Czy UE jest zła ?

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To czynnik ludzki zawinił a nie socjalizm.

Sprzedajne szmaty od okrągłego stołu nie reprezentowały sobą tak naprawdę ŻADNEJ ideologii, jeśli już to czysto kapitalistyczną chęć zysku po trupach i kosztem całego narodu.
Weźmy chociażby takiego Kwacha.
Minister w rządzie komunistycznym ===ka$a.
Zmienił się ustrój? "komunista" Olek najgłośniej krzyczał za ue, nato i zgniłym zachodem ===ka$aaaaaa!!!!!!!
Liberalna szuja Palikmiot był na topie ze swoim odłamem platformy oszustów? Olek i z nim wychylił nie jednego kielicha. Ka$a? Tym razem coś nie wypaliło...

Po prostu chciwe mendy chciały zakończenia ustroju, który przynajmniej oficjalnie zakazywał im dorabiania się na krzywdzie klasy robotniczej. W rzeczywistości była to zakamuflowana opcja burżujska. Prawdziwym socjalistą był Towarzysz Wiesław, który nigdy do tej Targowicy w Magdalence by nie dopuścił.
Socjalizm potępia wyzysk i spekulację ==istnieją w szarej strefie, ale jeśli wpadniesz spotka Cię za to kara.
W kapitalizmie spekulacja jest CNOTĄ. Ka$a, ka$a, ka$a. Pierwszy milion trzeba ukraść jupiiiiii.
Kupił fabrykę za grosze, wyburzył, wywiózł maszyny na złom i posprzedawał działki developerom? Ludzie potracili pracę?
OLAĆ TO!
Pracę straciły sieroty po komunie a on jest obrotny, przedsiębiorczy, zarobił, ubił interes!!! Wzorowy kapitalista. Zadanie wykonane na szóstkę.

O TAKOM POLSKJE TY WALCZYŁ BOLKU!!!!!!!! O HAJS DLA SIEBIE I TW-OICH KOLESI ZŁODZIEI rozwalając sprawiedliwy społecznie ustrój.
Związek zawodowy i prawa dla klasy robotniczej to był tylko pretekst skoro teraz ludzie wyładowują palety w markecie za 950 zł na umowę zlecenie i jeszcze się cieszą, że mają pracę.

Zarozumiały buc, który nawet nie umie się wysłowić poprawną polszczyzną a uważa siebie za ósmy cud świata :fire

https://www.youtube.com/watch?v=xQuNuxi-OIQ
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Co do tych kapitalistow, kierowca jestem za tym co mowisz. Mam gdzies ta historie ucza, ze wielka strajkujaca krzywyryj i bolek uratowali caly strajk, a walentynowicz stala z boku.
I z jednej strony sie ciesze, kara za nazywaniem auszwitz polskim obozem smierci.
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

KIEROWCA pisze:To czynnik ludzki zawinił a nie socjalizm.
Może to dlatego, że komunizm i socjalizm od samych (błędnych) założeń nie dostrzegają, że człowiek jest istotą ułomną?
Po prostu chciwe mendy chciały zakończenia ustroju, który przynajmniej oficjalnie zakazywał im dorabiania się na krzywdzie klasy robotniczej.
Chciwe mendy, czyli po prostu ludzie dorabiały się wówczas na kolaboracji z naszym okupantem. Co w efekcie kończyło się m.in wyzyskiem.
rozwalając sprawiedliwy społecznie ustrój.
...do którego to ustroju najpierw należałoby wyhodować nowego człowieka i możesz odetchnąc z ulgą że u nas trwało to tylko 45 lat, a nie 75. Polecam wycieczkę do obwodu kaliningradzkiego.
Związek zawodowy i prawa dla klasy robotniczej to był tylko pretekst skoro teraz ludzie wyładowują palety w markecie za 950 zł na umowę zlecenie i jeszcze się cieszą, że mają pracę.
klasa robotnicza ogólnie na świecie jest w zaniku i nie wynika to z czyjegoś kaprysu, tylko z postępującej automatyzacji. A 950zł na umowę zlecenie jest bezpośrednim skutkiem rabunkowej polityki gospodarczej twojego "sprawiedliwie społecznego ustroju" i tylko pośrednim złodzieja balcerowicza. A gdzie unia? Unia to też wrzód, ale nie na tym polu.
Zarozumiały buc, który nawet nie umie się wysłowić poprawną polszczyzną a uważa siebie za ósmy cud świata :fire
Tu możemy się zgodzić, ale popracuj nad formą wypowiedzi. Zionie od ciebie nienawiścią. Nie lubię tego. Bolek okazał się po prostu zwykłym człowiekiem- chciwym i pysznym. Bycie ideowcem i altruistą wcale nie jest takie oczywiste. Zreesztą, żyjesz na tym świecie trochę dłużej ode mnie to powinieneś to zauważyć. Jak nie po sobie, to po sąsiadach, bliskich, znajomych. BTW. "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni." Siadaj, pała.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

KIEROWCA zniesienie ustroju socjalistycznego nie było w planach PZPR w roku 1989r, niestety ta partia została przez nasz "mądry" naród zniszczona w wyborach 4 czerwca. Po takim wyniku nawet ideowi towarzysze nie mieli siły już tego systemu bronić. Zaczął liczyć się tylko intetes indywidualny, ale winna jest głupota ludzi którzy za wszelką cenę chcieli obalić tzw. komunę, bo myśleli że wtedy nagle wszyscy w Polsce zaczną żyć na poziomie klasy średniej w USA.
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Maciekb pisze:KIEROWCA zniesienie ustroju socjalistycznego nie było w planach PZPR w roku 1989r, niestety ta partia została przez nasz "mądry" naród zniszczona w wyborach 4 czerwca. Po takim wyniku nawet ideowi towarzysze nie mieli siły już tego systemu bronić. Zaczął liczyć się tylko intetes indywidualny, ale winna jest głupota ludzi którzy za wszelką cenę chcieli obalić tzw. komunę, bo myśleli że wtedy nagle wszyscy w Polsce zaczną żyć na poziomie klasy średniej w USA.
Zły to ptak, co własne gniazdo kala. Czesi, niemcy, węgrzy i tak dalej też są debile, że zniszczyli komunistyczną partię? Ta partia pełna "ideowych towarzyszy" dostała u nas przepustkę do dalszych ruchów. W Magdalence i przy okrągłym stole.
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Wtrącę się tylko w kwestii porównywania pensji i cen.
Żadne przeliczanie kwoty npdst denominacji nic a nic nie daje. Jedyne jako takie sensowne zobrazowanie daje porównanie, ile w danym czasie za daną pensję możńa kupić ton węgla, miału, kilogramów chleba, mąki, jajek, mięsa; ile paliwa. Ile kosztowało utzrymanie domu czy mieszkania.

I to jest jedna strona medalu. Druga jest taka, że są rzeczy / sprawy nie przeliczalne na żadne pieniądze - jak choćby poczucie bezpieczeństwa, czy wzajemne zaufanie społeczne.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

KIEROWCA ,Czekam na merytoryczna odpowiedz do postu Syreniarza1992 :)
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 22:24 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

W roku 1981 nastąpił pucz generałów, a cała Solidarność została przez nich wykorzystana do obalenia Gierka. Przez chwilę po 1 stycznia 1989 roku zapanował w Polsce kapitalizm, wprowadzony ustawą Wilczka. Było to przed oficjalnym otwarciem szopki, zwanej obradami Okrągłego Stołu. Jednak komuchy szybko się zorientowały, że w kapitalizmie szybko zostaną pokonane przez ludzi najzdolniejszych, więc stopniowo zaczęto od nowa regulować rynek, tak aby o dostępie do kluczowych gałęzi gospodarki decydowały układy. Ten stan utrzymał się aż do dzisiaj.
W latach osiemdziesiątych mówiło się o walce z biurokracją. Gdyby ktoś wtedy powiedział, że należy zwiększyć liczbę urzędników czterokrotnie, pewnie zostałby ukamieniowany. Ale zrobiono ludziom wodę z mózgu, pokazując Okrągły Stół, UE, dotacje i zaakceptowali socjalizm w nowej formie. Oczywiście mamy elementy wolnego rynku. Ale ten rynek nie służy wszystkim, tylko wybrańcom, którzy mają dzięki układom koncesje, pozwolenia, ulgi podatkowe itp.
Np. zagraniczne markety wchodząc na polski rynek mogły sobie negocjować ulgi podatkowe. Te umowy są objęte TAJEMNICĄ HANDLOWĄ! Jest to jawny przekręt i nie ma nic wspólnego z kapitalizmem. PiS zamiast zlikwidować podatek dla polskich sklepów, wprowadza nowy. Polscy przedsiębiorcy mają do płacenia wszystkie dotychczasowe daniny plus nowy podatek i będą w jeszcze gorszej sytuacji, zagrożenie bankructwem. Natomiast markety tylko zacierają ręce, bo dla nich to nie są pieniądze, a część konkurencji im odpadnie.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 22:24 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Kozak90 pisze:KIEROWCA ,Czekam na merytoryczna odpowiedz do postu Syreniarza1992 :)
Syreniarz spoko. Laba :ok3 :devil3
Powiem tyle:
Socjalizm dostrzega, że człowiek jest istotą ułomną i między innymi dlatego stara się te ułomności przytemperować. Wszelkie cwaniactwo i spekulacja są OFICJALNIE zakazane. W kapitalizmie liczy się tylko ka$a, wyścig szczurów. Nie ma miejsca dla normalnych ludzi którzy chcą uczciwe pracować 8 godzin i mieć czas dla rodziny. Jest tylko czas to pieniądz, wydajność, pieniądz rodzi pieniądz i niewidzialna ręka rynku. Obywatel i tak płaci podatki ale nie dostaje od państwa prawie nic w zamian. Za wszystko i tak trzeba zapłacić. W tym momencie niejeden pewnie się odezwie ===ja nie chcę tych wszystkich ulgowych przejazdów czy przydziałów bo i tak nie korzystam. Ja chcę tyle zarabiać, żeby mnie było na to stać. No i w kapitaliźmie dostaje 1400 na rękę po odliczeniu 70% pensji brutto na podatki. A do lekarza czekaj 7 miesięcy albo dawaj 150 zł to będzie za tydzień.

===Nie mam nic do Obwodu Kaliningradzkiego. Wolę jak jest u Ruskich niż w lewackiej przyjmującej islamistów UE normującej każdą dziedzinę życia przepisami. Instrukcje obsługi noża, rękawiczek roboczych i kaloszy, ślimak to ryba słodkowodna, obora czystsza od szpitala, na wszystko kwitki, zezwolenia, koncesje, normy unijne, poprawność polityczna w stosunku do nie-Białych. Głupie picie piwa pod sklepem traktowane jest już jako wykroczenie ====u Ruskich tego nie ma.
Szczerze mówiąc to żałuję, że nie urodziłem się te 50 km na wschód ponieważ byłbym teraz po przeciwnej stronie barykady co nato i ue, miał silnego liczącego się w świecie przywódcę. Zresztą od siebie bliżej mam do Ruskich niż do Olsztyna.

Odnośnie formy wypowiedzi to nazywajmy rzeczy po imieniu. Po co wszystko na siłę ubierać w ładne słowa albo usprawiedliwiać?
Trynkiewicz jest pedofilem;
Waśniewska jest dzieciobójczynią;
Jarek jest prawiczkiem i wielbicielem kotów;
A Bolek jest zarozumiałym elektrykiem z Popowa, który wypowiada się tonem jakby co najmniej pozjadał wszystkie fakultety, rozsadzanym przez własne ego.
To nie żadna złośliwość, najzwyczajniejsza w świecie próba stworzenia profilu psychologicznego na podstawie znanych faktów.

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 22:24 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

Mikrusiarz daj mi jeden przykład kraju gdzie sprawdza się kapitalizm i ludzie żyją godnie (ale ludziom, nie oligarchom).
I druga rzecz, jak sobie wyobrażasz tą mityczną dekomunizacje ? Mieli rozstrzelać wszystkich którzy byli w parti ?
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

To może ja wyręczę mikrusiarza

Kraj z kapitalizmem w którym ludziom godnie się żyje: Dania (gdzie socjalizm, owszem jest, ale dotyczy kwestii społecznych)
Dekomunizacja była w czechach. Osoby z poprzedniego systemu miały mocno ograniczoną możliwość pełnienia funkcji publicznych-ale do rozwijania tematu nie mam kompetencji.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 22:25 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ