Rączka lufcika

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
ODPOWIEDZ
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Rączka lufcika

Post autor: Rob_0321 »

Mam banalne pytanie czy macie jakieś sposoby aby zastana rączka od lufcika znowu się ruszała :grinser Ja piskałem nawet WD-40 i nic nie dało :P
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Przecież każda raczka jest rozkręcana wybij sworzeń i wtedy spróbuj ściągnąć obczyść.
A jak nieporadzisz sobie spróboj płyn hamulcowy i to musi poskudkować.
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

dodatkowo można po prostu podgrzać płomieniem (mały palniczek na gaz zapalniczkowy).
Skoro jest ten temat--to cholerną sprawą jest urwanie się (wyskoczenie) tego cyndelka na którym siedzi zamykadełko. W zasadzie --aby to naprawić---należy wyjąc szybkę z ramek a to się nie udaje prawie nigdy.
Pisaliśmy (daaawno) , że można próbować zrobić taki wynalazek : ten cyndelek sie nawierca wzdłuż na wylot, wsadza śrubkę w wywiercony otworek,a od strony szyby wsadza się nakrętkę ale najpierw nacina się ten koniec w poprzek piłką do metalu tak na 3 mm. I jak się wsadzi na powrót wyrwany cyndelek to teraz kreci się śrubką a nakrętka wciska sie w niego i ów nacięty koniec sie rozszerza pod naciskiem nakrętki pchającej się na śrubę.
(ogólnie--to działa jak kołek rozporowy). No i dzięki temu cyndelek już nie wypada i nie zostaje nam w ręku razem z zamykadełkiem. Jednak to dość precyzyjna zabawa i nie zawsze wychodzi. Oraz trzeba uwazać żeby śrubka nie była za długa bo wlezie w szybę i ją rozwali .......
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

No ogólnie ciężka sprawa z tymi szybkami, ja przerabiałem ten temat i zdecydowałem się jednak na poszukiwanie innych szybek na wymianę. :/
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
jawos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 546
Rejestracja: 2008-12-29, 16:01
Lokalizacja: OBERSCHLESIEN

Post autor: jawos »

mi się udało powyciągać 4 szt i coś z tego złoże ale ogólnie masakra
PRLu wróć
junak M10
kopruszyna
MB W202
wołga M21
motorynka M2
dniepr MT16
majeniu1810
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 359
Rejestracja: 2010-11-25, 23:43
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: majeniu1810 »

Miałem to samo walka z wiatrakami .....
ODPOWIEDZ