Syrena 105L wraca na drogi! :)

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Krzysztof15
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 30
Rejestracja: 2015-07-13, 23:04
Lokalizacja: Praszka

Post autor: Krzysztof15 »

Przy wszystkim w takich cenach będzie ciężko, ale mi się nie spieszy, może się ktoś znajdzie. Ja też z kasą cienko stoję, ile uciułam, tyle wydaje..
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

poduszki zostaw koniecznie !!!!!!! bo będzie dramat !!!w handlu są poduszki do syreny ale naprawdę od żuka- i robi się wytrząsarka do pustaków
zibi
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-12-04, 23:43
Lokalizacja: Białogard - Gościnko
Kontakt:

Post autor: zibi »

poduszki zostaw koniecznie !!!!!!! bo będzie dramat !!!w handlu są poduszki do syreny ale naprawdę od żuka- i robi się wytrząsarka do pustaków
Jack chodzi o poduszki skrzynki i silnika ? Jeśli tak to jak sobie z tym poradzić bo gdzieś czytałem że z tym lipa, u siebie mam wywalone i przed remontem miałem wytrząsarkę. Na wiosnę będę wkładał silnik który przejedzie kapitalkę i muszę ten temat jakoś opanować.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Z poduszkami nie słuchaj głupot. Problem jest jeśli wymienisz tylko dwie poduszki np. silnika. Jak wymienisz wszystkie cztery poduszki i dodatkowo centralną skrzyni biegów na współczesne (czytaj żukowskie) będzie wszystko OK.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

Z poduszkami nie słuchaj głupot. Problem jest jeśli wymienisz tylko dwie poduszki np. silnika. Jak wymienisz wszystkie cztery poduszki i dodatkowo centralną skrzyni biegów na współczesne (czytaj żukowskie) będzie wszystko OK

pod żadnym pozorem nie wymieniać starych poduszek !!!!!!!!jeżeli są ok,, one mogą być takie lekkie galarety!!! -poduszki od sarny były przykrecane do ramy na cienki gwint


co do żuka- po zmontowaniu 4 poduch od żuka jest masakra- a głównie te sa oferowane w sprzedaży (zwykły gwint) guma twarda i silnik ani nie bujnie i wszystko przechodzi na karoserie

co do pisania głupot- to ile waży cały zespól nap. od żuka a ile od sarny ???


[ Dodano: 2015-12-03, 22:35 ]
tam jest część cytatu reszta moja twórczosć - poduszek nie wymieniać- jeżeli nie ma wyjścia to szukać z cienkim gwintem i gumą, która da się wcisnąć paznokciem !!!
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Linkę sprzęgła patrz na polmozbytbielsko.pl. Haczyki sprężyn sobie spokojnie dogniesz. Sprężynę raczej będzie ciężko dopasować, więc chyba szukać oryginalnej.
Co do kołpaków to przeglądaj na bieżąco aukcje. Mi się udało niedawno dostać nowe kołpaki, za mniej więcej cenę o jakiej wspominasz. Niby nowe, ale jak się dokładnie przyjrzeć to fabryka ten chrom kładła już byle jak, więc ideałów tak na prawdę nie ma :devil3 Tutaj raczej nikt ich za tyle nie sprzeda. Ktoś wystawił znalezione w szopie, nie handlarz i akurat nikt się o nie nie bił. Okazje się czasem jeszcze zdarzają.
Syrena 104, Syrena Bosto
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Krzysztof15 pisze:
Proszę o rady, nie znam nikogo kto ma Syrenę i chętnie się podzieli radami. Pozdrawiam!
Blisko ciebie remontują syrenę , fajne chłopaki wesołe

droga 491, Dębie-Popów

swego czasu też zamieszczali tu posty oraz temat gdzieś 1.5 roku temu
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

"Jack" teraz sprecyzowałeś. Ja nie wiedziałem o istnieniu dwóch rodzajów poduszek. Przypadek sprawił, że mam komplet tych miększych i wszystko jest w pełnym porządku.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Shimek
-#Junior
-#Junior
Posty: 111
Rejestracja: 2013-03-25, 15:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shimek »

Miałem w łapach te twarde żukowskie to niewiele się to różni od klocka drewna xD Naprawdę kawał twardej gumy...

Co do dekli ja prawdziwe nówki z metkami i idealnym chromem wyrwałem za 400, licytacja na allegro :)
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

tak jak pisza przedmowcy, jak guma twarda, to czy zmienisz 2 czy komplet to i tak bedize telepac, sukac starego towaru z miekka guma, sam sie na to nacialem
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Krzysztof15
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 30
Rejestracja: 2015-07-13, 23:04
Lokalizacja: Praszka

Post autor: Krzysztof15 »

Mam ferie, robie robotę :) Czyszczę i wybieram elementy do ocynku, kupuje jakieś części i tak się robi, mam miesiąc na rame i silnik. Buda sobie spokojnie czeka :) Jeśli chodzi o pytania to
-czy kupić nowe azbestowe okładziny hamulcowe czy dorabiać w firmie, jak Mike? Może macie jakiś pomysł
-Przednie poduszki są gumowe elastyczne, tylnie już się rozjeżdzają..
-Pospawałem tylnie drążki reakcyjne, jak myślicie czy spawy wytrzymają? (pręt gwintowany M10). Nie chce żeby urwały się koła przy 100km/h :x
Kurde, żeby tak na szybko napisać to już nei pamietam, pozdrawiam! :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Dorób sobie w firmie, daj spokój z tym azbestem. :faja
No chyba, ze masz sporo wolnego czasu żeby sie pobawić w nawiercanie otworów pod nity, pózniej nitowanie, a w miedzy czasie pęknie Ci jedna albo dwie wykładziny :piwo:
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

1 - azbestowych na oficjalnym rynku raczej już nie kupisz, natomiast dalej są w sprzedaży okładziny na metry. Z nich bez problemu dorobisz okładziny do syreny.
2 - jeśli mówisz o poduszkach silnika i skrzyni to większość ludzi z forum uważa że współczesne są za twarde. Ja jednak mam odmienne zdanie. Dlatego proponuję wymianę wszystkich 4 sztuk na nowe współczesne oraz wymianę centralnej stabilizującej pod skrzynią biegów. Dostępna jaki tuleja resoru ŻUK. Tak jak pisałem powyżej nie wiem czy istnieją różne rodzaje ja nie sprawdzałem być może mam te miększe choć w sklepie pokazałem poduszkęi dał mi od żuka.
3 - jeśli spawy są zrobione profesjonalnie to powinno wytrzymać gdyż fabrycznie części gwintowane były do spawywane do pręta. Ja jednak osobiście proponuję zakup pręta ze stali konstrukcyjnej o średnicy fi 17 (o ile dobrze pamiętam) oddanie go do tokarza żeby dorobił od nowa całe drążki z jednego kawałka. Tak jak piszesz szkoda zdrowia/życia za oszczędność kilku złotych.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

SUPER.DAWID, te drązki ma polmozbytbierlsko oraz chyba motonita :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Owszem mają. Jednak drążki z polmozbyt są dużo droższe niż opcja powiedziana przeze mnie a do tego mam sporo zastrzeżeń co do jakości i ich wykonania. Jak sam pręt jeszcze by uszedł to podkładki trzymające gumy są katastrofalne i na 100% nie będą dobrze trzymały gumy na miejscu. Nie mówiąc o ich kompletności.

O drążkach "motonity" nie będę się wypowiadał bo najprawdopodobniej ich nie widziałem.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ