Nowa Syrena z Nysy/Toronto

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Kain jak tam Syrena Sport? Jeździ?
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

w 2012 roku mogliśmy na rajdzie Barbórki oglądać właśnie jeżdżącą Syrene sport na bazie Triumpha spitfire, kilka miesięcy wcześniej - 1 maja była prezentowana pierwsza w historii jeżdżąca kopia S. Sport. Oby dzisiejszy Majdan w Warszawie nie pokrzyżował planów organizatorom tegorocznej edycji imprezy Rajdu Barbórki...

a jeżeli chodzi o tę naszą Syrenę Sport z Białegostoku to nowe info niebawem Panowie, będzie coś ekstra dla realnych Syreniarzy z Forum
(z wyjątkiem tego jakmu tam... gieroy)

zdradzę tylko, że to coś dla fanów małych gadżetów :)
Ostatnio zmieniony 2015-12-13, 01:37 przez Kain, łącznie zmieniany 2 razy.
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Kozak90 pisze:Kain jak tam Syrena Sport? Jeździ?
Widzisz jaką dostałeś odpowiedź? - kilkadziesiąt słów i 0 treści.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Łoj tam łoj tam w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że jest to nic innego jak kalka stylów Mini, Porsche i Fiata 500 z Syreną mająca tyle wspólnego co Peugeot 106 [prototyp nowego modelu Syreny ukradziony naszym inżynierom przez PSA] ==pisze o tym Andrzej Śrubak w swojej książce pt. "Sto lat sukcesów polskiej motoryzacji" :)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

Ehhhh... kolego KIEROWCA. Patrz: Arrinnerę krytykowali a jeździ, Nowy Polonez wyjedzie to też nie będzie na nim suchej nitki, pojawi się kolejna replika repliki Sporta czy jakaśtam Syrenka z Kutna lub na EURO - będzie tak samo...

Obrazek

jedni robią projekt 5 miesięcy, inni 15 lat, jedni za 500.000 zł od sponsora inni ciułają nim cokolwiek odłożą na projekt, zawsze jednak znajdzie się ktoś kto będzie gadać, u nas w Białymstoku tak jest ... co byś i jak nie zrobił to i tak ludzie gadają
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jedni robią w rok inni 15lat? No i dobrze, nikt cię nie pośpiesza. Tylko przyznaj co robisz.
Napisz ,że narazie nic nie robisz bo Ci sie nie chce albo nie masz sponsora. Albo,że masz skład chemiczny lakieru i żeberko kołpaka i jesteś mega dumny z tego.....Albo napisz,ze krytykowałeś na maxa wszystkich a nie masz nic.... Czy to takj trudno zrobić,żeby być szczerym jak ktoś grzecznie pyta? Ja Ci mogę napisać szczerze na jakim etapie sa wszystkie moje projekty....
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

Cześć witaj kolego Kozak, już na samym początku 3 lata temu zastrzegłem, że będą długie przerwy w publikacjach na Forum, zwłaszcza, że zaczynałem pracę kierowcy zawodowego za granicą więc wiedziałem jak to będzie z czasem i jak jest. Nie uda Ci się też mnie sprowokować.
Widać, na odległość ingerencję fundacji im. Cezarego Nawrota w treść forum po raz kolejny.
Ja dostawałem propozycje atakowania za pieniądze - oczywiście odmowa.

Każdy doskonale pamięta sprawę z Wódką. Zaatakowany miał być w tamtym czasie p. Mirek Mazur z Lublina podejrzewany o branie udziału w tej kampanii (wiedziałem o jego chorobie) - obroniłem go biorąc całą tą agresję na siebie. W tamtym czasie zdradziłem kogoś żeby bronić kogoś. Zdradziłem tajemnicę i obietnicę - powiedziałem to nie pan Mirek, to my projekt Syrena Sport. Ciekawostką jest dla wielu na forum skąd Możejko wiedział wcześniej, gdy zaatakował po raz pierwszy.

Chętnie opiszę to wszystko dokładnie krok po kroku łącznie z publikacjami zapisów rozmów.
Nie chcę się tu przed Wami wybielić - absolutnie.

Wtedy jednak nie mogłem się bronić. Dziś wiem, że wszelkie zapisy treści korespondencji elektronicznych są dokumentami w świetle prawa, otrzymałem merytoryczne wsparcie kilku osób ze środowiska prawniczego.

Zaatakowany miał być w tamtym czasie też właściciel praw do marki Syrena p. Arkadiusz Kamiński AK MOTOR z Kanady - prawa te miały być temu panu odebrane. Sprawa jest wielowątkowa.

Zostaliście Panowie zmanipulowani przez grupę ludzi finansowanych w do dziś niejasny sposób - działających pod przykrywką szlachetnej fundacji z pięknymi hasłami w opisie. Nie tylko Wy z resztą.

Najważniejsza będzie jednak publiczna rozmowa z Marcin Możejko - forumowy użytkownik marcinm - Szczecin Mikomax Syrena Sport Rekonstrukcja, prezes organizacji fundacja Cezarego Nawrota, którego w imieniu rodziny i przyjaciół Pana Mirosława Mazura, mojego ojca Edwarda, innych ludzi i swoim zapraszam na Forum Syreniarzy.

Zapraszam Pana Możejko do rozmowy publicznej. Najlepiej w wątku: KLUB MIŁOŚNIKÓW SYRENY SPORT. To zaproszenie to jednocześnie Apel.

Zapraszam p. Artur Markowski Łódź - arturro marr, który jak się okazało ma wiele wspólnego z tajemniczym Muzealnikiem z Falenicy. :)

Szacunek dla Syreniarzy,
Szacunek Kozak90, Yanosik, Hebel, Lesiu, KIEROWCA, Mateusz

[ Dodano: 2015-12-13, 08:59 ]
Powróćmy jednak to tematu Syrena z Nysy/Toronto w tym miejscu
Ostatnio zmieniony 2015-12-15, 01:40 przez Kain, łącznie zmieniany 3 razy.
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

świetny materiał kicaj ! w końcu rozmowa na temat
Ostatnio zmieniony 2015-12-14, 09:02 przez Kain, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Skoro tak Ci się spodobało, to masz tutaj jeszcze krótki materiał z WP i kilka słów pana Kamińskiego.

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Sylen ... aid=1161c7
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Kain, Mnie nie interesują ataki, manipulacja itd. Nikt mi nie płaci ani nic. Ja Cię proszę o informację na jakim etapie jest Twoja replika....Tylko tyle. Czy to tak dużo?
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

Nie, to nie dużo i żadna tajemnica. Cały czas etap modelowania 1:1 (budowa modelu od nowa już bez styropiany...) + budowa foteli (to już duży progres) poszukiwanie i zakup detali wyposażenia wnętrza zgodnych z duchem epoki, drugi komplet opon Degum 5.25-16" z 1959 roku, ciułanie pieniędzy na projekt.

Publikacje będą w kolejności: Prasa drukowana > Internet > Facebook > Forum
- sprawa prozaicznie prosta: Na artykułach w prasie można zarobić pieniądze - a te przeznaczyć na dalszy rozwój.

Duży krok do przodu to nawiązanie barteru z kilkoma producentami, m.in. włókna szklanego. Niestety nie obędzie się bez reklam dookoła, w tle jak i na gotowym modelu z laminatu.

Finalny efekt prac będzie będzie makietą - statyczną, nie jeżdżącą o własnych siłach, bez układu napędowego.
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

http://moto.onet.pl/aktualnosci/syrena- ... iac/lvs0zj
Syrena Meluzyna R - można już zamawiać

Syrena Meluzyna R już jest dostępna na zamówienie. Producent ujawnił więcej szczegółów na temat pojazdu oraz jego cenę.

Meluzyna R jest pierwszym jeżdżącym modelem, który po latach przywraca do życia nazwę Syrena, a do tego pierwszym, który można kupić. Firma AK Motor, która stoi za odrodzeniem pojazdu, zdecydowała się rozpocząć budowanie swojej gamy od modelu sportowego.
Syrena Meluzyna R zadebiutowała w grudniu w Warszawie podczas Rajdu Barbórki. Budową samochodu zajęła się firma Proto Cars w Nysie, założona przez znanego kierowcę rajdowego Pawła Dytkę.

Pojazd nawiązuje wyglądem do oryginalnej Syreny zaprezentowanej w 1955 roku i jest całkowicie ręczną robotą. W ofercie znajdzie się limitowana edycja 25 egzemplarzy auta. Każdy z nich zostanie wykonany zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Producent postarał się pozostać blisko zapowiadanej wcześniej ceny. Meluzynę R można kupić od 60 tys. euro (ok. 260 tys. zł).

Dwumiejscowa Syrena Meluzyna R mierzy 4037 mm długości, 1821 mm szerokości oraz 1439 mm wysokości, natomiast rozstaw osi wynosi 2508 mm. W modelu zastosowano konstrukcję rurową. Masa została ograniczona do 1100 kg.

Aby wprawić pojazd w ruch, wykorzystano 4-cylindrową, turbodoładowaną jednostkę generującą ponad 400 KM mocy. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła.

Nowej Syreny niestety nie zobaczymy na polskich publicznych drogach, gdyż jest ona przeznaczona wyłącznie na tory wyścigowe. Mamy nadzieję, że na ulice wyjedzie kolejny model marki. AK Motors ma bowiem w planach bardziej "cywilne" wersje pojazdu, takie jak Syrena Meluzyna, Syrena Kabri i Syrena Ligea.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a na zółte bym jej nie postawił?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Kombinuj... ale to jest coś, co nigdy nie miało homologacji na drogi publiczne. Sama nazwa, że "Syrena", to trochę za mało (?) ... Może by się udało jako część kolekcji, hmmm?
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
ODPOWIEDZ