszenia
Gość

Post autor: Gość »

jeszcze raz ja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Pieknie sie zapowiada :!: :D ... Tylko nieco gorzej z wykonaniem :lol:

Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
syreniarz 1992

Post autor: syreniarz 1992 »

Panowie ten Franki to burak i wyglada jak *****-czlowiek lodu ktory nie wie co to maszynka do golenia !!!
Wojt

Post autor: Wojt »

Hej, Dulek.
Napisz coś więcej o tym przegubie ze śmigłowca? Może jakieś zdięcie?

i skąd wziąć taki przegub oraz ile on kosztuje

Pozdr.[/quote]
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

http://www.motomax.pl/www/div.syrena.html
widzieliscie to juz ? fajna sprawa tylko 300zl od poloski :/
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

ja zaczynam odkładac kase
jak dlamnie to jest po prostu zbawienie, zalatwienie odwiecznego problemu , mozna powiedziec wady konstukcyjnej. moim zdaniem warto.
jak tylko zakupie dam znac jak sie sprawoje
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
taeda

Post autor: taeda »

Zdumiewające !!!!!!!!!!!!!!!!!! Już dawno chciałem o tym powiedzieć, ale teraz to zrobie.!
Jeżdżę skarpetą od 24 lat .
I NIGDY ---NIGDY MÓWIĘ------nie rozwalił mi się przegub. Ja nie wiem, może macie wsiowe nogi na gazie......no nie wiem, ale pomyślcie !!!
Jeżdżę przeciętnie, bez picu. Przejechałem około 170 tys km (niewiele jak na ten okres).A przecież i było po śniegu, i po piachu przed milicją spierdalanie....oj bywało w rurę !
1----przegub należy smarować oraz robić mu zastrzyki z mixolu w kondona.
2----Montując przegub homokinetyczny macajmy ręką (w momencie wprowadzania wieloklinu półośki w przegub krzyżakowy) żeby homokinetyk stał PIONOWO a widełki krzyzakowego od strony skrzyni POZIOMO. To znaczy--one muszą stać do siebie prostopadle i dopiero wtedy wsadzamy półośkę w ten wpust wieloklinowy krzyżaka.
3----Jest ważne aby przegub KRZYŻAKOWY był dobrze przesmarowany, bo jak nie----to on rozpieprzy wam homokinetyka poprzez naprężenia.
UWAGA !!!! Smarujemy krzyżaki wbrew zalaceniom teorii SMAREM STAŁYM a nie olejem !!!!!!!
Bo olej po pół roku wysycha i igiełki się rozlatują .
Konkretnie--to smarowanie się robi rozkładając całkowicie krzyżaka i wkładajac ręcznie towot (nieco rozrzedzony olejem) na każde igiełki.
No więc nie wiem.
Faktem jest ,że homokinetyk jest dosć cienki i słaby z wyglądu. Ale jakoś wystarcza......
inżynier

Post autor: inżynier »

Demades - skąd jest ta cyfra 300 zł. Czy dowiadywałeś się u nich o cenę?
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

moj wujek jak gadal z nimi o regeneracji poloski spytal sie i powiedzieli 300 od sztuki

co prawda jeszcze nie udalo m isie przegubu urwac ale mysle o tym bo skoncyzly m isie juz gumy ...
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

no ja tam nie wiem ale moja sarna rwie przegob raz na rok, lubi zgubic pierscien z oski przegubu itp. od razu uprzedzam ze wiem co robie zakładajac przegob i trzymam sie wszystkich zalecen, z podrecznika, moze ma za ciezka nogfe? kto wie? jedno jest pewne zaopatrze sie w to cudo bo moim zdaniem warto
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
mateusz

Post autor: mateusz »

witam, odswierzam temat bo mam takie jedno pytanie. wydaje mi sie, ze urwalem przeguby. jako, ze w swoim zyciu jechalem tylko moja syrena i wylacznie po parkingu to nie do konca wiem co i jak- nie mam punktu odniesnienia do prowadzenia innych syren. otoz- jakie sa objawy, jesli mamy urwany przegub? ta moja zamula sie strasznie przy ruszaniu...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

DeMaDeS pisze:http://www.motomax.pl/www/div.syrena.html
widzieliscie to juz ? fajna sprawa tylko 300zl od poloski :/
Super :D Zawsze marzylem o czyms takim :wink:

Pozdro 8)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Czy może koś użutkuje już te przeguby i chciałby się podzielić spostrzeżeniami?
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

300 zł to jest za gotową półoś z materiałem itd?? bo w zakładzie który regeneruje półosie za samą robociznę mi powiedzieli 150-250 w zależnoiści od tego ile roboty bedzie. jak doliczyć czopy, pólosie z syreny i przeguby + półosie z golfa to wyjdzie więcej.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

mateusz pisze: jakie sa objawy, jesli mamy urwany przegub? ta moja zamula sie strasznie przy ruszaniu...
Samochód nie jedzie :D
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ