Syrena 105L 1980 r.

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Środek wygląda bajecznie. Patrząc na zdjęcia powiedział bym, że niektóre egzemplarze po remoncie wyglądają gorzej. Komora silnika też schludna.

Podłoga jeśli tylko ma taką powierzchniową korozję to szybko bierz szczotkę drucianą na kątówkę drzyj farbę do gołego. Podkład reaktywny i jaki kol wiek kolor byle zabezpieczyć.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Ładna :ok3
Jakoś wcześniej inaczej patrzyłem na syrenki, koniecznie musiała sie błyszczeć, pakiet upiększający, halogeny itp, itd. Teraz wole Syreny "prawdziwe" takie oddające klimat tamtych lat, takie jak Twoja:)
Bije od niej autentycznością. :piwo:
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

i to jest do uja pana syrena, prawdziwa syrena :)
nie żadne lustro :)
taka zajefajna jest, tylko listwy dac i gotowe :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ona jest zayebista ====prawdziwa Syrena z lat 90 a nie choinka ociekająca świecidełkami niczym kiczowata imperialistyczna burżuazyjna chamerykańska limuzyna.

:piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

suchy pisze:A jaki to cudo ma przebieg?
Licznik pokazuje niecałe 42.000 km. Niestety nie jestem w stanie potwierdzić tego przebiegu, po tapicerce realny, zważywszy że poprzedni Właściciel miał do pracy niecałe 4 km w jedną stronę i raczej tylko po Pruszkowie śmigał. No i była przez około 20 lat użytkowana.

[ Dodano: 2016-04-04, 21:24 ]
SUPER.DAWID pisze:Środek wygląda bajecznie. Patrząc na zdjęcia powiedział bym, że niektóre egzemplarze po remoncie wyglądają gorzej. Komora silnika też schludna.

Podłoga jeśli tylko ma taką powierzchniową korozję to szybko bierz szczotkę drucianą na kątówkę drzyj farbę do gołego. Podkład reaktywny i jaki kol wiek kolor byle zabezpieczyć.
Dzięki, widać, że raczej sam nią jeździł fotel pasażera i tylna kanapa prawie bez sladów użytkowania. Posłucham się rady, porobię porządek szlifierką i podmaluję te miejsca z nalotem rdzy... tylko jak możesz/możecie to polećcie jaki ten podkład kupić i co oprócz niego do tych zaprawek żeby to miało ręce i nogi?

A dziś wrzuciłem ją na kobyłki i sprawdziłem jak wygląda sprawa z hamulcami, troszkę przewertowałem forum i na dniach spuszczę stary płyn hamulcowy, przepłuczę układ denaturatem i wleję nowy dot4.
Tak się prezentują bębny i szczęki:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/e3f103e4285a0c51
http://www.fotosik.pl/zdjecie/aa2a14f99a13e5b1
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d64437d5a488efa7
http://www.fotosik.pl/zdjecie/39f5d8ff362a6b54

Oprócz jednej pękniętej gumki na prawym lewym cylinderku i lekkiego uszczerbku kołnierza bebna na lewym tyle wszędzie ładnie, sucho, okładzin jeszcze jest dużo... co ewentualnie w tym temacie ogarnąć?
Ostatnio zmieniony 2016-04-04, 21:38 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Moja ja podobny, sądząc nie tylko po liczniku, ale też np tapicerce, czy pedałach. Jednak buda u mnie 4 razy gorsza. :-(
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

suchy pisze:Moja ja podobny, sądząc nie tylko po liczniku, ale też np tapicerce, czy pedałach. Jednak buda u mnie 4 razy gorsza. :-(
Ale w tej mojej blacha (błotniki tył, przód, progi i łatana podłoga,) przynajmniej raz robiona, do tego twoja zipie a u mnie nie wiadomo jak to z nią było bo silnik poszedł do huty :cry:
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Będziesz musiał zrobić tzw wtryski lakieru, tam gdzie masz nalot rdzy. Pózniej to wszystko spolerować żeby ładnie sie zrównało wszystko. Tylko jak będziesz dobierał lakier to z nadwozia nie po numerze, bo będzie widać jak ...
Jak tak samo będę robił w swojej. :faja

[ Dodano: 2016-04-04, 21:45 ]
A podkład no najlepiej będzie jakiś reaktywny.
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Tak jak "drobson" pisze reaktywny na wypadek jak by gdzieś zostało coś nie doczyszczone. Osobiście polecam NOVOL-a. Omijaj szerokim łukiem wszelkiego rodzaju podkłady epoksydowe i reaktywne w aerozolu. Tylko puszkowe do pistoletu.

Bębny i układ hamulcowy pod nimi też wygląda zdrowo.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
abc

Post autor: abc »

Piękna ta Syrenka, bo autentyczna :ok3 Widać na niej jej historię, widać, że nie jest nowa, ale przez te wszystkie lata ktoś ją szanował, dbał, robił co mógł... To jest moim zdaniem coś niemierzalnego, coś pięknego... Coś, co samochody po renowacjach zatraciły... bezpowrotnie... A tu jest pięknie - ona jest taka autentyczna... :) Taka jak powinna być :)
Taki jest też znany mi Maluszek:
Obrazek
Obrazek
Właścicielem jest od nowości bardzo miły starszy Pan, trzyma go w swoim garażu, który budował... Przejechał nim ponad 100tys. km, w tym i najdłuższą, legendarną trasę - do Bułgarii. Jest też oczywiście pięknie od spodu zakonserwowany. Widać na nim rzecz jasna upływ lat, ale widać też coś, jak pisałem, pięknego, niemierzalnego, prawdziwy związek człowieka i samochodu, trwający przez lata, bardzo autentyczny... :)
Tak i na Twojej Syrence - aż miło popatrzeć! :) Oby jak najdłużej taka pozostała i powodzenia :)
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

abc pisze: Właścicielem jest od nowości bardzo miły starszy Pan, trzyma go w swoim garażu, który budował... Przejechał nim ponad 100tys. km, w tym i najdłuższą, legendarną trasę - do Bułgarii. Jest też oczywiście pięknie od spodu zakonserwowany. Widać na nim rzecz jasna upływ lat, ale widać też coś, jak pisałem, pięknego, niemierzalnego, prawdziwy związek człowieka i samochodu, trwający przez lata, bardzo autentyczny... :)
Tak i na Twojej Syrence - aż miło popatrzeć! :) Oby jak najdłużej taka pozostała i powodzenia :)
Świetny fiacik, takie auta szczególnie z udokumentowana historią są najfajniejsze, zazdroszczę bagażnika dachowego, w maluchu na pewno był mocno przydatny :D Dlatego na razie nie zamierzam zmieniać wyglądu zewnętrznego, mimo, że niektóre kwestie estetyczne trochę mi nie pasują.
PS no i zobaczymy niedługo jak ten silnik od Ciebie będzie śmigał...
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
abc

Post autor: abc »

Mam nadzieję, że dobrze :ok3
Taki bagażnik na Twoją Syrenkę by ładnie pasował. Mi udało się dostać taki za 50zł, i jest na moim Maluszku (1996)
Obrazek
A na podłogę może spróbuj Cekor R? Ja tym planuję u siebie zakonserwować podłogę, czytałem, że bardzo mocny, stosowany np. do dźwigów i podwozi tirów.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Grzesiek wracając do spraw malarskich;
Zajrzyj na www.novol.pl Tam masz kompletną antykorozyjną technologię lakierniczą do renowacji pojazdów zabytkowych. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania szczegółowe
zadzwoń do p. Rafała Mani (dział szkoleń) wielokrotnie z nim rozmawiałem (osobiście też).
Polecam go -PRAWDZIWY PASJONATA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH - On wszystko Ci wytłumaczy w sposób przystępny !!! Pozdrawiam :ok3 :D :majk
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

Cześć, czołem.
Wracam po krótkiej przerwie do Was drodzy forumowicze.
Syrenka do tej pory dzielnie mi towarzyszyła worząc dzieci do przedszkola, na zakupy do Supersamu, po kanisterek etylinki, Mixol i gazetę Motor na pobliski CPN... Czy tak po prostu z dzieciakami "wokół komina". Nawet ostatnio miała być kluczowym elementem podczas Naszego ślubu i chrztu młodszego Synka... Niestety jak to Syrenka na dwa dni przed uroczystością uśmierciłem silnik i trzeba było jechać pożyczonym produktem z DDR...
Wracam żeby przypomnieć sobie co w trawie piszczy, gdzie i jak ogranac maszynę i poczytać o Waszych sprzętach i przygodach.
Pozdrawiam Grzesiek
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Grzesiek, A zauważyłeś, że ta krótka przerwa - to tylko 5 lat ? :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
ODPOWIEDZ