Syster - "Syrena" w wersji roadster

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sir
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 837
Rejestracja: 2007-08-16, 19:19
Lokalizacja: Dębica

Syster - "Syrena" w wersji roadster

Post autor: sir »

Natknąłem się dzisiaj na takie cudo : http://www.youtube.com/watch?v=tsKMArkYlws :) Najbardzdiej mnie ciekawi zasilanie gazem...
km nawinięte na licznik | 2023: 22km (stan na 09.04.2023) | 2022: 7806km | 2021: 8580km | 2020: 4797km | 2019: 9730km | 2018: 10870km | 2017: 10505km | 2016: 14286km | 2015: 14793km | 2014: 13531km | 2013: 14200km | 2012: 7500km | 2007-2011: 13910km
Syrena 105L 82' 'niebieska'
Syrena 105L 76' 'jasiowa'
Syrena 105B 82' 'sztycowa'
½ Niewiadów n126e 84' -- poszła do Wołomina ;)
Niewiadów n250c 80'
½ Niewiadów n126 73'
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Jestem ciekawy w jaki sposób chcą wstawić tam instalację gazową, z jakimś dodatkowym wtryskiem oleju? ...
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

tez sie wlasnie zastanawialem nad instalacja gazowa w syrenie.. - ni edlatego ze duzo jeszdze tylko dlatego .. "a bo tak" ;) lubie lpg...;) i wlasnei myslalem o jakims dozowniku.. zeby jakos to zrobic../ ale to tylko pomysly i raczej niewprowadze szybko w zycie..;)
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

:D Silnik centralnie miedzy osiami WOW
Co by nie powiedzieć jest to przyklad jeszcze jedngo Goscia zakreconego pozytywnie.
Sam samochodzik no cóz jak samochodzik. Zawsze lepiej jak uzyli podzespołow do budowy tego roadstera niz by mialy trafić na złom.
A z tym gazem tez jestem ciekaw jak chca rozwiazać smarowanie.
motomania na luzie
kierowca z krk
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-10-28, 18:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kierowca z krk »

Ciekawy pomysł silnik zamontowany tyłem do przodu zasilany gazem a do tego będzie obracał się w odwrotnym kierunku. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie działać. pomysł ciekawy a i autko same w sobie nie brzydkie :ok3
Rastak
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-14, 22:40
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Rastak »

przekładnie kierowniczą ma chyba od trabanta ? dobrze widzę ?:)
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ameryki to nie udało się odktyć studentom i Panu doktorowi,

Post autor: AMPIR »

...ale pomysł jest to godny pochwały choćby z powodu próby powrotu "do źródeł".
Jak widać jest to na chwilę obecną bardziej model studialny niż prototyp. Czy może się podobać, czy nie jest to sprawa indywidualna. Czy nity poszycia będą "strzelać" podczas jazdy jak zacznie pracować rama a wibracje z silnika przejdą na karoserię, to tylko chyba te kleje przemysłowe mercedesa uratują autko od losu citroena na filmie o różowej panterze.
Przyznam się, iż kilka "rzemieślniczych" przeróbek syren jakie p o w s t a ł o w prywatnych garażach rękami pasjonatów rodzimej motoryzacji i pojawiło się w ciągu ostatniej dekady na rajdach, zlotach i choćby w programach TVN - wzbudziło moje większe emocje niż autko które pokazane zostało w filmie...
C h w a ł a jednak studentom - młodym ludziom i ich naukowemu opiekunowi, za to iż taki temat podjęli i że doprowadzili go już do takiego stadium. Po prostu prawie idealne połączenie wspomnień z przeszłości Pana Doktora z nie do końca świadomą fascynacją i nostalgią za autami z lat PRL-u młodych ludzi.
Mam niekłamaną nadzieję, iż jeżdżący prototyp powstanie zdecydowanie szybciej niż obiecywana od lat replika syreny sport. Czego życzę młodym konstruktorom zaangażowanym w jego powstanie.
Ponieważ konstrukcja autka jest "prosta jak budowa cepa", to myślę iż oferta np. w postaci zestawu do samodzielnego montażu byłaby (przy rozsądnej propozycji cenowej) idealną propozycją dla wielu młodszych Kolegów syreniarzy. Do tego jeszcze gwarantującą ukończenie autka przez średnio zdolnego mechanika...
Jesli idea upadnie, to myślę iż dla przynajmniej kilku posiadaczy "nadliczbowych" syren będzie pomysł na zrobienie własnych "wyścigówek"...
Mieszane uczucia mam tylko do proponowanych przeróbek silnika, czy choćby próby-propozycji jego "zagazowania", a szkielet siedziska można wg mnie zupełnie spokojnie zaadoptować ze starej poczciwej skarpety 105-tki...
Pozdrawiam
AMPiR
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Silnik 2t da się zagazować, Czesi gazują Wartburgi, w Polsce też się zdarzało. Pomijając sens tego, to fizycznie jest to możliwe.
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

ciekawe jak skacza projekt
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Jak widać "Syrena nie jedno ma imię"
Przyznam , że jestem mile zaskoczony bo jak na wszystkie roadstery z Syreny jakie widziałem ten jedyny nie jest jej profanacją.
Stylistyka może się podobać mniej lub więcej, ale ogólnie zrobiona ze smakiem.
Też jestem ciekawy jak projekt skończy, myślę, że napracowali się tyle, że nie odpuszczą już ten pojazd pokarze na co go stać.

Ach studia to były czasy. :)
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Ładne felunie od Vitarki z oponami o niższym pfofilu i prezencja skorzysta znacznie
ODPOWIEDZ