Klimatyzacja w warszawie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roman69
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-22, 22:16
Lokalizacja: Nekla, T.Górka

Klimatyzacja w warszawie

Post autor: Roman69 »

Cześć
Czy, ktoś próbował zabudowac klimatyzacje w warszawie? Czy macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Wszystko się da. Tylko kwestia ile mocy tego nie zbyt mocnego silnika pójdzie na klime.
Sama zabudowa sprężarki itd. nie stanowi zbytniego problemu.
Pod maską i deską jest sporo luzu.
W Partnerze dieslu pod górkę musiałem wył. klimę bo zdychał.
A jak będzie w przypadku Warszawy trudno powiedzieć,.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

na allegro ktoś garbuską w takim kolorze jak Twoja wozi do ślubu i ma w niej klimę, ale jaki tam silnik to nie wiem
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Odnośnie braku mocy. Kiedyś kolega pokazywał mi fabryczne ciekawe rozwiązanie. Było to w jakimś citroenie (modelu nie pamiętam). Cały bajer polegał na tym że jak był potrzebny "szybki" przypływ mocy to klimatyzacja chwilowo się rozłączała. Silnik tam był założony diesla i przy ramieniu od pompy wtryskowej był jakiś wyłącznik i w momencie wciśnięcia pedału gazu do oporu dźwignia odcinała na chwilę pompę klimatyzacji. Niestety po chwili wszystko wracało do normy. Chwilowe odcięcie klimy było nie odczuwalne na chłodzeniu, na to miast oszczędność mocy według opinii użytkownika była znaczna.

Myślę, że zgłębienie tajemnicy tego patentu było by ciekawym rozwiązaniem w przypadku montażu klimy w warszawie z fabrycznym silnikiem.

PS ciekawe jak by klima robiła w dwu-suwie syreny.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

Nie wiem jak u ciebie, ale ja mam za sobą dwa upalne sezony w Warszawie i szybko doszedłem do wniosku że klima jest zbędna.
Podczas jazdy można wytrzymać, uchylne szybki robią całą robotę ( to był niezły patent na wychłodzenie wnętrza )
Nie żałowałem też kasy na wygłuszenie ściany grodziowej i dachu, dzięki czemu gorąc przechodzi do wnętrza w stopniu znikomym.
Ps.
Mam nadzieję że nie masz eko- dermy lub innego sztucznego tworzywa na kanapach.
endriu125
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 223
Rejestracja: 2013-12-05, 02:44
Lokalizacja: Grójec

Post autor: endriu125 »

Ja kilka lat jeździłem 125p z 72r i w lato traumy nie było, później człowiek się troszkę przyzwyczaił do luksusu klimy i marudny się stał :-)
Co do tej wawki z klimą - tam jest jakiś patent elektryczny - bo cały mechanizm jest w kufrze chynba
Awatar użytkownika
Roman69
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-22, 22:16
Lokalizacja: Nekla, T.Górka

Post autor: Roman69 »

Dzieki a kilka odpowiedzi, kilka porad. Oczywiście jestem za klimą ale muszę najpierw wziąśc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Jeśli to zrobię to napewno musi to "smacznie " wyglądać. Sądzę żę tego lata nie dam rady, bo przecież sezon się zaczyna ale postanowiłem na przyszło zime to zrealizować. pozdrawiam
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ja czekam na zdjęcia z prac o ile podejmiesz decyzję że budujesz klimatyzację w WAWie.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

hrumek pisze:Nie wiem jak u ciebie, ale ja mam za sobą dwa upalne sezony w Warszawie i szybko doszedłem do wniosku że klima jest zbędna.
Podczas jazdy można wytrzymać, uchylne szybki robią całą robotę ( to był niezły patent na wychłodzenie wnętrza )
Ps.
Mam nadzieję że nie masz eko- dermy lub innego sztucznego tworzywa na kanapach.
Święta prawda szybki są wystarczające, robią taki "wiatyr" że nawet w upalny dzień wystarczą.
U mnie był skaj co było najgorsze w upale bo się .... pociła ;)
Oczywiście najważniejsze to też jechać na ślub autem schłodzonym przez noc w garażu np. no i mszę najlepiej przeczekać w cieniu.

Z drugiej strony wiadomo że ludzie są wymagający, nawet jeśli klima nie zdziała cudów to zainteresowanie może być większe no bo klima jest :)
Mercedes 200 W110 - 1965r.
mario d
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 82
Rejestracja: 2006-10-15, 20:44
Lokalizacja: Wojkowice

Post autor: mario d »

jak zamontujesz klime,musisz się liczyc ze gorke będzie widzila wcześniej od ciebie,chyba ze masz inny silnik,mocniejszy
warszawa 1970r.2.9 V6
Warszawa M20 1957r.
Ford scorpio 2.3 16V 1996r.
Komar 1962r.
ODPOWIEDZ