Opony z czy bez dętek.

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Opony z czy bez dętek.

Post autor: Gieroy »

Mam dwie "nowe" nieśmigane polskie opony, jedna 34 letnia, druga 24 letnia. Jeszcze mają te gumowe cycki na bieżniku i wyglądają bardzo dobrze. Nic na nich nie pisze czy są "tubeless" czy "tube type". Na wszystkich innych które mam jest zawsze oznaczone jakiego są typu.
Czy te dwie zakładać z dętkami czy bez?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Dziwne, opis powinien być.
Daj fotki oznaczeń na oponach.
Dętki możesz zamontować zawsze.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Przyjrzałem się mocniej tym oponom i jedno się wyjaśniło - to są nowe ale nalewki, dlatego bieżnik tak dobrze wygląda.
Ale oznaczenia czy są bezdętkowe nie mają. Ten napis zawsze jest blisko felgi więc nadlanie nie mogło go zakryć.
Jedna jest Stomil-Debica druga Degum. Numery takie same tylko rok jednej jest 86 a drugiej 96.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

To będą raczej opony dętkowe.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Wojt pisze:To będą raczej opony dętkowe.
Dałem w nie dętki tak jak radziłeś. Pomimo tego że stare i wulkanizowane to będą lepsze bo te na których jeździłem już trochę się starły :devil3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Posprawdzaj luzy i zbieżność ! Coś mi tu nie gra !
One chodziły na przednich kołach ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

trochę bym się bał jeździć na tych nalewkach. Wynika to pewne z faktu, że mi się kiedyś przy 90km/h w malczanie odkleił bieżnik w takich wulkanizowanych stomilach (nalewane S.P. Gromada, Kraków). Skończyło się szczęśliwie, bo bieżnik się nie oderwał, tylko na 1/4 obwodu odkleił się od karkasu i zacząłem podskakiwać. Takie coś , jak dla mnie to do przyczepy, albo do przetaczania grata w remoncie. Radialki z reguły żyją krócej. D90 z reguły mają walnięte druty, zobacz na bieżnik, czy masz w jednej linii czy przełamany, d124 pod względem długowieczności absolutnie bym nie założył, śmierć w oczach.

Pozdrawiam, dyżurny dojeżdżacz starych opon.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Echhh czasy. Jak ja się cieszyłem gdy ok 1984 roku udało mi się kupić 4 szt bieżnikowane do Syreny
Już się nie bałem kontroli :devil3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

syreniarz1992 pisze:trochę bym się bał jeździć na tych nalewkach....zobacz na bieżnik, czy masz w jednej linii czy przełamany,
Ja się bałem na początku, teraz już nie. Przeleciałem na nich kilkaset km i jest malinowo.
Bieżnik jest jak nówka. Co to znaczy w linii czy przełamany?
One są na tyle. Plan jest taki, że one mają służyć do testowania ustawienia tylnej osi. Oś wyregulowałem, jeżdżę i obserwuję. Jak nie będzie widać na nich jakiegoś problemu to kupię nowe radialki i założę.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
ODPOWIEDZ