ŁOŻYSKA KÓŁ PRZEDNICH NA ALLEGRO PO 7 ZŁ

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joseph
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2006-10-19, 12:06
Lokalizacja: Skierniewice

ŁOŻYSKA KÓŁ PRZEDNICH NA ALLEGRO PO 7 ZŁ

Post autor: Joseph »

http://www.allegro.pl/item807765734_loz ... abant.html

JA KUPIŁEM. Podejrzewam że wszyscy będą mieli konieczność wymiany - kiedyś;-)

Zadałem też producentowi pytanie o tył
Mam najszybszą R20 w mieście. Od zawsze chciałem mieć taką bestię;-)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale z tego co pamietam te same łozyska sa w pralkach automatycznych tych polara na bebnie, i sa normalnie do dostania
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Proszę was! Wysilcie się trochę bardziej i zainwetujcie w SKFa, FAGa, czy chociażby nasze rodzime kraśnickie, bo CX to może siei do czegoś nadaje, ale nie do samochodu...
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

a są dostepne z tymi osłonkami żeby smar nie leciał do bębnów?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

jest taka firma nazywa sie Albeco ,, oni maja wszystkie lozyska jakie sie chce ,, prawie zawsze kupuje FAG-a czasem NTN lozyska z ziemniakow to wiecie do malucha mozna dac !!
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Ja kupiłem do swojej nowoczesne z obu stron kryte żeby syf się do nich nie dostawał bez problemu dostałem już nie pamiętam ale jakieś przyzwoite tanie nie były. Uważam że człowiek jest za biedny ażeby kupować tanie rzeczy. Ja łożyska założyłem raz i przy swoich jazdach podejrzewam że będą dożywotnio w moim aucie. pozdrawiam
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Uwagi kolegów są słuszne...........tylko jedna sprawa :: Nie należy kupować łożysk krytych dwustronnie !! A jeśli już to zerwać JEDNA stronę i napchać smaru na max. (gdy są kryte obustronnie to zwykle w nich jest b. mało smaru. Także nawalamy DUZO smaru w to miejsce gdzie jest spreżyna---on ma wchodzić do łozysk cały czas w trakcie ich pracy---przy obustronnym kryciu łożysko bazuje tylko na tym co w srodku więc sami rozumiecie......
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

taeda pisze:Uwagi kolegów są słuszne...........tylko jedna sprawa :: Nie należy kupować łożysk krytych dwustronnie !! A jeśli już to zerwać JEDNA stronę i napchać smaru na max. (gdy są kryte obustronnie to zwykle w nich jest b. mało smaru. Także nawalamy DUZO smaru w to miejsce gdzie jest spreżyna---on ma wchodzić do łozysk cały czas w trakcie ich pracy---przy obustronnym kryciu łożysko bazuje tylko na tym co w srodku więc sami rozumiecie......
Potwierdzam :D
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

taeda pisze:(gdy są kryte obustronnie to zwykle w nich jest b. mało smaru.

Nie do końca się zgodzę. Powiedziałbym, że jest własnie tyle smaru ile powinno być.
A jesli chodzi o łożyska, to do skarpety myślę, ze w zupełnosci starczą takie gówniane. Przy niedzielnej jeździe i tak starczą na 20 lat :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Yanosik, oj kolego znajomy kiedys kupił lozysko do wski i rozpadło sie po 1000km NORMALNEJ JAZDY poprostu kulki sie pokruszyły.....

a co sadzicie o FŁT?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

No to faktycznie - to masakra, cofam swoje słowa. FŁT - to chyba jeszcze polskie, a polskie to dobre :)
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

FŁT to Kraśnik właśnie coś tam jeszcze robią, ale jakość o wiele wyższa od chińszczyzny.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

temat łożysk już kiedys poruszaliśmy, opisywałem jak wsadziłem 2 łożyska czeskie o 2 rzędach kulek (==4 rzędy kulek) przy czym sprężynę skróciłem o ok. 60 %.
Gówno to dało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wniosek--Syrena ma złe rozwiązanie konstrukcyjne w tym miejscu.
-----------------------------
Do jazdy niedzielnej--TAk--wystarczy. Ale Syrena ma taka cechę::do krótkich jazd wystarczy byle co. Ale długa trasa np. 300 km jednym ciągiem powoduje ,że łożyska nabierają luzu 1, 5 mm !!!!!!!!!!!!!!!!!Tak ma ten model !!!!! Przerabiałem to kilka razy i moi kumple też w latach PRLu. Stosowaliśmy rózne smary itp itd. Łożyska dobre, polskie lub niemieckie --guzik====skutek jak wyżej. Moim zdaniem za duże są tam obciążenia ; na szczęscie potem luz już nie rośnie tak bardzo. Trzeba sie przyzwyczaić do jazdy z luzami tego mnie więcej rzędu...........
ODPOWIEDZ