zzr2320

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

2TP pisze:Ale z opinią nt oleju jest jak z dupą - każdy ma własną :) Pozdrawiam!
Prawidłowe podejście :ok3 ====chociaż jak wiadomo w którą stronę by się nie kręcił :::dupa z tyłu heheheh. Moje przyzwyczajenie do LUX-a wynika jeszcze z czasów eksperymentowania z takimi wynalazkami jak Romety/WSK i sięga przynajmniej 12 lat wstecz.

===Po prostu tam do skrzyni wlewało się luxa który jak wiadomo jest także olejem do dwusówów ===i tutaj kółko się zamyka. Ponieważ dla mnie wszystko musi być możliwie jak najtaniej i na chłopski rozum zwyczajnie nie widziało mi się kupowanie dwóch oddzielnych olejów do paliwa i do skrzyni. :faja

===Nagar nie jest wbrew pozorom zjawiskiem do końca niepożądanym ponieważ w pewnym sensie "uszczelnia" silnik. Minusy to czarne okopcone świece wymagające częstego czyszczenia i przytykający się wydech z czasem odbierający moc. Np. swoim ostatnim Rometem stawiałem zasłonę dymną, wypaliłem w trzy miesięce dwa zbiorniki LUX-a wymieszanego w proporcji 1:20 ALE w każdą trasę woziłem ze sobą na wszelki wypadek wyczyszczoną świecę do podmiany [oczywiście Iskry F-75], butelkę ekstraktu i drucianą szczotkę okrągłą od wiertarki.

:::::::::::Tak na marginesie to "samostart" z ekstraktem jest najlepszym sposobem na odpalenie KAŻDEGO silnika, choćby nie wiem jak zasyfiałego!!!!!!!!!!!!! Jak już odpali to idzie, gorzej tylko jak zgaśnie w drodze :devil3

Pzdr :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Kapitan Zbik pisze:Natan, napisz jak teraz chodzi ta skrzynia po naprawie - łatwość wbijania biegów, czy nie wypadają, cichobieżność, itp. Ja cały czas wyczekuję na termin jak będę w Twoich okolicach żeby podrzucić Ci moją.
Szczerze? To jest tak: Po wsadzeniu skrzyni do auta wyskakiwała jedynka (trzeba ją było trzymać). Głośno szumiała na biegu jałowym; po naciśnięciu sprzęgła - cisza. Dwójka przestała zgrzytać dopiero po ujechaniu jakichś 2 km i im szybciej się jechało, tym bardziej intensywne było gwizdo-wycie (wg przeciętnego człowieka pewnie nie do zniesienia). Teraz, jak przejechałem może ze 150 km (ja duzo nie jeżdżę, bo nie mam za bardzo po co, ani kiedy), to wszystkie szumy i wycia są już na etapie bliskim zeru, więc mam nadzieję, że za jakieś 2 miesiące się to wszystko podociera. Ale jedynka pomimo różnych i podłużnych regulacji wyskakuje w dalszym ciągu... Wiem, że przyczyną tego jest objechanie poza normę sprzęgiełka I-go biegu tak na przesuwce, jak i na zębatce, i pluje pan Natan sobie w brodę, że mając kilka superzębatek i superprzesuwek na stole, wsadził największe gówno, bo "stare pewnie jest dobre, a nowego szkoda zakładać, bo kiedyś może tego braknąć". :klnie :klnie :klnie

Jest taki Ausdruck, że "szewc bez butów chodzi" i to się zgadza, bo nie wiedzieć czemu, zawsze mi się zdarza klientowi robić za dobrze (więcej niż ustawa przewiduje), żeby się cieszył, a sobie, to machnę ręką i w***** do auta jakieś stare ciulstwo... :evil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2013-04-28, 12:17 przez zzr2320, łącznie zmieniany 2 razy.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
aparatos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 815
Rejestracja: 2006-11-29, 23:52
Lokalizacja: LIGOTA / ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: aparatos »

Mogłeś nie przyjmować mandatu i iść do sądu!!

Mandat bardzo wysoki! Możesz też wskazać ubezpieczycielowi, że masz zastrzeżenia dot. kolizji i zasugerowąć, żęby poprosili o zapis z monitoringu.

Czesem Ubezpieczyciel od Twojego OC stara się wyjaśnić sprawę, żeby nie wypłacać OC.

Jeśli faktycznie to nie była Twoja wina - niestety brak okularów faktycznie mówi przeciwko Tobie.
http://rodzina.syren.pl
Syrena 104/105 '69
Syrena 105 Bosto '76
Syrena R20
Syrena 104 kabriolet '71
TRABANT 1.1
125p KOMBI
126p ST '79
126p el '96
Jawa 350
i kupa złomu w ogrodzie
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Masz watpliwosci to nie przyjmujesz mandatu. Proste. Rozrysuj sytuacje to moze wyjasnimy cos razem.
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Kozak90 pisze:Masz watpliwosci to nie przyjmujesz mandatu. Proste. Rozrysuj sytuacje to moze wyjasnimy cos razem.
To było tak, że wjechałem na stację, ale nie było wolnego dystrybutora z prawej strony, był wolny z lewej, więc zrobiłem typową nawrotkę, jak to wielu kierowców czyni.


Osoba, która nagranie widziałaby po raz pierwszy stwierdziłaby jasno, że jeden samochód nie widział drugiego i na odwrót.
Ostatnio zmieniony 2013-04-28, 12:18 przez zzr2320, łącznie zmieniany 1 raz.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Z tego co piszesz to Twoja wina lub współwina.Zależy czy np. babka podjechała i nagle stanęła i ty uderzyłeś czy razem jechaliście i nagle bum, czy Ty stałes a ona uderzyła?

Zależy co się stało w ostatniej sekundzie.

Cofając masz zachować szczególną ostrożnosc. Krótka piłka.

Ale trzeba zerknąć na nagranie i będzie wszystko jasne. A kwestia okularów działa na Twoją niekorzyść. Bez nich nie powinieneś wsiadać do auta.

Daj filmik i będzie jasność. Choć skoro przyjałes mandat to już musztarda po obiedzie.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jezeli wspolwina to moge sie mylic ale tobie tez naprawia syrene...

a nie wiem ile jest dni na odwolanie sie od decyzji i skierowanie sprawy do sadu...

[ Dodano: 2013-04-07, 15:10 ]
co wiecej... okularów mogłes nie miec a szkła juz mogłes miec...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

motonita pisze:jezeli wspolwina to moge sie mylic ale tobie tez naprawia syrene...

a nie wiem ile jest dni na odwolanie sie od decyzji i skierowanie sprawy do sadu...

[ Dodano: 2013-04-07, 15:10 ]
co wiecej... okularów mogłes nie miec a szkła juz mogłes miec...
Jak współwina to nikomu nie naprawiają. Chyba,ze z auto-casco.

A co do szkieł kontaktowych to racja.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

zzr2320 pisze:Ciekawostką jest fakt, że mnie nie zmieniły się nawet szczeliny na klapie z bagażnika - takie są jakie były, a w Sportage'u dapadł się słupek, drzwi zgięły się w banan, błotnik wyglądał jak rozmoczony papier toaletowy, a mcpherson się skrzywił na tyle, że koło miało kąty, jak w wożącym węgiel Żuku...
===Paskudna sprawa dlatego się nie wypowiadam :npowiem

W przedstawionej sytuacji skasowany plastikowy samochód jest oczywiście aspektem jak najbardziej pozytywnym. :ok3
Syrena jeszcze z tego wyjdzie.

Pozdrawiam :piwo: :piwo :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Dejwid104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-02-21, 15:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Dejwid104 »

co do szkieł to nie do końca prawda albo okulary albo szkła jeśli ma w prawku
ograniczenia : 01 = okulary
06 = soczewki
lub na odwrót
więc do poruszania się trzeba mieć 01.06 i mając taki wpis możesz się poruszać albo w soczewkach albo w okularach
pomijam tutaj wiedzę lub nie wiedzę organów ścigania
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Na przyszłość spróbuj sobie coś pokombinować, żeby nie mieć tych okularów. Mój kumpel ma wadę wzroku i dali mu prawo jazdy czasowe, ale teraz sobie załatwił, że mu dali bezterminowe :devil3

[ Dodano: 2013-04-07, 17:55 ]
A w ogóle to zderzak jest potrzebny na przeglądzie??? Ja robiłem w ogóle bez zderzaka tylnego i o tym słowa nie usłyszałem :>
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Dejwid104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-02-21, 15:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Dejwid104 »

nie ma co kombinować ...
na pewno na początku i wygodniej nie mieć żadnych ograniczeń ale UWAGA !! przy poważnym wypadku konsekwencje zatajenia ,kombinowania mogą być mało ciekawe ... czy warto pozostawiam to własnej ocenie
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Na pewno lepiej jeździć w okularach tak czy tak. Ale przy takich stłuczkach lepiej mieć czyste papiery. A co do konsekwencji zatajenia to jest to klasyczne zawinienie na przedpolu czynu zabronionego. W polskim prawie karnym nie jest to żadna kwalifikowana postać popełnienia przestępstwa :D Konsekwencje są takie same jak za popełnienie tego samego przestępstwa w okularach.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Syrena wyglada jakby przyrżneła w drzewo cofajac do tyłu a nie w jadący samochód :D
Bym podratowął zderzakiem ale nie mam ;/
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
syrena103
-#Junior
-#Junior
Posty: 142
Rejestracja: 2009-09-03, 00:59
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: syrena103 »

Fajnie wygląda taka ogarnięta i błyszcząca. Kawał dobrej i szybkiej roboty . Masz stary typ zderzaka chyba , szukam takiego, może zamienimy się ?

Chciałem napisać WYGLĄDAŁA . Szkoda że takie coś cię spotkało.
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 00:07 przez syrena103, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ