Czarne tablice, czy ktoś to jeszcze tłoczy?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Czarne tablice, czy ktoś to jeszcze tłoczy?

Post autor: DarioRec »

Witam,
szukam w necie informacji, czy gdzieś w Polsce można jeszcze dorobić czarne tablice rejestracyjne. Firma która robiła to w Gdańsku, wraz ze zmianą wzoru tablic zezłomowała stare matryce i tłoczniki.
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Manufaktura blach tloczonych ale nie wiem czy robią trzy literowki czy tylko starsze bo jak by nie patrzył czarne są jeszcze w użytkuwięc można to pociągnąć pod podrabianie
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Dzięki adameo2,
nie znałem tej firmy, ciekawa oferta ale niestety, robią tylko do 1976 roku, czyli dwuliterówki.
Gdy czarne tablice były urzędowymi, wystarczyło okazanie dowodu rejestracyjnego w takiej firmie i można było dorobić tablicę.
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

Darek a może spróbuj tam gdzie można kupić tablice dla nowożeniców..Jak dobrze zagadasz to powinni Ci dorobić
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Jarko,
sprawdzałem w Gdańsku, namiar od Ciebie to jest firma Unital, niestety tylko białe na zlecenie UK.
Wystarczy żeby ktoś wytłoczył nr. na blasze, malowanie to szczegół, można spokojnie samemu ogarnąć.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

DarioRec pisze:Jarko,
sprawdzałem w Gdańsku, namiar od Ciebie to jest firma Unital, niestety tylko białe na zlecenie UK.
Wystarczy żeby ktoś wytłoczył nr. na blasze, malowanie to szczegół, można spokojnie samemu ogarnąć.
Kwestia czy zależy Ci na tym aby koniecznie tablica była blaszana. Kilka lat temu dorobiłem sobie we własnym zakresie- na dociętej pod wymiar pleksi nakleiłem litery wycięte ze specjalnego kartonu na wzór czcionki dla tablic 1976-2000, później farba i gotowe. Poza tłoczonym znacznikiem urzędowym pośrodku ciężko było ją odróżnić od oryginału.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

DarioRec, są firmy, i podeślę jak znajdę kolege który wytlaczał tabliczkę ;)
poszukaj na frum o maluchach, użytkownika dieludolfs ;)

[ Dodano: 2014-02-19, 17:54 ]
DarioRec, łap ;)
http://www.ago.konst.pl/oferta.html
koszt 55zł od tablicy ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tablice kupisz bez problemów

np tu

http://allegro.pl/tablice-polskie-rejes ... 12611.html
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Mateusz pisze: Kwestia czy zależy Ci na tym aby koniecznie tablica była blaszana. Kilka lat temu dorobiłem sobie we własnym zakresie- na dociętej pod wymiar pleksi nakleiłem litery wycięte ze specjalnego kartonu na wzór czcionki dla tablic 1976-2000, później farba i gotowe. Poza tłoczonym znacznikiem urzędowym pośrodku ciężko było ją odróżnić od oryginału.
Odwiedzę z nimi WK, wolę żeby jednak były metalowe. Choć pamiętam że kiedyś spotykało się tablice z tworzywa ze znakami z białego plastiku, były też plastikowe "puste" w środku, miały przód z wytłoczonymi znakami i płaskie plecy a całość była zgrzana na obwodzie.

[ Dodano: 2014-02-20, 02:47 ]
Marek.K. pisze:DarioRec, są firmy, i podeślę jak znajdę kolege który wytlaczał tabliczkę ;)
poszukaj na frum o maluchach, użytkownika dieludolfs ;)

[ Dodano: 2014-02-19, 17:54 ]
DarioRec, łap ;)
http://www.ago.konst.pl/oferta.html
koszt 55zł od tablicy ;)
dzięki Marek,
rozumiem że w tej firmie kolega z forum maluchów dorobił?

[ Dodano: 2014-02-20, 02:50 ]
Magister pisze:Tablice kupisz bez problemów

np tu

http://allegro.pl/tablice-polskie-rejes ... 12611.html
dzięki Magister za namiar,
zadzwonię i sprawdzę czy zrobią, na zdjęciach z aukcji mają czarne, więc jest szansa.
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Z 5 lat temu dorabiałem tablicę do mojej Syreny. Jakbym przeszukał pocztę to bym znalazł namiar na człowieka który to zrobił, było to wysyłkowo, podałem numery, wpłaciłem pieniądze a po tygodniu miałem tablicę u siebie.
Jest 1 szczegół: nie wiem czy wszystkie, ale moje oryginalne czarne tablice miały mniej więcej po środku taki jakby stempel wytłoczony, nie bardzo mogłem go odczytać ale jak na mój nos był to jakby taki znak "oryginalności". Jeżeli ktoś ma jeszcze oryginalne czarne blachy to prośba żeby zerknął czy też ma taki znaczek.
Tablica która została mi dorobiona (zrobiłem jedną bo drugą miałem w stanie idealnym, zniszczona była tylko ta z przodu auta) takiego znaku już nie ma, po prostu jest to pomalowany kawałek aluminium z wytłoczonymi numerami, identyczną "czcionką" i rozmiarem jak oryginalne. Nie wiem czy brak tego przetłoczenia ma jakieś znaczenie, w każdym razie szanse że przy kontroli drogowej ktoś się będzie temu przypatrywał są nikłe.
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

ja mam tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ja mam ministerstwo komunikacji ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Takie znaczki były na nowych tablicach z końca lat 90 tych /tablice często aluminioowe/. Wcześniej były stalowe, tłoczone z dość grubej blachy, bez żadnych znaczków, takie miałem na początki lat 90 tych na maluchu. Spotykało się również tablice palstikowe identyczne jak te metalowe, tylko z cienkiego plastiku. Widziałem również plastikowe z nakejanymi? plastikowymi literkami. Było to w latach 80 tych.
Mowa o tablicach 6-cio znakowych czarnych.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kolega Arturek pokazywał mi jakiś czas temu tablice od swojej Syreny 104. W tamtych czasach było tak, że nie zawsze dawali tablice. W Krakowie dostał tablice w urzędzie, ale kiedy zmienił miejsce zamieszkania dostał tylko nowy numer rejestracyjny i trzeba było dorobić sobie tablice w jakimś zakładzie.
U siebie mam trzy rodzaje tablic czarnych. Od R20, najprawdopodobniej z lat 70-tych, na płaskiej, grubej, tłoczonej blasze, z zaokrąglonymi rogami. Tablica z lat 90-tych od Żuka z tłoczonym stemplem i napisem Ministerstwo Komunikacji (zapewne tablica wydana przez urząd), ta tablica jest na cieńszej blasze żelaznej, z normalnymi rogami, i z takim rantem dookoła, jak we współczesnych tablicach. Ostatnie tablice są to warszawskie od Syreny, wyglądają tak jak te krakowskie od Żuka, ale zamiast stempla Ministerstwo Komunikacji jest odbita Syrena i 94. Są wykonane z aluminium.
Widziałem też tablice z naklejanymi białymi literami z tworzywa sztucznego.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

michalalex pisze: Tablica z lat 90-tych od Żuka z tłoczonym stemplem i napisem Ministerstwo Komunikacji (zapewne tablica wydana przez urząd), ta tablica jest na cieńszej blasze żelaznej, z normalnymi rogami, i z takim rantem dookoła, jak we współczesnych tablicach.
Czy aby na pewno stosowano stalowe tablice po 1976 roku?
Moja Syrena w 1977 dostała duże tłoczone plastikowe tablice. W 1979 r widziałem tablice plastikowe z przygrzanymi czy przyklejonymi literami/cyframi, później pojawiały się w 1991r. plastikowe z wkładką z pilśni. Aluminiowe pojawiły się gdzieś około 1997 roku.
ODPOWIEDZ