Obrotomierz Lumel - fotki.

patenty, przeróbki, ulepszenia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Obrotomierz Lumel - fotki.

Post autor: Cinek »

Jakiś czas temu przewinęła się dyskusja o obrotomierzach. Napisałem wówczas, że całkiem zgrabne obrotomierze produkuje polska firma Lumel.

Dziś stałem się posiadaczem takiego obrotomierza...


...jeszcze przed południem przyszła elegancko zapakowana paczuszka...

Obrazek


...ktorą postarałem sie rozbroic jak najszybciej :lol:

Moim oczom ukazała się instrukcja obsługi, i obrotomierz porządnie zawinięty z folię z "bąbelkami".

Obrazek

A tak wygląda w pełnej okazałości :D

Obrazek

Robi solidne wrażenie, do kompletu dostarczyli wiązkę przewodów wraz z kostkami, by ułatwić sobie pracę.

Słów kilka ode mnie. Obrotomierze produkowane są - do wyboru - z białym lub czarnym cyferblatem. Na tle czarnej tarczy widoczna jest biała wskazówka, dla białych wskazówka jest czarna, wskazówka pomarańczowa pełni funkcję wskaźnika do samodzielnego ustawienia, na przykład obroty odcięcia jesli silnik jest go już pozbawiony.

Sam obrotomierz da się zgrać z silnikami dwu i czterosuwowymi, zarówno jedno jak i wielocylindrowymi. Dla ułatwienia z tyłu obrotomierza znajdują się przełączniki, którymi konfiguruje się go łatwo i przyjemnie. :)

Na zdjęciu widoczna jest gwintowana "noga", która została przewidziana do zamontowania obrotomierza do wywierconego otworu. Można ją bez problemu odkręcić, jesli ktoś chce wykonać montaż w jakimś otworze i miałaby zawadzać. U mnie będzie bez, nie montuję go w Syrenie.

Nie montuję go również w Jawie, choc jak sie okazuje, powinien pasować bez problemu.

Obrazek


To tyle. Moje autko dostanie kolejny, fajny gadżecik a jeśli koleżeństwo chce kupować obrotomierze, to namawiam do popierania rodzimych wytwórców. :D

Pozdrawiam.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Juz kiedys wspominalem o tym i podtrzymuje, wg mnie to bardzo dobry obrotomierz :D
Cinek, moze jakies info jak to kupic wysylkowo, ceny :?:

Pozdro

PS. Aha, bardzo dobrze sie stalo, ze nie mozna juz sie wpisywac swoja xywa jako gosc 8) przynajmniej nikt juz sie nie bedzie podszywal :idea:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Około 100 zł, przy zamówieniach rzędu kilkunastu można wynegocjować cenę rzędu 92 zł.

Nie wiedziałem że nie można już pisać jako anonymous. A skąd wiesz, sprawdzałeś? :lol:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Gość

Post autor: Gość »

niestety nadal się da :(
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Obrotomierz jest faktycznie jak najbardziej godny polecenia - stosunek cena/jakosc jest nadal chyba najlepszy na rynku - no i fakt produkowania sprzetu w kraju jest tutaj bardzo milo widziany.
Aha, moj Ojciec mial taki obrotomierz w Malcu przez lat 12 i funkcjonowal bez zarzutu az do konca (malucha a nie obrotomierza...).
Teraz sobie spokojnie czeka az znow ktos zechce go zamontowac :!:
Przyszedl szarlatan szuja...
oli15
Posty: 1
Rejestracja: 2006-11-08, 20:30
Lokalizacja: kalisz

Post autor: oli15 »

Mam pytanie czy taki obrotomierz bedzie dobrze pracował z jednocylindrowym silnikiem
( simson) prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam :D :smiech :smiech :smiech :smiech :smiech
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

fajna sprawa, może kiedyś zafunduję sobie taki gadżet do trabanta. A, btw Cinek posiadasz jakieś zdjęcia swojego dobrego zachodniego auta?
(sorry za ot)
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Ale wielka cegła, jak do sarny założyć żeby ładnie wyglądało,
dziurawiąc deskę??? Fuj...
Ja do Syreny 105L założyłem z łady, i wisi sobie pod lusterkiem
(gdzieś na forum dawałem foty). Natomiast do Wartburga założyłem z Poloneza.
Do Bosto też będę zakładał od polda i podwieszę pod lusterkiem.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Jeszcze nie widzialem zeby szczurpreriowy czegos nie skrytukowal. Chlopie ile ty masz lat 90.
Obrotomierz jak obrotomierz, mysle ze do starego auta bedzie pasowal. Osobiscie wole takie przykrecone gdzies pudeleczko niz wsadzony w druga obudowe od syrenowskiego licznika. Czesto ludzie dokladaja zegar obok predkosciomierza, jakos tego nie trawie.

PS:
Ciekawe jakie obroty sobie zaznaczysz czerwona wskazowka (odciecia silnika :) )

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

szczurpreriowy pisze:wisi sobie pod lusterkiem
... na łańcuszku?

Dawaj fotki bo nie widziałem...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ