stoprocent5 77`

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Przemo13
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-22, 21:35
Lokalizacja: Sz-n

stoprocent5 77`

Post autor: Przemo13 »

witam - przedstawiam koncepcję mojej syreny - stylizacja na hot rod, prosze sie narazie nie sugerowac kolorystyką wczesniejsza koncepcja była trochę inna, auto stało przez 2 lata w garażu bez pomysłu co dalej, w chwili obecnej jest plan zrobienia jej na typowego szczura.
pomysł wsadzenia v8 również upad gdyż nie znalazłem tak wąskiego mostu na tył!!!! (305 v8 mam do sprzedania od chevi camaro), ale bedzie w niej jeżdził silniczek od alfy 1,7 na 2 gaźniczkach, aktualnie rozebrany i składany do kupy na nowych gratach !
co dalej jestem na etapie składania - walcze z szybami pozostała mi jeszcze przednia,
w następnych postach pokaże syrenę oszkloną!!
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
stoprocent5
Awatar użytkownika
Arczi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 409
Rejestracja: 2007-01-22, 14:00
Lokalizacja: Jadwisin/k Warszawy

Post autor: Arczi »

hmm...wolę 0rginalne Syrenki.. :P Była Lux'em czy zwykłą Syrenką 105 ?? ale silnik Dwusuwowy to zostaw,bo bez niego to Syrenka nie będzie juz Syrenką :F
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Klaudiusz, dobrze kojarzę?
Projekt jest gruby, pamiętam kiedyś po necie krążyły jakieś fotki teo projektu. Szkoda jej na szczurka. Ja bym ją ewentualnie trysnął na czarny mat, czerwone felgi z białymi pasami na oponach, etc.
Co do robienia rat/rosta to widzę, że nie tylko ja mam (odległe, bo odległe) plany.
Pozdrawiam
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Przemo13
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-22, 21:35
Lokalizacja: Sz-n

Post autor: Przemo13 »

zwykła 105 -- co do silnika oryginalnego bedzie również na sprzedaż wraz ze skrzynią - skrzynia biegów jest w niej zupełnie nowa ! co do planów pewnie i kiedyś ktoś wsadzi elektryczny naped lub hybrydowy do syreny i czy to nie bedzie syrena- warto rozpatrzyć to w kategoriach przetrwania gatunku a gusta sa rózne ! pozdrawiam
stoprocent5
Awatar użytkownika
szczupak
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2006-12-10, 20:45
Lokalizacja: Wójcice

Post autor: szczupak »

mi się podoba :majk
Awatar użytkownika
Przemo13
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-22, 21:35
Lokalizacja: Sz-n

Post autor: Przemo13 »

witam tak jak pisałem przestał ten projekt w garażu 2 lata (KLAUDIUSZ SIE PODDAŁ - poprostu rodzinka sie powiekszyła i tak to jest.. ) z całym szacunkiem dla pomysłodawcy i częściowego wykonania sporej roboty !!!! ale 105 trafiła w dobre ręce !!! i plan będzie kontynouowny! pozdrawiam
stoprocent5
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Jedyne co bym w niej od razu zmienił, to dospawanie reszty pasa tylnego, bo średnio to wygląda.
Powiedz, jak rozwiązałeś sprawę z szybami? Bo ostatnio Siwy pisał na warszawowskim forum, że udało mu się uciciąć szybę do sedanki diaxem z cienką tarczą(strzyże warszawkę).
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Przemo13
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-22, 21:35
Lokalizacja: Sz-n

to co jest to co miałobyć i to co będzie

Post autor: Przemo13 »

silniki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
stoprocent5
Awatar użytkownika
Arczi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 409
Rejestracja: 2007-01-22, 14:00
Lokalizacja: Jadwisin/k Warszawy

Post autor: Arczi »

a kolektor wydechowy,lakierowałeś ?? [jeśli tak,to możesz podać nazwę farby ??] czy jest nowy ??
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

Możesz mi wysłać ten projekt od strony mechanicznej? chodzi mi głownie o adaptacje tego silnika co trzeba zrobic zeby go tam wsadzić :]
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

o ile dobrze widze to silnik tam juz jest i to taki jak trzeba. Po co wiecej??
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Nie jestem jakims radykalista jesli chodzi o oryginalnosc, ale to co widac na zdjeciach nie jest juz syrena. W nadwozie inne silnik inny. W dodatku wyglada okropnie, no szkoda kolejnej syrenki. Wg mnie to wcale nie sa dobre rece, ktore ja pociely przemodelowaly a teraz jeszcze silnik zmieniaja dobrze ze most nie wszedl bo boje sie pomyslec co by z tego powstalo :???:
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

tynium, spokojnie zycie weryfikuje kazdego tunera. po latach kazde auto po tuningu jest mniej warte niz oryginal. Tu naklad srodków w stosunku do ceny jaka to kiedys bedzie warte bedzie duzo wyzszy.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Ta marcys masz racje, tylko wsicekam sie ze te auta znikaja bo albo jakis dzidek je trzyma niech zgnijae a nie sprzedam albo ktos je "tuninguje" albo jakies dzieciaki ja rozwalaja. Ale amsz racje historia osadzi kto miał racje :)
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: stoprocent5 77`

Post autor: szczurpreriowy »

[quote="Przemo13"] w chwili obecnej jest plan zrobienia jej na typowego szczura.

Witam Cię syrenowy barbarzyńco :ok3
To ciekawe na szczura, nie wiedziałem, że mam tylu wielbicieli :devil3

Brawo za pomysł, sam jestem ciekaw ile będziesz musiał ciachać ramy by to mocne serce tam wcisnąć, itp. itd. odezwij się na priv to pogadamy, też tam, co nieco zmieniam,
ale w bosto.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
ODPOWIEDZ