Informacje nt. tapicerki i kolorow fabrycznych...

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
ODPOWIEDZ
Gość

Informacje nt. tapicerki i kolorow fabrycznych...

Post autor: Gość »

Jakie byly wykonania tapicerki i odcienie nadwozi w Syrenkach 105, Bosto i R20? :) Moze ktos dysponuje konkretnymi odcieniami?
Czekam na szeroki odzew i pozdrawiam
taeda

oryginałki

Post autor: taeda »

Ciężka sprawa..................jak widać.............
Mogę tylko opisać oryginał Syreny 105 z kwietnia 1974 (wersja standard czyli biegi przy kierownicy a więc fotele szersze bo hamulec ręczny z przodu po lewej).
Kolor blachy----niebieskawy-szarawy.
Kolor foteli--płótno czerwone z czerwonymi pasami plastyku tu gdzie ramiona-góra pleców.
Kolor tapicerki drzwi--czerwony(ciemny).
Kolor wyściółki nadkoli z tyłu- też czerwony jak i tylna kanapa==płótno dość cienkie i gęsto tkane, pod nim na nadkolach wata techniczna bawełniana jako warstwa miękka dla oparcia łokci pasażera tylniego.
Podsufitka biała -typowa, lampa pośrodku sufitu typu"Warszawa".
Z przodu gdzie nogi--czerwone grubo tkane grube odcinki obrzeżone lamówką czerwonawo szarą , trzymaja sie na blaszkach dociskanych od ich krawędzi.
Tylna popielniczka czarna.Przednia chromowana.
Felgi--jak blachy =jasno niebieskawo-szare. Kołpaki chrom.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Jako mocno zarażony chorobą weterańską chciałbym wyremontować swoją 102-kę na całkowity oryginał, stąd prośba o pomoc ,jakie były kolory obicia tapicerki i foteli w Syrenie, oprócz czerwonego? a może zawsze czerwone?No bo moja 102-ka była oryginalnie malowana na taki seledynowy kolor (pewnie taki sam jak w Osie) i tak też chcę ją zrobić, tylko czy na pewno były czerwone fotele?
Właściciel tej pięknej Syrenki 102 pewnie jest wśród nas,tej w kolorze niebieskim, której zdjęcia są w periodyku "Kultowe Auta PRLu- Syrena 102", z tym że u niego siedzenia są szare :???: :)
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

niezły odkop....

Co do kolorów to poszukaj zdjęć.
Czerwona tapicerka nie zawsze występowała, tym bardziej w starszych wersjach były inne jak czerwone:) Szare, niebieskie itp.

Załóż może nowy wątek i pochwal się swoją Syrenką a napewno uda sie większemu gronu ocenić stopień oryginalności.
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. :ok3
Zdjęcia wnętrza jak najbardziej potrzebne- nie jestem pewny oryginalności różnych mocowań i uchwytów na linki z dołu kabiny do komory silnika, a także jakie powinny być wieszaki u góry słupków- takie podwójne, tylko czy metalowe czy plastikowe.. u mnie jest tylko jeden uchwyt-podwójny- mniejszy od tych metalowych występujących w Warszawach, ale jest w kolorze żółtym.
Jedno już widzę dzięki tym zdjęciom które umieściłeś- w Syrenie 102 nie było żadnej kontrolki po lewej stronie licznika- a u mnie ktoś takową umieścił.
Liczę oczywiście na zdjęcia: adres mam gi_mi@vp.pl :)
:)
majeniu1810
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 359
Rejestracja: 2010-11-25, 23:43
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: majeniu1810 »

co do lakierów to jak ja malowałem swoja królową to pojechałem do starej mieszalni a tam starszy pan pokazał mi wszytkie wzory kolorów z epoki PRL-u tzn Fiat 126p , 125p Polonez no i to co mnie interesowało to SYRENA :majk
ODPOWIEDZ