skrzynia od dacii???

patenty, przeróbki, ulepszenia
kozak
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-01-25, 18:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

skrzynia od dacii???

Post autor: kozak »

czy do syrenowskiego silnika pasuje skrzynia ze sprzeglem od dacii???
kozak
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-01-25, 18:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: kozak »

ktos tu kiedys wspomnial ze skrzynia syreny pasi do silnika od dacii wiec moze na odwrot tez da rade...???
Kupię używaną blacharkę do SYRENY-podgnite,uszkodzone itp.
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

ten temat szybciej rozgryzą posiadacze wartburgów 353, bo oni wstawiają silnik Dacii do Wartburga ( nie wiem jak robią ze skrzynią).
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

kozak pisze:tos tu kiedys wspomnial ze skrzynia syreny pasi do silnika od dacii wiec moze na odwrot tez da rade.
Dobre! :D
Coś żeś usłyszał i dorabiasz do tego teorię... Silnik 1300 z Dacii jest często montowany Wartburgach a i zdaża siew syrenach ze względu na jego niewielkie wymiary. Montuje się go jak serię, wzdłużnie, dorabiając flanszę pomiędzy skrzynią a silnikiem. Ludzie się na to decydują z prostej przyczyny. łatwiej wymienić sam silnik do seryjnej skrzyni niż kombinować z wymianą skrzynia a co za tym idzie przeróbką półosi, mechanizmu wybierania biegów.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Dulek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 88
Rejestracja: 2006-01-01, 15:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Dulek »

Skrzynia pasuje tylko przerobic polosie zeby pasowaly ..... latwiej zalozyc silnik od daci na syrenowska skrzynie .... a wracajac do wynalazkow ... co chwila zawraca mi glowe dziadek, ktory chce mi sprzedac skrzynie biegow do syreny pod silnik skody... boowa z nim cos dyskutowal ale nie udalo mu sie z nim dogadac ....
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Ja nie znam Dacii, ale czy tam aby silnik nie jest montowany poprzecznie? Bo jeżeli tak, to mówienie, że skrzynia spasuje, to pieprzenie głupot.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Wojt pisze:Ja nie znam Dacii, ale czy tam aby silnik nie jest montowany poprzecznie? Bo jeżeli tak, to mówienie, że skrzynia spasuje, to pieprzenie głupot.


Napisz kopią którego renault była dacia - mam knigę pod ręką, sprawdzę. Choć wydaje mi się że silnik był wzdłuż, jak w (prawie) wszystkich autach z tamtych lat.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

R12
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

W sumie - po co książka.... ;)

Obrazek

Skrzynka:

Obrazek
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

No, wzdłużnie. To jest szansa, że może pasować.

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 11:21 pm ]
Ale skrzynka jakaś długaśna (odległość od półosi do dekla) na moje oko, to nie wejdzie, chyba, że ścianę grodziową wytniesz :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Dla mnie to są wszystko spekulacje czy taki motor czy inny, czy wzdluż czy w poprzek a może na ukos - jest to na zasadzie jedna baba drugiej babie.
Z moich obliczeń wynika, że żaden motor czterogarowy rzędowy nie wejdzie przed oryginalną skrzynię Syreny BEZ przeróbek pasa przedniego. Syrenowski trzygarowy ledwie się mieści, praktycznie nie ma tam żadnego zapasu.
I teraz nawet najmniejszy czterogarowy będzie o jakieś 7cm dłuższy od motoru syrenowskiego. Tyle akurat wynosi średnica cylindra w małych silnikach i właśnie o ten jeden cylinder, nowy motor będzie za długi żeby się zmieścić. Dodatkowo dojdzie jeszcze grubość flanszy. (w 4T jest jeszcze z przodu napęd rozrządu ale z grubsza zajmuje on tyle samo miejsca co wystający do przodu syrenowski aparat zaplonowy)
Jedyna szansa to V6 albo V4 :mrgreen:
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Gieroy pisze:jest to na zasadzie jedna baba drugiej babie.
Ale zdaj sobie sprawę, że to właśnie tego typu dyskusje, bo przynajmniej z mojej strony to nawet przez myśl mi nie przechodzi, żeby psuć syrenę jakimiś przeróbkami :? . To jest klasyk, a nawet w myśl prawa zabytek (poza ostatnią serią), a nie samochód do codziennej jazdy (zaraz się odezwą co po niektórzy :mrgreen: ale wisi mi to) i ma być jak najbliższy oryginałowi jak wyjechał z fabryki.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ja tez wtrace swoje 3 grosze. Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze nie zamierzam w swojej SYRENIE 104 zmieniac silnika bo uwazam ze jest 2T syrenowski poprostu tam powinien byc. Ale GIEROY chcialby jakigos V4 lub 6 to moze by sprubowac V4 od ZAPOROZCA jest stosunkowo krotki i niezbyt szeroki i oile dobrze pamietam jest jest chlodzony powietrzem no i umieszczony wzdłóz tylko chyba niestety z tylu tak jak w maluchachale nie jestem pewien bo wkoncu to motorow go wsadzaja.

:!: POZDRO :!:

PS ZAZNACZAM ze ja bede mial orginalny silnik w mojej SYRENIE 104 8)
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
kozak
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-01-25, 18:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: kozak »

nikt nie mowi o psuciu syreny.zle by bylo gdybym oddal ja na zlom czy robil cabrio... a skrzynia biegow jest wymienialna wiec mozna bez problemu wrocic na orginal-to dla wiadomosci bulwersujacych sie "znawcow" ktorzy sami remontujac syrene wrzucaja alternatory,lakieruja swe auta na smieszne wziete z kosmosu nie orginalne kolry itp. badzcie konsekwentni albo przestancie sie madrzyc co niektorzy :evil: wiec jak z ta skrzynia od dacii??? bez flanszy pasuje,ewentualnie czy od wartburga podejdzie???zaznaczam-nie chce wymieniac silnika tylko skrzynke :ble:
Kupię używaną blacharkę do SYRENY-podgnite,uszkodzone itp.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

Podepne sie pod watek, tyle ze na odwrót: w ostatnim motorze na ostaniej stronie jest pokazany prototyp transportera rolniczego tzw "autofura" z syrenowską skrzynią i silnikiem diesla z andorii 2 cyl. 18 KM (wiem ze slaby) oznaczenie bodajrze 2C18 . Co o tym myslicie? Syrena z dieslem:) silnik ma dwa gary powienien wejsc.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
ODPOWIEDZ