Zastava 1100 - "akcja zośka"

Informacje techniczne innych pojazdów.
Awatar użytkownika
MILES125
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-25, 19:19
Lokalizacja: płock

Zastava 1100 - "akcja zośka"

Post autor: MILES125 »

Witam, po kantach nadeszła chwila no rozszerzenie swoich horyzontów i padło tak na Zastawę z 1978r. Udało mi się ja kupic od pierwszego właściciela, i teraz mozolnie kompletuje części do jej remonciku i nadania jej nowego sensu istnienia. Jest jakaś tam wizja w głowie, ale wszystko zależy od funduszy. Orginalny kolor to jasny zielony, niestety ktoś nieudolnie ją przemalował na zielony ogrodzeniowy ;). Wnętrze będzie beżowe, już zostały zakupione boczki oraz kanapy w odpowiednim kolorze. Nie ma to jak przeszukiwac allegro na którym brak części do zastawki :(. Ale trza się niepoddawać. Oto parę fotek na zachętę:
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]


dalsza relacja z prac wkrótce.
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

Mówisz,że nieoryginalny kolor? Po mojej wiosce jeździła taka sama. Może przypadek... :???:
Jasnozieloną też pamiętam, ale to było dawno tmu :)
Szkoda, że trójkątów uchylnych nie ma ;)
Gratuluję zakupu; kozackie tablice rejestracyjne :ok3 aż żal je oddawać do WK...
"młody" "syreniarz" - jak "zjednoczona" "prawica"... :D
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Widać że w bardzo dobrym stanie i dbano o nią a to najważniejsze przynajmniej nie będzie niespodzianek :ok3
Gratulacje nabytku :ok3
A co do blach to powiedz że niedawno kupiłeś postawiłeś pod blokiem i ukradli Ci tablice bo tak czy siak i tak już musisz wymienić blachy przy przerejestrowaniu autka. :ok3
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

Chciałem zrobić też taki manewr - ściemnić, że ukradli albo że zgubiłem. Jak powiedzieli, że trzeba będzie dopłacić 45 zł, to od razu mi rura zmiękła. :)
"młody" "syreniarz" - jak "zjednoczona" "prawica"... :D
Awatar użytkownika
MILES125
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-25, 19:19
Lokalizacja: płock

Post autor: MILES125 »

Na tablice wymyśliłem sobie na razie tak, że nie będę go przerejstrowywał na siebie, ważne OC na mnie i przegląd i można śmigac na czarnych tablicach:) Jakoś nikt nie ściga z urzędu aby przerejstrowywać w terminie 30 dni, znajomi po parę lat nieprzerejstrowywali i było oki. :)
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Nie chcę Cię martwić, ale... poczytaj tutaj :) http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=8780
Z urzędu nie ścigają, to prawda - nie ma takiej sytuuacji, że np. gdy przyjdziesz przereejstrować auto po pół roku do wydziału komunikacji, to pani w okienku oznajmia, że przekroczyłeś termin i że wystąpi do policji, aby wobec Ciebie skierowała wniosek o ukaranie... przynajmniej nie słyszałem o czymś takim. Zawsze musisz się liczyć z tym, że trafisz na czepialskiego policjanta, który uważał na szkoleniu z prawa wykroczeń...
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

mp79 pisze:Chciałem zrobić też taki manewr - ściemnić, że ukradli albo że zgubiłem. Jak powiedzieli, że trzeba będzie dopłacić 45 zł, to od razu mi rura zmiękła. :)

Gubię tablice, przy cięciu każdego auta i nikt nie mówił o 45zł.
1999
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 663
Rejestracja: 2005-06-01, 09:55
Lokalizacja: PL

Post autor: 1999 »

w Płocku nie ścigaja :ok3
125p/126p/ŻukA03/Isuzu Gemini/Ford A-Series
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

umnie kaza zapłacic 4,50 za znaczek skarbowy:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
MILES125
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-25, 19:19
Lokalizacja: płock

Post autor: MILES125 »

No i nadszedł czas remontu, oczywiście najpierw najbardziej radosna część rozbieranie tego wszystkiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość wydaje się w miarę do uratowania, najgorzej ma się lewa przednia podłużnica trzeba nad nią ostro popracować, prawa do przeglądu, przy przednich kielichach wykonać poprawki po poprzednim właścicielu, tylnia prawa podłużnica do podłatania, lewa tylnia do kosmetyki, tylnie nadkola też do poprawki po poprzednim właścicielu, rogi dolne podszybia przedniego do załatania po każdej ze stron, oraz do wycięcia podłoga z przodu pasażera, ktoś tam nałozył kilka warstw blachy od góry, a na dole zrobiła się kanapka z kilku warstw.
To na razie tyle, a i jeszcze oba progi zewnętrzne do wymiany, muszę jeszcze sprawdzić stan wewnętrznego. Tyle na razie zaplanowanych prac przy blacharce. CDN.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

motonita pisze:umnie kaza zapłacic 4,50 za znaczek skarbowy:)
a u mnie (po sąsiedzku z tobą) nie każą nic płacić, wypełnia się tylko oświadczenie, że tablice zginęły....
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Karol pisze:Z urzędu nie ścigają, to prawda - nie ma takiej sytuuacji, że np. gdy przyjdziesz przereejstrować auto po pół roku do wydziału komunikacji, to pani w okienku oznajmia, że przekroczyłeś termin i że wystąpi do policji, aby wobec Ciebie skierowała wniosek o ukaranie...
Karolku, znajdź mi przepis w Kodeksie wykroczeń, gdzie jest uwzględniona kara za to. Bo jest obowiązek, natomiast nie jest to w żaden sposób obostrzone... Ot taka luka.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

A powiedz ty mi kolego czego dokładnie otrzebujesz do tej zastawki:)

Buda wyglada nienajgorzej, nawet zachował sie orginalny kolor, dobra baza do remontu:)

(ale cie nachwaliłem, gorzej bede sie czepiał jak bedzie remont)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

Sikor pisze:Karolku, znajdź mi przepis w Kodeksie wykroczeń, gdzie jest uwzględniona kara za to. Bo jest obowiązek, natomiast nie jest to w żaden sposób obostrzone... Ot taka luka.
Ja Ci znajdę. Art.97 KW - tzw. worek. Tak se go stworzyli, że można pod niego podciągnąć wszystko włącznie z powyższym. Ot takie potwierdzenie dajcie mi człowieka, a znajdę paragraf. Generalnie z dobrym papugą do uwalenia, ale żyjemy w kraju, gdzie do sądu idzie się nie po sprawiedliwość, a wyrok...
Pozdrawiam
www
Awatar użytkownika
MILES125
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-25, 19:19
Lokalizacja: płock

Post autor: MILES125 »

motonita pisze:A powiedz ty mi kolego czego dokładnie otrzebujesz do tej zastawki:)

Buda wyglada nienajgorzej, nawet zachował sie orginalny kolor, dobra baza do remontu:)

(ale cie nachwaliłem, gorzej bede sie czepiał jak bedzie remont)



potrzeba niewiele, bo z blacharskich to tylko progów zewnetrznych, resztę opanuję we własnym zakresie, no i napewno muszę rozejrzeć się za kołami na kapslki, ewentualnie za jednym kołem pod kapsle bo mi brakuje na zapas. na razie tyle, wiadomo że wyjdzie reszta przy składaniu. A posiadasz jakieś części do zoski to chętnie przyjme wiadomość, bądź tu bądź na przemek.fiat@wp.pl, pozdr.
ODPOWIEDZ