Prośba pomocy w zakresie (nie)płacenia OC.

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
progres
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 68
Rejestracja: 2013-02-13, 17:51
Lokalizacja: dolnośląskie Wąsosz
Kontakt:

Post autor: progres »

Inaczej czyli jak? :>
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu.
syrena r20 sztuk 2
syrena 105
fiat 125p sztuk 4
fiat 126p
nysa 522
komar
Dzwonić tylko w razie pożaru 880660226
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

pani w okienku moze zapytac o oc...

ja wiem ze polak powie nie bo ja niemusze... ale musze;p

chyba ze udowodnisz legalna droga pani ze niemusisz:) a nie luzna interpretacja
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
progres
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 68
Rejestracja: 2013-02-13, 17:51
Lokalizacja: dolnośląskie Wąsosz
Kontakt:

Post autor: progres »

No własnie nie może spytać,a jak zapyta,to ja nie muszę odpowiadać,to tak jak z anglikami,są WK gdzie nie rejestrują anglików bo nie,pokaż mi gdzie w ustawie jest napisane że WK jest upoważniony do kontroli. :faja
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu.
syrena r20 sztuk 2
syrena 105
fiat 125p sztuk 4
fiat 126p
nysa 522
komar
Dzwonić tylko w razie pożaru 880660226
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

progres pisze:Dokładnie wiec pani w wk nie może żądać umowy oc bo dopiero ją wykupisz jak będziesz miał dowód i tablice. :faja
Zawsze żadają OC inaczej nie wydadzą dow rej ani miękkiego ani twardego. Dotyczy normalnych aut wyjątek historyczne i zabytkowe .

[ Dodano: 2013-03-28, 14:28 ]
michalalex pisze:Była kiedyś dyskusja o tym czy na lawecie trzeba mieć OC czy nie trzeba. Sam się nad tym zastanawiałem czytając bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego na temat tego, co oznacza że pojazd jest wprowadzony do ruchu.
Ale mniejsza o to czy trzeba mieć OC na lawecie czy nie, urzędasy zgłoszą, a ja będę latał z pismami i wyjaśniał, choćbym nawet miał rację to ich za to przykrość nie spotka, a mnie tak...
Przecież laweta ma swoje OC a to co na lawecie to już przedmiot/towar. Ja wożę czasem na przyczepie Mikrusy i trzy razy mnie sprawdzała policja, nigdy nie interesowało ich OC samochodu na lawecie.
Sprawdzali głównie masy przyczepy DMC i haka DMC.
Samochody nowe rozwożone do salonów na lawetach nie mają OC, nie są zarejestrowane.
Dziwne by było aby pojazd przewożony na lawecie uznać, że zostal wprowadzony do ruchu, koła mu się nie kręcą no chyba uznać, że leci ale tu już obowiązywały by przepisy ruchu lotniczego... :shock:
Awatar użytkownika
progres
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 68
Rejestracja: 2013-02-13, 17:51
Lokalizacja: dolnośląskie Wąsosz
Kontakt:

Post autor: progres »

Idąc Twoim tokiem myślenia zanim przywieziesz auto z zagranicy musisz opłacić oc?
Oj panowie widzę ze prawda faktycznie jest jak dupa....
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu.
syrena r20 sztuk 2
syrena 105
fiat 125p sztuk 4
fiat 126p
nysa 522
komar
Dzwonić tylko w razie pożaru 880660226
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

progres, weź się chłopie troszkę podszkol z przepisów. 68 postów i zdecydowana większość to pouczanie mądrzejszych od siebie forumowiczów.
Przy rejestracji musisz pokazać OC bo panie w WK mają odgórny nakaz zgłaszania do UFG brak ubezpieczenia oc. A w naszym kraju każdy zarejestrowany samochód MUSI posiadać ciągłość ubezpieczenia OC (wyjątkiem są pojazdy zabytkowe/historyczne- czyli te na żółtych blachach albo z samą opinią rzeczoznawcy.
A samochód sprowadzony nie musi mieć ubezpieczenia przy rejestracji bo jeszcze nie jest zarejestrowany w Polsce- przy rejestracji dostajesz miękki dowód i nakaz żeby w tym samym dniu ubezpieczyć- praktyka jest taka że większość ludzi wykupuje oc wcześniej żeby móc jeździć, ale ostatecznym terminem jest wykupienie oc w dniu rejestracji.
Awatar użytkownika
progres
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 68
Rejestracja: 2013-02-13, 17:51
Lokalizacja: dolnośląskie Wąsosz
Kontakt:

Post autor: progres »

Nikogo nie muszę do niczego namawiać 60% postów to zwykłe bzdury,podobnie jak strach przed karami za nie opłacone oc. róbcie jak chcecie,mnie nikt nie zmusi do pokazywania oc podczas rejestracji bo żadne prawo o tym nie stanowi,a jeśli tak to przytocz mi bardzo cię proszę taką ustawę która obliguje mnie do machania świstkami z oc przed panią w okienku. :grinser
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu.
syrena r20 sztuk 2
syrena 105
fiat 125p sztuk 4
fiat 126p
nysa 522
komar
Dzwonić tylko w razie pożaru 880660226
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

U nas jest tak,że jak masz auto z zagranicy to idziesz rejestrować ,dostajesz tablice białe i miękki dowód. Podpisujesz takie oświadczenie,że zostałeś poinformowany o konieczności opłacenia OC z dniem dzisiejszym. A jak idziesz po odbiór stałego dowodu to pokazujesz OC.

Jak kupujesz z Polski auto z tablicami i dowodem to albo masz OC ważne od poprzedniego właściciela albo kupiłeś bez OC i wtedy z dniem kupna musisz kupić ubezpieczenie. Czyli jak idziesz do urzędu przerejestrować auto to masz już OC.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

czyli idąc tym tokiem rozumowania, musze teraz niby kupić syrene od dziadka i opłącić oc i nikkogo nie bedzie się czepiac fundusz gwarancyjny :)?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

marku błagam cie.... pomysl troche... bo chyba zaduzo o o o o o myslisz;p
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
progres
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 68
Rejestracja: 2013-02-13, 17:51
Lokalizacja: dolnośląskie Wąsosz
Kontakt:

Post autor: progres »

Marek.K. pisze:czyli idąc tym tokiem rozumowania, musze teraz niby kupić syrene od dziadka i opłącić oc i nikkogo nie bedzie się czepiac fundusz gwarancyjny :)?
Fundusz Gwarancyjny może przeprowadzić kontrolę teraz,nie może kontrolować wstecz,znaczy to ze jeśli wczoraj wykryto ze w roku kalendarzowym 2012 albo 2001 nie było opłacone oc na twoje auto,ale od 1 stycznia masz to opłacone,to nic ci nie zrobią,bo w roku kontroli wszystko jest ok.
Jeśli kupiłeś auto bez oc i nie masz tablic rejestracyjnych,to nie ma szans na opłacenie oc,możesz to zrobić dopiero po otrzymaniu tablic,jeśli w tym przypadku nie opłacisz oc w dniu rejestracji,to wtedy podlegasz karze.Jak można to prościej wytłumaczyć nie wiem. :grinser
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu.
syrena r20 sztuk 2
syrena 105
fiat 125p sztuk 4
fiat 126p
nysa 522
komar
Dzwonić tylko w razie pożaru 880660226
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

progres, dzięki, za wyłozenie mi tego tak prosto :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

progres jak by nie mogli kontrolować wstecz to by wczoraj te nie mogli kontrolować
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
progres
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 68
Rejestracja: 2013-02-13, 17:51
Lokalizacja: dolnośląskie Wąsosz
Kontakt:

Post autor: progres »

Zgodnie z art. 84 ww. ustawy osoba zobowiązana do zawarcia umowy ubezpieczenia OC winna przedstawić (na żądanie organu uprawnionego lub obowiązanego do przeprowadzenia kontroli) dokumenty potwierdzające spełnienie obowiązku w roku kontroli zawarcia umowy przedmiotowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Opłata karna zatem jest nakładana za brak ubezpieczenia OC w roku, w którym przeprowadzono kontrolę spełnienia ww. ustawowego obowiązku. Tak więc w roku 2013 może być przeprowadzona kontrola dotycząca tylko 2013 roku. Kontrole dotyczące spełnienia obowiązku ubezpieczenia przez organy do tego upoważnione lub obowiązane nie są przeprowadzane wstecz.

Oznacza to, organ kontrolny nie ma prawa przeprowadzić kontroli w 2013 r. za rok 2012, ale jeśli jakiś organ np. policja, Inspekcja transportu drogowego, UFG itp. przeprowadził taką kontrolę w 2012 r. , lecz posiadacz danego pojazdu o tym jeszcze się nie dowiedział, bo np. pojazd parokrotnie zmieniał właścicieli w danym roku (Fundusz ich po kolei ustala), posiadacz zmieniał miejsce zamieszkania (Fundusz ustala właściwe), Fundusz ustalał samodzielnie czy zawarto ubezpieczenie poprzez weryfikację danych we własnej bazie polis OC oraz u poszczególnych ubezpieczycieli, wówczas o kontroli przeprowadzonej w 2012 r. i dotyczącej niespełnienia przedmiotowego obowiązku w 2012 r., posiadacz może dowiedzieć się (otrzymując pismo z UFG) później niż w 2012 r,panimajesz? :faja

Rozumiem Twój sarkazm,nie wiem czy mogę to wyjaśnić lepiej. :piwo:
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu.
syrena r20 sztuk 2
syrena 105
fiat 125p sztuk 4
fiat 126p
nysa 522
komar
Dzwonić tylko w razie pożaru 880660226
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ubezpiecze 31 grudnia i mam w roku


kolego uwierz mi ze mozna narobic jak sie znajdzie chcący narobic....

[ Dodano: 2013-04-03, 23:48 ]
OC MA BYC ZROBIONE ZGODNIE Z PRAWEM!!!
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ