Listwy boczne z Allegro

(karoseria, blachy, lakierowanie)
premek
Posty: 16
Rejestracja: 2013-06-02, 09:35
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: premek »

KIEROWCA pisze:No bo wiesz Marku =======ogolnie panuje takie nastawienie ze jak byl moloch tylko Polski (PGR) to bylo zle. Teraz natomiast kiedy przychodzi moloch znajdujacy sie w rekach holenderskich i wykancza cale rolnictwo indywidualne w promieniu 50 kilometrow to juz jest dobrze.
Jak to wszystko kiedys zgodnie obok siebie koegzystowalo???? W kazdym miescie powiatowym mleczarnia albo zaklady przetworstwa. Mlyn, pom, silosy. Dworzec tetniacy zyciem. STW, Transbud. Niekonczace sie kolejki traktorow do skupu. :piwo

Propaganda jest w KAZDYM systemie ====patrz chociazby "wojna z terroryzmem". Od mniej wiecej 2000 roku nadrzednym celem srodkow masowego przekazu stalo sie udowadnianie ze za komuny byl tylko ocet a teraz niby jest dobrze. Unia wszystko nam da z nieba tak samo jak w 39 liczylismy na francuskich i angielskich "sojusznikow" i sie k... grubo przeliczylismy. Jezeli chcesz na kogos liczyc licz na siebie. Slaby nigdy nie dyktuje warunkow.

Teraz Polska nie jest w stanie wyprodukowac nawet motoroweru nie wspominajac o Syrenie. Jest juz po ptakach.
Kurcze. Ja tam wszystko rozumiem, ale tęsknić do syreny, jako "normalnego" pojazdu, braku czegokolwiek w sklepach, niemożności wyjazdu gdziekolwiek i ogólnej ch..ni mogą chyba wyłącznie osoby, które ten okres pamiętają z opowieści. Przepaść między "cywilizacją zachodu" a tym, co było naszą rzeczywistością była przeogromna. Teraz jeden z drugim płacze, że musi wziąć kredyt na mieszkanie, ale w 1983 wpisano by go na listę oczekujących i dostałby 45 metrów ze zsypem na klatce za kolejne 15 lat.
Najfajniejsze jest to, że mimo ogólnej nędzy długi rosły.
Nie, żebym nie marudził na to jak jest, ale naprawdę... Nie przeginajcie z wybielaniem okresu, w którym po 20 nie można było przebywać na dworze.
Już się nie mogę doczekać...
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

premek, ojciec mieszkał w mieście, nie narzekał, na początku tak ale potem szłeś pijany nawet ciebie nie okradli i nie skopali jak teraz srach wyjsć na ulicę w większym mieście samemu bo za chwilę natrafisz na obrońców uciśnionych
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

panowie chodz was znam zaraz posypia sie ostrzezenia
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Powinien temat przenieść się do działu politycznego, za komuny kur...a było tak suuuper, pieprzycie, że żal czytać... Kierowca i inni co mieli chyba rodziców i dziadków w PZPR. Moi starzy kupili uźywaną 103 bo nie stać było na 104 a o 105 nie wspomnę. Za mięsem i wędliną aby wykupić na kartki jeździliśmy do Warszawy i staliśmy w kolejkach, ojciec aby wykupić przydziałowy węgiel stał całą noc aby dopchać się do kasy w GS'ie, aby wyjechać na wakacje Syreną póki nie było jeszcze kartek a był bak do pełna w parzyste nieparzyste dni, jeździłem Komarem po okolicznych miejscowościach i zlewałem do kanistra, cement, papa był jak się napisało podanie do gminy w celach remontowych i czekało 2 lata na przydział. W okolicznych sklepach był ocet, chleb, mleko i nic więcej...!!!!! Papier do dupy pojawiał się okazyjnie !!!!!!!

Dalej piszcie o listwach bo o tym prawi temat .
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Mikrusiarz pisze:Moi starzy kupili uźywaną 103 bo nie stać było na 104 a o 105 nie wspomnę.
Wtedy wesoło nie było, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - przynajmniej masz starszy i ciekawszy model Syreny...

Ciekawe jak te listwy na tapicerkę wyjdą. To jest ten sam profil co na deskę, więc może kolega NOR pomyślałby o nich, bo na pewno parę osób by kupiło. Na jedno wychodzi chromować czy dorabiać nową. Ja bym się pisał na listwę na deskę i chyba na listwy tapicerki, ale na razie mam ważniejsze wydatki np. amortyzatory.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Właściwie najlepszą opcją byłoby wykonanie z nierdzewki, święty spokój i nie użerasz się z chromiarzami.

Więc jeśli NOR czyta.... niech robi listwy na deskę, każda Syrena oprócz R20 je ma.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

a jak wykoannie listwy na siedzenie do wsk ? to tak jakby 1,5 listwy do syreny (przednie) i jaka by cena tego wtedy by była ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
premek
Posty: 16
Rejestracja: 2013-06-02, 09:35
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: premek »

Marek.K. pisze:premek, ojciec mieszkał w mieście, nie narzekał, na początku tak ale potem szłeś pijany nawet ciebie nie okradli i nie skopali jak teraz srach wyjsć na ulicę w większym mieście samemu bo za chwilę natrafisz na obrońców uciśnionych
Widać za mało szłem pijany...
Już się nie mogę doczekać...
-N-O-R-
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2012-01-03, 22:20
Lokalizacja: Jasło

Post autor: -N-O-R- »

będzie listwa na tapicerke tylko w oryginalnym wykonaniu
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

-N-O-R- pisze:będzie listwa na tapicerke tylko w oryginalnym wykonaniu
NOR ruszyło coś w temacie listewek na tapicerkę?
-N-O-R-
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2012-01-03, 22:20
Lokalizacja: Jasło

Post autor: -N-O-R- »

Poczekajmy do 1 sierpnia- choć już cierpliwości mi brak
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ktoś tutaj na forum polecał firmę Galux, może im to zlecić, ewentualnie następne listwy.
Syrena 104, Syrena Bosto
-N-O-R-
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2012-01-03, 22:20
Lokalizacja: Jasło

Post autor: -N-O-R- »

Hej .Jeżeli możecie to powrzucajcie fotki ze zdjęciami zamontowanych listew. obojętnie czy progowych czy bocznych.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
ostmar
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-05, 18:25
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: ostmar »

Obrazek
Warszawa M20 1957
Warszawa 223 1971
Syrena 105 1974
Syrena 105L 1981
ODPOWIEDZ