Przelotki pedałów sprzęgła i hamulca

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
wojtas007net
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-15, 17:48
Lokalizacja: Niemodlin

Przelotki pedałów sprzęgła i hamulca

Post autor: wojtas007net »

Witam mam problem ponieważ otwór w karoserii pod pedały sprzęgła hamulca jest prostokątny, a dostępne przelotki te z allegro jak te z epoki są owalne i pozostaje dużo wolnej przestrzeni przez którą wieje podczas jazdy. Moje pytanie jest takie czy posiadacie tam jakąś maskownice i jak to było rozwiązane w oryginale?
Pozdrawiam
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Duży otwór w karoserii jest zamknięty zaślepką z małymi otworami na pedały taki kształt jest oryginalny . Te otwory często z powodu luzu pedałów na ośce są wybite ( rozkalibrowane) Otwory uszczelnione są małymi gumami w których pracują pedały (pozycja nr. 3) Chyba o to Ci chodziło...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
wojtas007net
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-15, 17:48
Lokalizacja: Niemodlin

Post autor: wojtas007net »

Dokładnie o to mi chodzi tylko myślałem że to jest z dwóch elementów, a masz foto od drugiej strony?
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Nie mam swojego zdjęcia od przodu ale wystarczy poszukać na stronach klubowiczów którzy robili lub robią relację z remontów swoich syren, tylko nie wiem co Cię tam interesuje, pod klapką jest prostokątny otwór...

[ Dodano: 2020-12-31, 16:39 ]
Zobacz SUPER.DAWID...
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
wojtas007net
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-15, 17:48
Lokalizacja: Niemodlin

Post autor: wojtas007net »

Tak jest prostokątny otwór.. Tylko chciałbym odwzorować tą maskownice i chcę wiedzieć jak wyglądają elementy składowe i jak przymocowane są gumowe przelotki do blachy.
Arturek
-#Junior
-#Junior
Posty: 186
Rejestracja: 2011-10-25, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturek »

Witam


Jak dobrze pamiętam, to przelotki trzymają się "dźwigni" pedału a nie ściany grodziowej

pozdrawiam
Arturek
była Syrena 104, 105L oraz PF125p
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

tak te gumy są mocowane na pedałach a uszczelnienie polega na tym że te gumy opierają sie o tą blachę i jak wciskasz pedał to jest przelot a jak puścisz to się uszczelnia i tyle
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Widać chyba się myliłem co do mocowania tych gum...byłem przekonany że są zamocowane w zaślepce a pedały w nich pracują. Możliwe jednak że jest tak jak piszą koledzy ,czyli są zamocowane przed łamaniem pedału na tych małych pierścieniach które widać na rysunku z katalogu...A swoją drogą chciałem znaleźć tą zaślepkę w katalogu i niestety nigdzie jej nie ma...
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
wojtas007net
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-15, 17:48
Lokalizacja: Niemodlin

Post autor: wojtas007net »

Kurde ale patent tego się nie spodziewałem, jak zrobię taką blachę to wrzucę foto
ODPOWIEDZ