Drganie kierownicy

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

sir pisze:Kaaamil z tym "szarpaniem" które opisujesz spotkałem się już w 3 syrenach. Występuje tylko na czwartym biegu przy niższych obrotach silnika, właśnie gdzieś w okolicach jakie podajesz. Nie mówię oczywiście, że tak ma być :)
====Czyli dokładnie w przypadku kiedy puścimy gaz ====samochód toczy się przez chwilę siłą bezwładności hamując przy okazji silnikiem a następnie znowu wciskamy.
Dźwignia wolnego koła zapewne wbita w dół w pozycję "ostre koło" [dobrze mówię???] i skrzynia się "gubi".
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Kaaamil »

Sprawdziłem, drgań nie ma podczas dodania gazu na luzie przy 60 km/h. Dzisiaj zamawiam końcówki drążków kierowniczych.
KIEROWCA, Nie mam linki do wolnego koła, ale tak- jest raczej w pozycji ostrego.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Kaaamil pisze:Sprawdziłem, drgań nie ma podczas dodania gazu na luzie przy 60 km/h.
===I nie powinno być :D Natomiast na włączonym biegu ---patrz powyżej, taka sytuacja jest szkodliwa zarówno dla motoru jak i dla skrzyni :::gorzej się on wtedy smaruje]. KIedy samochód toczy się siłą bezwładności należy kategorycznie wrzucać na luz ale nigdy popuszczać gazu doprowadzając tym samym do spadku obrotów silnika.

===Żeby było bardziej obrazowo jest to mniej więcej tak jakbyś zjeżdżał z góry rowerem z obracającymi się pedałami :lol:
Kaaamil pisze:KIEROWCA, Nie mam linki do wolnego koła, ale tak- jest raczej w pozycji ostrego.
====To na pewno bo na wolnym kole za Chiny ludowe nie mógłbyś jej odpalić na pych :devil3

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Kaaamil »

"KIedy samochód toczy się siłą bezwładności należy kategorycznie wrzucać na luz ale nigdy popuszczać gazu doprowadzając tym samym do spadku obrotów silnika" - tak, tak, nie jeżdżę na biegu bez gazu, trochę rozumiem budowę i działania silnika dwusuwowego :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

===To się chwali, masz ode mnie :piwo:

Po prostu czasami z przyzwyczajenia staram się wszystko opisać jak najbardziej "łopatologicznie" żeby później nie było żadnych nieporozumień :grinser

Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ