szablony do wykroju tapicerki

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
toby
Posty: 19
Rejestracja: 2011-03-19, 23:50
Lokalizacja: szczecin dąbie

szablony do wykroju tapicerki

Post autor: toby »

Witam
Moja ZOFIA oczekuje na wymianę dywaników i tapicerki.
Z uwagi na to , że nowej kupić się nie da zacząłem poszukiwania zamiennika.
W Castoramie na dziale dywanowym znalazłem wykładzinę całkiem nieźle przypominającą to coś co mam w Syrenie.
Dogadałem się nawet z panem OBSZYWACZEM, muszę mieć tylko szablon by wyciąć elementy.
Stąd pytam , czy ktoś się już z tym mierzył i ma szablony?
Chodzi mi konkretnie o wszystko dywanowe w syrenie.
Moja tapicera ( a w zasadzie ZOFII ) jest troszkę wybrakowana i dlatego raczej nie może posłużyć za wzór ale może ktoś z was...

Dzięki z góry :)
Syrena 105 `77 (Θ≤≡≡≡≥Θ)

VW 1303 L (o\ ! /o)

ROMET KOMAR 2320
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Jeśli chcesz wyślę ci po kosztach wysyłki pełnowartościową tapicerkę, celem zrobienia szablonów
OLO
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2011-11-17, 22:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: OLO »

Robiłem wykładzinę dywanową w kufrze w 125p. Wycinałem sam i tylko dałem do obszycia. Niby miałem na wzór tą gumową, ale robiłem jeszcze korekty bo nie odwzorowywała dokładnie kształtu. Lepiej sam wytnij i daj tylko do obszycia - bedziesz miał dokładnie.
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Tak jest. Każda syrena jest inna i dobre dywaniki będą tylko wtedy, gdy dotnie się je na konkterny egzemplarz.

A wzór sobie wpierw zrób z kartonu, który potem obrysujesz.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

dokładnie, zgadzam się z przedmówcami. sam mierzyłem się z tym problemem 2 lata temu. Pomimo że miałem stare dywany (2 kpl.) to i tak wszystko było przycinane, docinane na miejscu czyli przymierzane w syrenie i korygowane.


P.S.

Szablony mogą sie wcale nie przydać. wycinałem dywan do bagażnika ze starego dywanu, potem się okazało że z jednej strony jest troszke za mały, z drugiej też coś nie pasuje.
trzeba się trochę pomęczyć, ale później aż miło będzie popatrzeć.

P.S. 2

Z tapicerką miałem ten sam problem co z dywanami. nawet po zdjęciu, rozpruciu starej tapicerki i uszyciu według wzoru trzeba było ją poprawiać. na szczęście krawiec - mój tata - ma trochę cierpliwości i dużo zdolności i doświadczenia i udało mu się uszyć i spasować tapicerkę.


Efekt? Poniżej wstawiam linki.

http://syrena.nekla.pl/forum/album_page ... 02f13cd3ba

http://syrena.gminanekla.pl/forum/album ... ic_id=2017

https://picasaweb.google.com/1150484668 ... 9SnyZTGlQE
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Re: szablony do wykroju tapicerki

Post autor: DarioRec »

[quote="toby"]Witam
Moja ZOFIA oczekuje na wymianę dywaników i tapicerki.
Z uwagi na to , że nowej kupić się nie da zacząłem poszukiwania zamiennika.
W Castoramie na dziale dywanowym znalazłem wykładzinę całkiem nieźle przypominającą to coś co mam w Syrenie.
Dogadałem się nawet z panem OBSZYWACZEM, muszę mieć tylko szablon by wyciąć elementy.
Stąd pytam , czy ktoś się już z tym mierzył i ma szablony?
Chodzi mi konkretnie o wszystko dywanowe w syrenie.
Moja tapicera ( a w zasadzie ZOFII ) jest troszkę wybrakowana i dlatego raczej nie może posłużyć za wzór ale może ktoś z was...

Dzięki z góry :)[/quote

Kolego toby,
dokładną kolorystykę wykładziny do Syreny (105) znajdziesz w Leroy Merlin, na pewno jest w dwóch sklepach w Gdańsku, kolor ciemny czerwony z wstawioną "przybrudzoną" nitką. Wykładzina ta ma grube węzły, dokładnie jak oryginał. Obszywanie w okresie promocji w tych sklepach cena 1gr za mb obszycia.
ODPOWIEDZ