Ile waży rama

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Ile waży rama

Post autor: pietrekder »

Witam
Mam pytanie, ile dokładnie waży sama goła rama? Taka jaką się przygotowuje do piaskowania, czyli pozdejmowane i poodkręcane możliwie wszystko co się da.
Bo się zastanawiam jaki byłby koszt cynkowania ogniowego takiej ramy.
Zaproponowano mi koszt 3.50zł/kg + 8% za cynk + 23% VAT.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Nie wiem ile dokładnie waży rama ale cenę za cynkowanie to masz z kosmosu. Poszukaj w starych tematach bo ktoś już się o to pytał i tam była podawana dokładna waga.
U Nas średnia cena cynkowania ogniowego to 1,60 netto za kg. Jak masz dobre znajomości to możesz to zrobić dużo taniej. Ja za cynkowanie swojej przyczepy płaciłem 1,00 zł netto za kg.
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

Około 65 kg.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

tyle ze to spory gabaryt i moze dlatego taka cena
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

sereniarz(atom1), w cenie którą podałem w poprzednim poście cynkowałem element 1,2m szeroki, 3,8m długi, 0,5 wysoki.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

No faktycznie, to u mnie trochę drogo, z tym że to jest ocynkownia u mnie w mieście, więc koszty transportu w zasadzie zerowe :-) Może się zdecyduje, bo rama była spawana więc pewnie takie zabezpieczenie byłoby przydatne.
Dziękuję za pomoc :-)
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

pietrekder, zrobisz raz porządnie i masz na jakiś czas ten element z głowy.
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

kolega oddawał w tym roku, ramę z syreny do ocynku, właśnie do chrzanowa. kosztowało chyba 2,50/kg brutto, ale bez obróbki przed i po cynkowaniu.
wyszło tak, że ja nigdy w życiu bym się nie zdecydował na cynkowanie ogniowe. pełno sopli, trochę zacieków, miejscami ocynk schodził, tak jakby jakieś zanieczyszczenia były pod spodem. do tego wypalili dziury w ramie, żeby w profile się też wlało. :fire jak już ocynk, to tylko galwaniczny.
ramę ważyli po zrobieniu i wyszło 80kg.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Zapytaj się tylko czy nie będą chcieli wiercić dodatkowych dziur. Bo mi marudzili że cynk się nie wleje do środka przez fabryczne otwory. Dlatego odpuściłem temat cynkowania.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Nie rozumiem tylko co za fachowiec przyjął element do cynkowania ogniowego bez przygotowanych otworów.
maciejowski, to jest normalne że przy cynkowaniu takich elementów zawsze znajdzie się jakiś sopel lub zaciek cynku. Trzeba później poświęcić trochę czasu i wszystko sobie dobrze doszlifować i doczyścić.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Kurcze, no to nie wiem. Wcześniej na forum ktoś już mówił że cynkował ogniowo ramę i było super. Tylko faktycznie wymagało wywiercenia kilku dziur. Może tutaj coś im nie wyszło?
Hmm, jak swoją ramę obracałem, to słyszałem jak tam w środku coś się przesuwa i szura, jakieś "śmieci", nie wiem czy to by miało jakis wpływ na ocynk, czy takie coś to normalna rzecz?.
maciejowski a ten kolega nie ma jakichś zdjęć jak to wyglądało?
A swoją drogą to wydawało mi się, że w takich zakładach jest jakiś technolog, który nawierci takie dziury i najlepiej wie jak to zrobić.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Rozpatrzył bym jeszcze kwestię zabezpieczenia ramy po cynkowaniu. Jak zostawisz sam cynk to piasek i ewentualne błoto, które zawsze może się zdarzyć i tak wypiaskują nawralgiczne punkty. A na cynkowaną powierzchnię samej konserwacji nie położysz bo i tak odpadnie. Więc trzeba by było i tak ją odseparować jakimś podkładem, a to wiadomo zaczyna robić koszty.
Puki co według mnie jedynym plusem z cynkowania jest zabezpieczenie wnętrza ramy chociaż i tak nie wiadomo jak rama jest skorodowana w środku. Jeśli poważnie to cynk na korozję nie bardzo ma sens bo ruda i tak będzie działać pod cynkiem.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Nie no ja już sobie zakupiłem lakiery do malowania ramy. Więc tak czy siak, na ocynk bym położył. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś składał skarpetę z ramą w gołym ocynku :-P
Ja tak dam: podkład epoksydowy + podkład akrylowy + baranek + podkład akrylowy + lakier czarny RAL9005.
A z tym ocynkiem to zobaczę.
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

ja widziałem rame po cynkowaniu ogniowym i wyglądała świetnie a otwory to wiercili sami w cynkowni a robił to avetom do swojej 101
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

necki pisze:ja widziałem rame po cynkowaniu ogniowym i wyglądała świetnie a otwory to wiercili sami w cynkowni a robił to avetom do swojej 101
:ok2
ODPOWIEDZ