Jaro_10290

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Jaro_10290
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-25, 21:57
Lokalizacja: Gostynin/Płock

Jaro_10290

Post autor: Jaro_10290 »

To ja coś może skrobnę coś ;) Przedstawiam zatem krótką historię mojej Syreny. Możnaby zacząć od tego, że jest autko od wyjazdu z fabryki w rodzinie. W roku 1977 mój dziadek ją kupił jako auto rodzinne. Syrena woziła dziadka, babcię, mamę i wujka :) W 1996 lub w 1997 została wyrejestrowana ze względu na malejące zdolności dziadka do prowadzenia auta. Od wczesnego dzieciństwa wykazywałem ogromne zainteresowanie tym samochodzikiem do tego stopnia, że podczas odwiedzin więcej czasu spędzałem w Syrenie niż z rodziną :D To były lata 90'. Może dodam, że mam 21 lat :) W 2009 roku dziadek sprezentował mi oficjalnie to auto choć tak naprawdę ono było moje już dawno temu... Zbiegło się to z podjęciem dość szalonej decyzji o odrestaurowaniu mojej wielkiej miłości. Szalonej z kilku powodów: po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę to, że studiuję dziennie a zatem nie pracuje, jedynymi moimi dochodami są lekcje na gitarze których udzielam (muzyka to inna moja pasja ale tutaj nie o tym ;)) i ewentualnie jakaś praca wakacyjna i pare groszy od rodziców na studia, po drugie pomysł mój spotkał się ze sprzeciwem i jakakolwiek pomoc odpadła, zostałem zdany sam na siebie.

Dwa lata trwały prace przy Syrenie, efekt możecie zobaczyć pod adresem http://allegro.pl/piekna-syrena-105-slu ... 55184.html Tym samym spełniłem jedno ze swoich marzeń, zawsze chciałem to zrobić :) W międzyczasie pojawił się pomysł żeby podjąć się wynajmu auta, stąd ogłoszenie na allegro :)

Teraz trochę o Syrenie:

Zostałą zrobiona całkowicie od podstaw, rozebrana do ostatniej śrubki. Plusem było to, że dziadek miał masę części w tym większośc nowych, m.in. silnik z fabrycznymi zaślepkami :) Dokompletowałem jeszcze sporo elementów i efekt jest taki, że sarna ma 85% podzespołów nowych właczając w to zawieszenie, wspomniany silnik i wiele innych. Jedynym odbiciem od oryginału jest wnętrze - zrobiłem je wg własnego pomysłu i efekt przynajmniej mi się podoba :) Wrzucona jest skóra naturalna, zrezygnowałem z niezbyt urodziwych gum i postawiłem na wykładziny. Samochód został mocno wygłuszony matami głuszącymi które są obficie rozłożone na grodzi suficie, podłodze i nadkolach.

W wolnej chwili wrzucę fotki na forum, żeby nie trzeba było wchodzić w jakiś link na allegro ;) Czekam na opinie i przy okazji serdecznie dziękuje Wam, nie raz mi pomogliście :)
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

No kolego syrena na prawdę fajna, wykładzina też mi się podoba, tylko czy aby nie będzie się za bardzo brudziła szczególnie jeśli wypadnie Ci jakiś ślub w deszczu?
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Piękna robota :) Przynajmniej tak jest na zdjęciach. Gratki zapału i dojścia do efektu końcowego. Pozdrawiam
Sokrates
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-21, 15:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sokrates »

Gratuluje zakończenia remontu.
Jaro_10290
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-25, 21:57
Lokalizacja: Gostynin/Płock

Post autor: Jaro_10290 »

Jak bede miał wiecej czasu to wrzuce trochę fotek co i jak było robione, ogólnie bez kompromisów :) A wykładzina fakt trochę jasna ale tak chciałem, poza tym jeszcze wycieraczki wrzuce jakies fajne tylko muszę coś dobrać :)
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Mi jasna tapicerka się też podoba, a gumy jakieś możesz wsadzać tylko na imprezy, bo szkoda po każdej prać wnętrze
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

No to ja na PW poprosze numer ramy i silnika syreny
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Jaro_10290
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-25, 21:57
Lokalizacja: Gostynin/Płock

Post autor: Jaro_10290 »

Może ja zrobię w ten sposób: Z lewej książka gwarancyjna numer oryginalnego silnika (293233) i podwozia (357748) (ramy? nie wiem czy to ten sam nr...) Z prawej numer silnika nowego, tego który aktualnie mam w Syrenie (510640) :)

[ Dodano: 2011-10-20, 01:28 ]
Jakis czas temu ruszyła strona mojej Syreny - www.retro-car105.pl W wolnej chwili możecie sobie zajrzeć :)

[ Dodano: 2012-05-28, 20:32 ]
Drodzy koledzy, z wielkim bólem ogłaszam, że moja syrena jest na sprzedaż :( http://allegro.pl/piekna-syrena-105-197 ... 11242.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ