pasy

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Moja 105L z 1976 ma pasy, ale zamiast dywagować nad datami zasięgnąłem do literatury fachowej specjalistycznej jaką posiadam, tj. do małej Glinki :faja

I tak, wydanie 1 z 1970r, w dziale usprawnienia, podrozdział pasy mówi:
"Samochody Syrena model 104, począwszy od lipca 1968r wyposażane są w gniazda z gwintem metrycznym do zaczepów pasów bezpieczeństwa typu ramieniowo - biodrowego".

Wydanie 5 z 1980r w tym samym dziale mówi:
"Samochody Syrena 105 są wyposażone w gniazda z gwintem 7/16" wg \pn-58/S-80052, takie jakie stosuje się w samochodzie Polski FIAT 125P."

Ale nie ma mowy wprost czy poza gniazdami te pasy są czy nie, można tylko snuć domysły.
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

Pamiętam że ojciec po zakupie 126 w82r odkręcił pasy aby ich nie zapinać i było to zgodne z prawem lecz później była zmiana przepisów i trzeba było zamontować z powrotem
Awatar użytkownika
mkopis
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-01-06, 22:38
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mkopis »

anabol niestety w syrenie 1975 pasy były montowane tylko do pdłogi, po zapięciu trzymały tylko za pas, żaden słupek.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

to wspomniane zdjęcie i tak są pasy z 71 dwa komplety jeden z fiata 125p drugi z syreny 104 z 71 kupionej w stanie agonalnym wstyd było jechać z tym na lawecie ale.
Następnie mam pasy z 73r od syreny 73 lub 74 mam tabliczki znamionowe od obydwu czyli104 z 71 i 105 z 73
Następnie mam pasy z 76 i 77 oraz 80 te raczej z erki.
Podsumując do 73 roku napewno pasy były grubsze i tak wyglądają jakby szyte były z dodatkiem bawełny są mikkię a pózniej niewiem raczej jakeś syntetyki wiadoomo przemysł szedł naprzód.
Nieokreśliłem jeszcze rocznika pasów tzw lotniczych ale takie mam w wawie 224 z 68 a drugie wykręciłem z syren rocznik 75 to był kundelek ale buda zdrowa i leczy ją kolega który ma syrenę z budą tragiczną.
A i napewno do 73 były roczniki wybijane tak jak na focie a 76 już stęplowane

Tak więc tyle wypocin na temat pasów.

http://yfrog.com/ju15112010240j
http://yfrog.com/mk15112010241j
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

tak na marginesie pytanie dotyczące śruby mocowania pasów (ta sama do podłogi jak i do belki podszybia tylnego) - ktoś wie gdzie to kupić (sprawdzałem allegro pod kątem F125p i ni ma), najlepiej z 2ma pierścieniami plastikowymi ?
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

105 od poczatku produkcji w FSM mialy pasy wzor akie jak w wczesniejszych 125p.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Mam Syrenę 105 z 1973 i pasy były od nowości.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Kapitan Zbik pisze:tak na marginesie pytanie dotyczące śruby mocowania pasów (ta sama do podłogi jak i do belki podszybia tylnego) - ktoś wie gdzie to kupić (sprawdzałem allegro pod kątem F125p i ni ma), najlepiej z 2ma pierścieniami plastikowymi ?
Sprawdz grzebieniem jaki jest tam gwint. Napewno jest tam z drobnym ale jaki skok gwintu to nie pamiętam.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Osobyktorych syrenki mam w spisie na przełomie 71-73 dostały odemnie zapytanie na temat psów...

zobaczymy moze cos sie wyjasni
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

a ja zapodam ciekawostke admninistracyjno-prawna . mianowicie w mojej 105 z 73 pasy byly na pewno ale po przerobce w 94 roku na ''nadwozie otwarte' musialem je zdemontowac aby dostac przeglad- moja cabrio nie ma palaka na slupku b i wedlog owczesnych przepisow w takim aucie nie wolno mi ich miec!!!! co ciekawe w tym czasie znajomy rejestrowal opla astre cabrio rowniez bez palaka i diagnoscie to nie przeszkadzalo. dowiedzialem sie ze chodzi tu o to ze niby astra ma wzmocnione slupki a i to one spelniaja rolr palaka kapotażowego - moja 105 aby dostac pozytywna opiunie rzecoznawcy PZM-tu tez musiala miec wzmocnione slupki a . nie bede sie rozwodzil na tematem bezpieczenstwa ale nie cierpie jezdzic w pasach... :ok3
Awatar użytkownika
Poczwar
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2010-10-01, 15:57
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Poczwar »

Stąd to nagłe pytanie pasy... I jak wyszła ankieta? :)

Ja jestem tak przyzwyczajony do jazdy w pasach bezpieczeństwa, że jak przeparkowuje tylko auto, to czuje jakbym miał wypaść z fotela... :D
Politechnika - I czujesz, że żyjesz... ;)

Mietek Team - www.mietekteam.com :D
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

pasy

Post autor: marek02 »

Ja odpisałem już koledze Motonita. Moja syrena ma w dowodzie rok 1975 i są punkty mocowania pasów w podłodze i podszybiu na bokach. Były zresztą też pasy w częściach jak ją kupiłem, strasznie wypłowiałe więc pewnie były założone. :)
ODPOWIEDZ