Syrena 101, 1960r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Michu1
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-11, 18:50
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: Michu1 »

Słuchajcie nie wiem gdzie jest numer ramy a na tabliczce mocno zniszczonej doczyściłem wybite cyfry 5353 oraz 4602 na silniku jest tabliczka o oznaczeniach S15 053053 moc 27 obroty 3800 pojemność 744 ROK BUDOWY 1960.Mało jej nie rozbiłem jak już odpaliła wyjechałem na jazdę próbną nie sprawdzając hamolców!!! :/

[ Dodano: 2008-03-23, 18:01 ]
A co do historii to znalazłem ją 10km od domu a dowiedziałem się o niej od kolegów którym wcześniej powiedziałem że szukam części do 105-tki.Kupiłem ją od faceta który kupił dom na wsi wraz ze stodołą w której stała ta syrenka.Stała ona na kołkach (opony stan bdb.)(z opowieści wiem że poprzedni właściciel domu był jej 1-wszym jedynym właścicielem a nie miał nawet prawa jazdy, kierowcą tego auta był sąsiad z którym jestem umuwiony na rozmowę po świętach).Wtedy może coś więcej będę wiedział o historii i danych tego auta.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Syrena 101, 1960

Post autor: AMPIR »

Witam,

...autko faktycznie prześlicznej urody i niewielkich braków, a przede wszystkim świetny materiał do odbudowy.
Co zaś do szczegółów to polecam wszystkim tym, którzy dopatrzyli się w tym pojeździe modelu "100", mały motyw do przemyśleń - mianowicie, to iż pokazany na fotkach pojazd podsiada już tzw. "krótkie" drzwi z listwą progową pod nimi, a nie "podwijane", tego typu jak w mikrusie... Być może w trakcie późniejszych "unowocześnień" zostały wymienione, lub jest to autko z okresu tuż po wprowadzeniu modelu 101 do produkcji. Dość istotną wskazówką byłoby poznanie rozmiaru kół czy to już 15", czy jeszcze na felgach 16"?
Najprościej byłoby dość prawdy po numerach, od warunkiem iż w późniejszym okresie nie było przeszczepów, ale numer nadwozia najprawdopodobniej jest oryginalny...
I bez względu jaki jest to model, to znalezienie takiego autka w takim stanie - to już olbrzymi sukces!!!!
Wystarczy przyjrzeć się np. specyficznym profilowaniom krawędzi górnych blach błotników przednich - one są o r y g i n a l n e! To dla mnie fantastyczne.
Pozdrawiam
AMPiR
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Michu1 pisze:znalazłem ją 10km od domu
Najciemniej pod latarnią :D
Michu1 pisze:kupił dom na wsi wraz ze stodołą w której stała ta syrenka
to się nazywa trafić z kupnem domu... coś pięknego, a i historia tego samochodu już zaczyna być ciekawa. Ale już sie nie moge doczekac co napiszesz po rozmowie z sąsiadem!
Awatar użytkownika
syrena-101
-#Junior
-#Junior
Posty: 116
Rejestracja: 2006-07-06, 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post autor: syrena-101 »

Masz nr 4602 a setki były do nr 4895 wg:
http://www.syrena.nekla.pl/historia/index.php
to wszystko wyjaśnia.
Awatar użytkownika
Michu1
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-11, 18:50
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: Michu1 »

Ciesze się że wam się podoba ta setka, może do wiosny uda mi się wyjechać moją 105-tką to przyjadę na jakiś zlot poznam trochę ludzi was może też.Jak narazie to jestem obiektem żartów i złośliwych plotek na moim terenie :klnie (nikt tu sie nie zna na prawdziwej motoryzacji).
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

aż zazdrość zżera! coś pięknego! i dajesz nadzieje na to, że jeszcze gdzieś po szopach można wyrwać takie cudeńka :)
co do rejestracji, najłatwiej pewnie będzie Ci ją rejestrować na żółte blachy :ok2
powodzenia w remoncie 105 i oczywiście tej ślicznotki! do zobaczenia na zlotach!
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Michu1 pisze:Jak narazie to jestem obiektem żartów i złośliwych plotek na moim terenie
nic się nie przejmuj tj standard, ale jazda potem takim sprzętem który wcześniej przypominał kupę rdzy wszystko wynagradza :ok3

mnie czasem pytają czy puszki też zbieram :lol: jak coś taszczę do domu...
Awatar użytkownika
Harcerz
-#Junior
-#Junior
Posty: 110
Rejestracja: 2007-12-22, 08:23
Lokalizacja: w-wa Bemowo

Post autor: Harcerz »

Michu1 pisze:Ciesze się że wam się podoba ta setka, może do wiosny uda mi się wyjechać moją 105-tką to przyjadę na jakiś zlot poznam trochę ludzi was może też.Jak narazie to jestem obiektem żartów i złośliwych plotek na moim terenie :klnie (nikt tu sie nie zna na prawdziwej motoryzacji).

...to będziemy mieli wspólny temat!...

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... 05&start=0

...gratulacje...
Awatar użytkownika
Michu1
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-11, 18:50
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: Michu1 »

chciałbym zlecić remont blacharski tej syreny czy możecie polecić mi jakiś warsztat o przystępnych cenach?
Awatar użytkownika
Szczechur
Posty: 27
Rejestracja: 2008-08-13, 13:15
Lokalizacja: Ranizow

Post autor: Szczechur »

z kąd ją masz ???????????????????
pozdrawiam wszystkich posiadaczy syrenek i MZ-etek
Awatar użytkownika
klysek1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 401
Rejestracja: 2007-05-06, 10:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klysek1 »

Szczechur pisze:z kąd
SKĄD

Obrazek
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

TEŻ ZAPADŁA SIĘ POD ZIEMIĘ ? CO DALEJ ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
oliszymek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-23, 18:29
Lokalizacja: wlkp.

100

Post autor: oliszymek »

Już 10 lat jest u mnie.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

oliszymek, No super ! Dobrze, że w ogóle się znalazła ! Bo przeważnie giną bez śladu ! Będziesz ją robił dla siebie ? Wstaw jakieś fotki chociaż do nacieszenia oka ! :ok3

[ Dodano: 2021-02-21, 20:15 ]
oliszymek, W słowach raczej jesteś oszczędny. Nie ma co liczyć na Twoją wylewność i relacje ! Raczej dałeś sygnał dla dobrych kupców ! Oczywiście to Twoja Syrena i zrobisz z nią co zechcesz !
Zdjęcia tak czy inaczej możesz udostępnić - nawet jako darmową reklamę ! Pozdrawiam ! i bez urazy ! :szampan
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
oliszymek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-23, 18:29
Lokalizacja: wlkp.

s

Post autor: oliszymek »

Bardzo głupie uwagi! Pytałeś odpowiedziałem. Kto mnie zna ten wie że ja kupuję a nie sprzedaje .
ODPOWIEDZ