Remont syreny 101 "SHERIFF"

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Klosze o takiej samej fakturze są w ruskich autach. Pytanie: jak sprawić, by znalazły się w Polsce?
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Takie Panowie trochę gadanie z dupy... są inne i tyle.

Są innej faktury, sam szukałem tych lamp ponad dwa lata (oczywiście mógłbym je mieć wcześniej, ale ceny w granicach 600zł za komplet mnie odstraszały). Pierwsze podejście to były rosyjskie wkłady, zdecydowałem się je kupić bo ich zamocowanie do odbłyśnika przypominały te polskie- mój błąd. One źle wyglądają, w środkowej części klosza mają jakieś dziwne wyżłobienia i taki jakby śmieszny kwadrat- ogólnie, wyglądają na tle oryginalnych symetryków blado i zbyt świeżo. Jeszcze te napisy CCCP... W dodatku w żaden sposób (bez rzeźby) nie da się ich umocować w polskich "garnkach"- które w lampach symetrycznych też są oczywiście inne od późniejszych. Nie mają całej "ramy" (zdjęcia niżej) z regulacją.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Później na allegro od kolegi kupiłem pierwszy komplet lamp, w dobrej cenie- jedna firmy SPES druga Zelmot (SPES są znacznie lepszej jakości) no i juz byłem zadowolony, po drodze wpadło już 6sztuk zaokrąglonych ramek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek (SPES)
Obrazek (zelmot)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i ostatnio zupełnym przypadkiem w garażu u jednej pani znalazłem komplet symetryków do remontu- jeden klosz zbity (ale mam na wymianę).
PODSUMOWUJĄC- ja bym czekał na okazję ale uparł się na oryginał bo np. dla mnie różnica jest drastyczna.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

O kur..a :klnie Ceny mnie roz... :npowiem
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Jeden idiota wystawi a reszta małpuje.
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Rany, ale tu gimbazjum się robi- wyzywanie od idiotów. Cena 600-700zł za te reflektory jest w sumie całkowicie uzasadniona, to nie są reflektory które się spotyka wszędzie, w tramwajach, w jelczach itp. Biorąc pod uwagę unikatowość przedmiotu i to, że samochody do których te reflektory są dedykowane już nie są warte "pińcet" i to, że są oryginalne, nowe, gdzie koszt pochromowania ramek, metalizacji odbłyśników i cynkowania obudowy wyniesie ok 400zł. to cena jest wysoka? Jak ktoś chce tanio (tak jak ja) to niech sobie szuka dwa lata. Śmietnik u kolegi w temacie- a powinna być rzeczowa wymiana informacji i pomaganie.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
mw
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2009-11-04, 22:11
Lokalizacja: śląskie

Post autor: mw »

PONY ma całkowitą rację. Jedni płaczą że takie stare a za tą cenę a ktoś inny po prostu kupi bez wahania bo go stać, są nowe a on potrzebuje. Współczesne lampy do jakiegoś tam forda czy hyundaia w serwisie pewnie kosztują drożej. A takich symetryków z owalnymi ramkami w serwisie od ręki nie kupicie.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

PONY007 pisze:Rany, ale tu gimnazjum się robi
Też to zauważyłem, przez co jakoś rzadziej zaglądam. Coraz mniej wartościowych tematów i rzetelnych informacji.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

nie zna człowieka a ocenia

od gimbazy trzymam się z daleka

a co Twego uzasadnienia ze warto tyle dać, to może na przykład za nowe blotniki do syreny tez warto dawać po 500zł za sztukę jak piszą na allegro ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Niezłą hipokryzję uprawiasz.
Marek.K. pisze:nie zna człowieka a ocenia
Obrazek
No właśnie... "idiota wystawi"

Swoją drogą, każdy inteligentny człowiek by już zamknął (mordę) i nie robił dyskusji w temacie kolegi, ale widać mam ocenić czy błotnik za 500zł to drogo? jeśli do 101 to:
Obrazek
Spać, bo pewnie jutro na 8.

Wystarczy poczytać w profilu parę twoich postów- one NIC nie wnoszą, zwykłe bicie piany. Post za postem.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Avetom, ten klosz ode mnie był taki jak powinien czy niestety asymetryczny? Ten gość od którego go miałem zachwalał, że jest bardzo stary, ale nie pamiętam czy miał akurat taką fakturę jak te. W każdym razie jak już Syrenka doczeka się takiego remontu to o lampy też warto zadbać. W każdym razie to nie jest nagląca sprawa, bo można je wymienić w każdej chwili.
Syrena 104, Syrena Bosto
Avetom
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-03, 12:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Avetom »

rama poszła do malowania za tydzień do odbioru jak ją przywiozę to się pochwalę. Ostatni miesiąc byłem w delegacji i mało co mogłem przy syrence działać.
Na zewnątrz
- piaskowanie
- 2x farba wysoko cynkowa EPINOX 21
- lakier bezbarwny
w profile zamknięte
- farba okrętowa na rdzę
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

No, no gratulacje. Jakbyś potrzebował pomocy to daj znać.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

tak sobie czytam temat i patrzę, że pas przedni chyba z mojej ś.p 102 :piwo:
ODPOWIEDZ